Skocz do zawartości
Nerwica.com

schizofrenia


agi114

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z przypadkiem umieszczenia chorego na schizofrenię w DPS? Pokrótce: mój 24 letni syn ma orzeczoną schizofrenię (kiedyś tu o nim pisałam), mieszka osobno. Od pół roku dostaje codwutygodniowy zastrzyk, dodatkowo bierze leki, funkcjonuje wtedy w miarę prawidłowo. Niestety, wypisano go na dwutygodniową przerwę z oddziału dziennego, postanowił odpocząć i na oddział nie wrócił, nie dostał zastrzyku. Jest agresywny wobec mnie (dwa lata temu dostał wyrok w zawieszeniu za znęcanie się nade mną) Dziś byłam na oddziale u psychologa prowadzącego, poszedł razem ze mną, ział agresją, wściekły uciekł z gabinetu. Psycholog spróbuje go ponownie ściągnąć na dzienny i namówić na zastrzyk. Nie powinnam się z nim teraz kontaktować ze względu na to że czuję już solidne zagrożenie z jego strony - powtórka z rozrywki sprzed sprawy sądowej a i jego samego mój widok nakręca na agresję. Agresję powoduje również fakt że jest głodny, wydał całą rentę (jakakolwiek próba pomocy w dysponowaniu rentą spala na panewce). Jeść mu daję ale coraz bardziej oszczędnie, bez rarytasów, namawiam na współpracę z psychologiem co do dysponowania rentą - agresja popędza agresją na dzień dzisiejszy.Nasze kretyńskie prawo nie daje możliwości leczenia chorego odgórnie, bez jego zgody. Mój syn powinien mieć stały nadzór, na ośrodek nie wyrazi zgody, w szpitalu na oddziale zamkniętym może przebywać góra 70 dni.

Ktoś może wie czy sądownie jakoś można załatwić dps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×