Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zamienię się skutkami ubocznymi brania leków


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Nie założyłam tematu dla żartów. Piszę jak najbardziej poważnie, chociaż wiem, że nidyrydy ( cytując klasyka 8) ).

 

Chciałabym się móc leczyć, ale lęk przed skutkami ubocznymi i owe skutki uboczne na początku leczenia są silniejsze i dlatego nie jestem w stanie podjąć konkretnej terapii, a w konsekwencji czas mi ucieka między palcami, a ja nic ze sobą nie robię :bezradny:

 

Ale do rzeczy ... zamienię mdłości i lęk przed mdłościami na inne uboki, takie jak :

- nadmierna potliwość ( można się wytrzeć )

- spadek libido ( bo i tak nie mam )

- nadmierna agresja ( najwyżej kogoś uszkodzę )

- senność ( bo i tak muszę brać leki nasenne )

 

Jest ktoś chętny na zamianę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdłości? Występują dość rzadko, np. przy wenlafaksynie. Mirta powinna wiele uboków SSRI niwelować. Niewiele się o tym mówi, ale mirtazapina działa także przeciwwymiotnie (potwierdzam to i ja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, jaką dawkę? Inny sposób to wchodzenie na lek bardzo, bardzo stopniowo. Np. korzystając ze znanego motywu odsypywania kuleczek wenli.

Czego oczekiwałabyś od nowego leku? Jakiego działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta dziw bierze ze inne leki biore bo mam kilka chorob wspolistniejacych i jakos zaden mi takich ubokow nigdy nie dawal jak antydepy , ktore niestety sa w sumie przestarzale bo nad niczym nowym nie pracuja.

A szkoda bo coraz wiecej osob w dzisiejszym wyscigu szczurow zapada na zaburzenia psychiczne :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele antydepów działa i na lęki i na motywację. Na mnie działa tak wenla, możesz wchodzić nawet zaczynając od 10mg ;) Niektórych pobudza też sertralina w wysokich dawkach (ponoć lekko łechta dopaminę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, nie, wenla na poczatku strasznie nasila dzialanie lękowe itd wiec ja przez pierwszy m-c to mialam wszystkie skutki uboczne jakie sa i jakich nie ma wymienionych, ale mozna to przezyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, pisałam, że mogę mieć nadmierną senność ( bezsenności nie biorę, bo już mam :pirate: )

 

L.E., już wyczaiłaś, że jestem emetofobiczka ? No, nie da się ukryć :pirate: Tylko, że ja się nawet mdłości boję :zonk: , a nie mam pojęcia po jakim czasie przejdą ( bo u każdego pewnie inaczej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, nie chciałabym Cię dobić, ale mdłości pośród potencjalnych skutków ubocznych to ma przecież nawet aspiryna...

A po esci to mi się tyle cudów w głowie działo, że nie miałabym nawet czasu pomyśleć o rzyganiu :P

 

-- 03 sty 2015, 19:22 --

 

Napewno opcją jest nie czytać o skutkach ubocznych w ulotce, bo łatwo je sobie wmówić. To, że komuś było niedobrze nie znaczy, że Tobie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.E., ale ja brałam przez 8 dni to esci i po jakiejś godz. odczuwałam mdłości, które przechodziły dopiero po zażyciu Clona, a jako, że jestem już uzależniona od bdz, to nie chcę szaleć z tymi lekami, bo i tak w innych sytuacjach muszę je brać. Jak odstawiłam esci ... mdłości przeszły ... ale pojęcia nie mam, na ile mogły być urojone, a na ile - realne :bezradny: Oczywiście mogłam poczekać i pobrać jeszcze trochę, ale pytanie - ile ??? Poza tym to było zaledwie 5mg ... a gdzie tam do dawki terapeutycznej :bezradny: Drugie pytanie - czy esci w ogóle by mi pomogło ?

 

Aspiryny nie biorę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×