Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mayflower

Gdy terapeuta zapomina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nie byłabym zdziwiona, gdyby terapeuta, który ma kilkudziesięciu pacjentów tygodniowo, nie pamiętał moich wypowiedzi. Grunt, żeby dobre rozkminy robił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój sporo wklepuje do komputera. Zmiany, nastawienie, postępy ma zaktualizowane, choć czasem się zdarza, że rozmawiamy o tym samym. W sumie jakoś mi to nie przeszkadza :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój pierwsza terapeutka nie pamiętała szczegółów. Ale dużo miała pacjentów miała. Starałam się jej wybaczyć te niedociągnięcia, bo jeszcze mało wiedziałam o terapii. Teraz bym nie puściła tego płazem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że to podstawowa umiejętność terapeuty - aktywne uważne słuchanie, umiejętność wyłowienia istotnych szczegółów.  Moja terapeutka mnie często zaskakiwała tym, że wracała do wielu drobiazgów z poprzednich sesji i pogłębiała temat. Głównie to sprawiło, że zaufałam tej terapeutce, bo to sprawia po prostu profesjonalne wrażenie - oraz poczucie, że jest zaangażowana w to, co robi. A nie, że płacę gruby hajs za gadanie do ściany...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja T czasami przestawia pewne wydarzenie lub jest lekko zmienia. Wiem, że powinnam takie rzeczy prostować, ale nie potrafię jej zwrócić na to uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 5.05.2019 o 21:03, el33 napisał:

Moja T czasami przestawia pewne wydarzenie lub jest lekko zmienia. Wiem, że powinnam takie rzeczy prostować, ale nie potrafię jej zwrócić na to uwagi.

Miałam podobnie w swojej psychoterapii. Na początku nie potrafiłam zwrócić uwagi na pomyłkę terapeutki. Z czasem Ona mnie bardziej poznała i już nie przestawiała faktów, a jeśli Jej się to zdarzyło, to Ją poprawiałam. Nie nachalnie oczywiście. Czasami to było "wybąkanie" pod nosem. Zawsze to jednak było coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi