Skocz do zawartości
Nerwica.com

boje/wstydzę się rodziców


stx

Rekomendowane odpowiedzi

nie wychodzę do koleżanek bo wiem ze mama sie bedzie głupio dopytywać, komentować, jakies swoje głupie miny robić, tata i brat tak samo. mimo ze mam juz 19 lat. powiecie olej to ale to silniejsze niż ja. traktują mnie jakbym miał 9 a nie 19 lat. poźniej ciągle ironiczne dwuznaczności od nich słysze i najgorsze własnie te ich sarkastyczne głupie miny

 

dzieki musialem to napisać już mi lepiej XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak no i wiecie, sytuacja wygląda tak że rodzice przy rodzinie i najbliższych stwarzają pozór bardzo fajnych i wyluzowanych, więc jakbym zaczął coś narzekać to by mówili że mi odbiło :) błędne koło zwłaszcza mieszkając jak ja w bardzo małym miasteczku w którym wszyscy się znają

 

PS. moim marzeniem jest się wyprowadzić :) np na studia dzienne, ale i w tym przypadku mówią że sam się nie utrzymam itd :) bo może to i racja tak samemu zacząc bez kasy. i zaczęłoby się nagadywanie na mnie wszystkim bliskim, tak że wracając np na weekend byłbym czarną owcą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety normalne u większości rodziców i zostaje im to już na zawsze - nawet jak bedziesz miec 40 lat, to jest spora szansa, że będą Cie traktować jak małe dziecko. Nic tylko sie z tym pogodzić, bo nie przetłumaczysz im, nie wygrasz a tylko się bedziesz pieklić, a to szkodzi urodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "całkowicie normalne zachowanie", to przykre i blokujące zachowanie. Ale nabranie dystansu i ustalenie sobie "zachowują się jakby byli płaskomózgowi nie spowoduje, że będę zamykał się na własne życie i doświadczenia" jest jaknajbardziej OK. Piszę to z przekonaniem, bo miałam podobnie, tylko oprócz podśmiechujek jeszcze moja matka robiła mi przykrości kiedy się z kimś spotykałam. Niestety długo zajęło mi uznanie, że może się mylić i spotykać się należy. Ogranij to jak najszybciej bo tym krócej będziesz sam, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szubidka, moja mama tez sie posmiechiwala jak sie spotykalam z chlopakami i nie brałam tego jej za złe. To chodzi o sposob, czy to jest naprawde takie zartobliwe czy faktycznie niemile. Niestety w wieku lat 19 to zazwyczaj wszystko sie bierze do siebie az za bardzo :) tym bardziej ze stx nie pisze ze go w domu niemilo traktuja, tylko raczej chyba to jest w formie zartu a nie chamstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że stx napisał "najchetniej wyprowadziłbym się z domu", że kiedy wróciłby do domu na likend po wyprowdzce obgadywali by go i stałby się "czarną owcą", kiedy poszedłby do kumpli myśleli by, że wziął jakieś prochy. Z tego co wynika łatwo przychodzą im zachowania krzywdzące i super, że młody człowiek nie chce w to wierzyć i się temu poddać i szuka tutaj wsparcia czy opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę różnice między podśmiechujkami a między chamskimi sugestiami. jest tak od kiedy pamiętam, dlatego wciąż jestem sam. generalnie z powodu rodziców mam nerwicę, stany niepokoju/lęku itd itd. jakoś to wytrzymuje ale stałem się apatyczny.

 

wyprowadzka gdzieś daleko mogłaby mnie uratować, tylko szukać okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×