Skocz do zawartości
Nerwica.com

To, co w Tobie dobre...!


pannanikt

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy człowiek posiada jakąś skłonność do myślenia w konretny sposób. My, ludzie z depresją i problemami emocjonalnymi, widzimy wszystko głównie na "nie". Jednak takie myślenie i sposób postrzegania rzeczywistości można zmienić (mnie się to już w jakiś sposób udało). Nie sprawi to oczywiście, że to, co nas otacza będzie inne, ale umożliwi dostrzeżenie tego w bardziej obiektywny sposób. Bądź co bądź, nigdy nic nie jest tylko czarne. Uważam, że WARTO zobaczyć świat inaczej niż do tej pory, zobaczyć go od tego dobrej strony. Przecież właśnie "szczęście to sposób patrzenia na świat" i... siebie:)

 

Więc do dzieła. Proponuję, żeby każdy napisał coś DOBREGO o sobie.

-co w sobie lubisz? (cechy charakteru, dobre skłonności, przydatne i/lub wyjątkowe umiejętności)

-co cenią w Tobie inni? (j.w.)

-za co Ty doceniasz ludzi, którzy Cię otaczają, co dobrego spotyka Cię z ich strony i co sam możesz im zaoferować?

-co dla Ciebie jest piękne na świecie?

 

 

Domyślam się, że w pierwszej kolejności nasuwa się "nic", ale jestem przekonana, że każdy, po chwili zastanowienia, znajdzie w sobie coś dobrego! Bo każdy to "coś" posiada... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to piszę:

Lubię w sobie brak powagi, skłonność do śmiechu(nawet przez łzy), wrodzoną pogodę ducha (przytłumioną przez depresję, ale ją wykopuję...), myślenie:jakoś to będzię...

W ludziach cenię otwartość, szacunek dla innych-takie normalne, proste sprawy, jakie potrzebne są we wzajemnych relacjach.

A w świecie najpiękiejszy jest sam świat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio oki,

heh ale pytania nadzwyczaj ciezkie :roll:

lubie w sobie......hehhh niezaleznosc chyba i szczerosc, co inni we mnie cenia to niewiem, a w zyciu najbardziej kocham zycie (ehhhhh te wieczory na plazy, zachod slonca......hmmmm)

wogole ciezko mi pisac o sobie, jakos dziwnie....nie umiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahaaa a w ludziach to najbardziej kocham szczerosc, wrazliwosc i obiektywizm

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:17 pm ]

ahaaa i jeszcze poczucie humoru :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:19 pm ]

nie mam pojęcia pustka w głowie az dzwoni Wink

oj napewno cosik jest, nie wstydzic mi sie tu!!!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-co w sobie lubisz? (cechy charakteru, dobre skłonności, przydatne i/lub wyjątkowe umiejętności)

Seksowną łysinkę, poczucie humoru, odpowiedzialność, niezależność.

-co cenią w Tobie inni? (j.w.)

Opiekuńczość, poczucie humoru, szczerość i "dar trafnego określania rzeczy" (nie moje określenie).

-za co Ty doceniasz ludzi, którzy Cię otaczają, co dobrego spotyka Cię z ich strony i co sam możesz im zaoferować?

Za to, że tłumaczą mi bardzo proste rzeczy, które mi bardzo trudno zrozumieć. Za to, że są ze mną, gdy złazi ze mnie warstwa teflonu i staję się za mietki. Za to, że akceptują moje liczne urocze wady i konieczność posiadania dużej niezależności. A ja ich popycham do przodu, gdy tego potrzebują i rozmawiam z nimi: czasem twardo, czasem ze zrozumieniem, ale zawsze szczerze.

-co dla Ciebie jest piękne na świecie?

To, że stawia mi wyzwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pytanie ciężkie, wymagające obiektywnego myślenia i przyznania się przed sobą i innymi, że NIE JESTEM ZŁY DO KOŃCA... :))))

 

A teraz moja kolej... hehe, wreszcie:P

 

Więc ja w sobie lubię ambicję, upór i wytrwałość w dążeniu do celu, szczerość, podchodzenie do ludzi "z sercem", odpowiedzialność, umiejętność przyznania się do błędu. Jestem też dumna z tego, że nigdy nie dałam się w nic wciągnąć, że mam swoje zasady, których się trzymam i nie palę papierosów, nie piję alkoholu, nie biorę narkotyków ani żadnych tego typu rzeczy. Bardzo lubię w sobie też pracowitość, to że nie lubię marnować czasu.

Cenię w sobie chęć i zdolność do pomocy drugiemu człowiekowi, a także to, że mimo choroby jestem teraz w tak dobrym stanie, że tak dużo udało mi się osiągnąć. Przede wszystkim nauczyłam się doceniać życie, zobaczyłam ile jest warte, nauczyłam się widzieć w wielu niegdyś "czarnych" rzeczach jakieś dobre strony.

Trudno mi powiedzieć, co cenią we mnie inni, ale wydaje mi się, że chęć pomocy i gotowość do działania. Być może też moją "opryskliwość" i dar wiecznego dogadywania - taką moją słodką wredność, oczywiście w żartach:)

W ludziach cenię umiejętność dochowania tajemnicy, empatię i zdolność przeciwstania się złu. Podziwiam odwagę i niezależność. Ale przede wszystkim cenię przyjaźń - taką prawdziwą.

Świat uważam za piękny i niezwykły. Uwielbiam zachody słońca i nasze polskie morze, szum wiatru i promienie słońca :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Lubię w sobie swoją wyobraźnię. Wiele razy mi pomogła.

- Nie wiem co widzą we mnie inni, ale zawsze jakoś dobrze o mnie mówią. Jak nie miałam depresji to mówili o mnie "Jak ona wchodzi, to tak jakby weszło słońce" Nie wiem skąd takie stwierdzenie. Ja tego w sobie nie widzę.. i aż mi wstyd to pisać bo to tak jakbym kłamała. Teraz depresja, więc jest co innego. Ale już z niej wychodzę (na tą chwilę tak mi się wydaje)!

-Zaoferować mogę swoje poglądy, które może teraz choroba przytłumiła, ale mam dar spostrzegania piękna. Lubię dzielić się swoim zdumieniem świata, zwracać uwagę na rzeczy w codzienności zapomniane. Teraz jednak nie mam z kim się dzielić.. Cenię moją rodzinę za to, że mimo wszystko ciąglę uważają mnie za "normalną". W innych znów cenię wrażliwość, dobroć i opiekuńczość. Podziwiam siłę psychiczną i wytrwałość, której ja nie mam.

-Piękne jest w świecie to, że jest taki niezgłębiony, tajemniczy. W Życiu najpiękniejsze są dla mnie piękne chwile, które zapadają w pamięć i możliwość dzielenia się z ludźmi swoim życiem.

Świetny temat! Tego było trzeba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-w sobie lubie PUPĘ , z charakteru SZCZEROŚC

-inni.. ciezko tak w zadaniu , musieliby to innni napisac

-doceniam ludzi za szczerosc i siłe do życia, rzadko spotyka mnie cos dobrego ze strony obcych ale czesto daje cala siebie nawet jak na tym trace, odwzajemniam szczerosc i milosc.

-piękna jest noc , uwielbiam noc , a tak poza tym to piekne jest to ze ludzie potrafia zrozumiec obca osobe tak jak tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.W innych na pewno coś cenię,ale w sobie?Na razie czuję się jakbym stała z boku,jakbym nie mogła znaleźć miejsca dla siebie samej w tym wielkim świecie,w którym jest przecież dużo miejsca dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest we mnie cudowne jestem tak wspaniała ze az mdli hihihi a na serio to lubie w sobie to ze jestem zawsze szczera, dobra, punktualna wierna kochająca poprostu sam miod :) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klezus - nie zmieniaj pytan :P mysle ze te rzeczy na "nie" kazdy stad zna bez szczegolnego zaglebiania sie we wlasne mysli... chyba warto poznac tez te na "tak", czesc ludzi pewnie zastanawiala sie nad nimi juz nieraz, ale sa tez tacy, ktorzy nigdy nie starali sie dostrzec w sobie niczego dobrego. a to blad, niemal barykada w DRODZE DO WOLNOŚCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pannonikt - nie popadajmy w skarajności trzeba dostrzegac w sobie zarowno wady jak i zalety :P . Zeby byc lepszym chyba trzeba zmieniac te złe cechy ale zeby podniesc sie na duchu trzeba odszukac te dobre ;)

 

Jovito - Za bardzo wszystko bierzesz do siebie ;). Ja pisze zawsze ogólnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×