Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lamblie - objawy nerwicy


juniort12345

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam lamblie jako dziecko, niby mi je wyleczono bo po piciu ohydnego syropu badanie nic nie wykazało. Teraz choruję na nerwicę lękową i IBS. Ciekawe czy ma to jakiś związek że chorowałam na te pasożyty, czy to tylko stres. Podobno jelita to nasz drugi mózg.

 

Jak miałam lamblie to były dni ze zwijałam się w kłębek z bólu i często zwalniałam się ze szkoły. Oczywiście wszyscy wraz z lekarzem mówili że to nerwicowe i dopiero po kilku miesiącach mnie skierowali na badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5 roku temu zaczy sie u mnie biegunki,raz w badaniach wyszly mi cysty lamblii, dostalem antybiotyk i juz wiecej lamblie sie nie pojawily w badaniach, ale czasami nadal mysle ze jeszcze je mam, tylko ciezko je wykryc :/

wolalbym lamblie niz zespol jelita drazliwego, ktorego nie wiadomo jak leczyc

 

moze i u mnie te pasozyty wywolaly nerwice, depresje, fobie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - one sie pojawiaja okresowo - i tylko okresowo je mozna wykryc - takze daje sie probki co pare dni.

 

Dziecko sasiadki - mialo dusznosci i wlasnie bylo niespokojne + problemy z nauka + problemy z brzuchem - i wyszlo na koncu ze lamblie.

 

Chyba sobie zrobie badanie :) wiem wiem hipochondryk ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam lamblie sramblie, to nawet uber pasożyty nie są, tylko zwykłe niewinne pierwotniaki, ledwie ruchawe. ponoć by się to wykryło u co piątej osoby, tzw. choroba brudnych rąk, większość osób nawet nie wie że ma. przebiega raczej bezobjawowo, no a jeśli jednak uprzykrza życie, to na pewno nie w takim natężeniu, jak nerwica. to raczej nie tak, jak w przypadku boreliozy, że człowiek się leczy latami na głowę, a się okazuje, że kleszcz kiedyśtam ugryzł i wielkie zdziwko. bakterie borelio żyją w głowie i zabijają zdaje się połączenia nerwowe, można się paskudnie czuć, a lamblie są w jelicie cienkim chyba tylko, brzuch może ewentualnie poboleć i jest się zmęczonym, ale większej jazdy nie ma. zrób po prostu ze 3 badania w jakichś dłuższych odstępach czasu, powiedzmy tydzień, i jak nic nie wyjdzie, to nie masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że dają lekkie objawy.

 

Ja miałem 3 miesiące temu. Wywołują objawy nerwicowe - u mnie: kołatania serca - takie specyficzne jakby ktoś mnie młotem uderzał od góry, miałem ze 2 ataki odrealnienia(straszne), sztywnienie(straszne), regularnie budziłem się w nocy między 2-3 (charakterystyczne dla lambli) i miałem mdłości, trzęsło mną. Trwało to ok 1,5 miesiąca, dopóki dostałem wyniki testu z krwi.

 

Po przeleczeniu antybiotykiem + dieta wszystkie te objawy ustały i nigdy nie powróciły. Uwazam że lamblia była im winna, zresztą wystarczy poczytać o nich trochę żeby dowiedzieć sięjakie dają objawy. Swoją drogą lamblia lubi iśc w parze z candidą.

 

Polecam badanie krwi w obydwu klasach IGM oraz IGG. Można robić z kału np z 3 próbek ale może być tak że nic nie wyjdzie i trzeba będzie wiele razy powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metronidazol, 10 dni, 3x2 tabletki dziennie + przeszedłem na bardzo rygorystyczną dietę bezcukrową. Dziś otrzymałem wynik badania z kału na lamblie(robiłem go odkąd skończyłem kuracje ze 4 razy) i jest negatywny więc OK. Za jakieś 2 miesiące powtórze badanie z krwi, wtedy już przeciwciała nie powinny być widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×