Skocz do zawartości
Nerwica.com

Paroksetyna a zaburzenia hormonalne


encyklopedia1

Rekomendowane odpowiedzi

Leki z grupy SSRI mogą zwiększać ryzyko krwawień. W przypadku zaburzeń hormonalnych to także sulpiryd może mieszać, np. w prolaktynie (a to już odbija się na hormony płciowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki z grupy SSRI mogą zwiększać ryzyko krwawień.

Swięta racja Miko .

Prym w tym wiedzie szczególnie Paroksetyna . Ma to swoje plusy w aspekcie antyzawałowo- zatorowym , ale z drugiej strony przy kosmicznych dawkach rzędu 40mg grozi ryzyko mikrowylewów . W dodatku jak ktoś dokłada do Paro rózne "witaminki", szczególnie PP , to wiadomo ,że krew się jeszcze bardziej rozrzedza . Ja się na te sprawy zabezpieczam niskimi dawkami witaminy K i cykolnaminy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 to prawda, ludzie często mieszają leki, aspirynka, plus jakiś przeciwbólowy plus silny lek serotoninowy, plus jeszcze jakieś ziółka które zwiększają serotoninę (np. dziurawiec) i mamy zwiększone ryzyko krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego, dróg rodnych, nosa, a nawet tak jak piszesz, mikro wylewów lub udarów. Należy pamiętać, że serotonina poza swoim działaniem zlepiającym krwinki (ważne przy gojeniu ran) ma też działanie kurczące naczynia. Pierwsza nazwa serotoniny to enteramina, podkreślała ona to, ze serotonina ma duże znaczenie w krążeniu i krwi. Dlatego wychodzi coraz więcej badań na temat ew. długoterminowych skutków ubocznych silnych leków serotoninowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badałam się u kilku lekarzy jestem zdrowa. Kiedys brałam paroksetyne i miałam pdoobne problemy. Widocznie musze zmienic ten lek, a szkoda bo mi pomaga na moje problemy. Nie wiedzialam jednak ze aż tak na kobiete może wpływac tj. upławy, brunatne plamienia, dziwne bóle jak podczas miesiaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×