Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyszłość świata


mark123

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa jest skala Kardaszewa, szczególnie poziom 6 i 7, ale taki to by ludzkość chyba za jakieś sto tysięcy lat mogła osiągnąć.

ludzkość może wyglądać za 1000 lat tak że gdybyśmy ich zobaczyli to byśmy nie rozumieli co się dzieje. 100 tys lat? wątpię żeby ktoś potrafił to sobie wyobrazić w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest skala Kardaszewa, szczególnie poziom 6 i 7, ale taki to by ludzkość chyba za jakieś sto tysięcy lat mogła osiągnąć.

ludzkość może wyglądać za 1000 lat tak że gdybyśmy ich zobaczyli to byśmy nie rozumieli co się dzieje. 100 tys lat? wątpię żeby ktoś potrafił to sobie wyobrazić w ogóle.

Według Michio Kaku za około 10 tys lat osiągniemy dopiero 3 poziom Kardaszewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przyszłości całego świata ciężko przewidywać. Już w niedługim czasie rolę wiodącą na świecie przejma Chiny i ogólnie daleki wschód. Europa będzie coraz słabsza zarówno przez swoje stare społeczeństwo i zbyt socjalną gospodarkę jak i islam który ją zdominuje na północy i zachodzie i cofnie być może mentalnie w średniowiecze. Afryka zostanie totalnie zislamizowana i będzie jeszcze biedniejsza niż teraz a nawet uciekać nie będzie gdzie bo Chiny i Ameryka ich nie przyjmie z otwartymi rękoma jak głupia Europa która stoczy się niemal do poziomu Afryki. Może w końcu Ameryka południowa stanie się eldorado nie ma tam islamu a społeczeństwo jeszcze nie zepsute socjalem no ale czy korporacje na to pozwolą i nie będą chciały z niej uczynić niewolników tak jak zrobią to z Europą środkowo-wschodnią która stanie się skansenem ze starymi ludźmi no i spora liczbą emigrantów którzy uciekną z Europy zachodniej przed muzułmanami i murzynami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz, chcesz się dowiedzieć, że to wszystko i tak nie ma sensu ... bo za te ileś set lat poziom wody w oceanach się podniesie na tyle, że Żuławy zaleje na bank :mrgreen: Ja mam te kilkaset metrów czasu więcej, ale wcale mnie to nie pociesza ... bo ja chcę na Wybrzeże :pirate: choćby je miało zalać nawet za rok ( czego wam nie życzę, kochani ! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przyszłość świata osobiście nie dotyczy, bo niewiele mi życia pozostało a jakby miała nastąpić jakaś katastrofa to uprzedziłbym ją samobójstwem.

A co do niedalekiej przyszłości to Polskę czeka upadek systemu emerytalnego i służby zdrowia, społeczeństwo starców bo młodzi albo wyjada na zachód albo się w ogóle nie urodzą. A takie kraje jak Francja, Belgia, UK i Skandynawie czeka postępująca wojna domowa z islamem a za kilkadziesiąt lat oni całkiem przejmą tam władze o ile nie wybuchnie jakiś bardziej masowy konflikt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przyszłość świata osobiście nie dotyczy, bo niewiele mi życia pozostało a jakby miała nastąpić jakaś katastrofa to uprzedziłbym ją samobójstwem.

A co do niedalekiej przyszłości to Polskę czeka upadek systemu emerytalnego i służby zdrowia, społeczeństwo starców bo młodzi albo wyjada na zachód albo się w ogóle nie urodzą. A takie kraje jak Francja, Belgia, UK i Skandynawie czeka postępująca wojna domowa z islamem a za kilkadziesiąt lat oni całkiem przejmą tam władze o ile nie wybuchnie jakiś bardziej masowy konflikt.

 

Podzielam Twoją wizję przyszłości świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego warto w Polsce otworzyć jakąś firmę nakierowaną na osoby starsze.

a mnie ciekawi jak ludzkość będzie wyglądała za 100, 10000, 100000 i milion lat. Myślę, że dzisiejszy człowiek przeniesiony o 10.000 lat w przyszłość odnalazłby się w tej cywilizacji, a w tej samej sytuacji tylko rzucony o100000 lat w przyszłość już by miał kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka opcji przyszłości świata:

1. świat opanowany przez postęp technologiczny

Continuum

2. wojna nuklearna i zagłada

terminator, fallout

3. globalna wojna nienuklearna i nowe porządki

mad max, star trek, obcy 4

4. zagłada w wyniku uderzenia obiektu kosmicznego lub wybuchu superwulkanu

2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×