Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ernest00

Czemu leki nie maja juz efektow?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakies poltora roku temu mialem znaczne zaburzenia osobowosci + uzaleznienie mieszane. Przyjmowalem prawie wsyzstkie leki psychotropowe jakie sa mi znane, kiedys dzialaly. Do dzis przyjmowalem tylko leki ulatwiajace zasypianie, ale niestety zderzylem sie z rzeczywistoscia i nie dziala na mnie absolutnie nic do czego mam dostep.

Lista jest srednia na bezesnnosc przymowalem: od hydroksyzyny po haloperidol az ku zuklopentiksolowi w zastrzyku.

Najswiezszy lek jaki bralem to kwetpianina w dawce 100mg na wieczor i zadnych innych lekow. Niestety 2 miesiace temu po prostu przestala dzialac i nawet dawka 500mg nie powodowala jakis minimalnych zaburzen czy efektow otepienia. Od tygodnia zazywam zolpidem co tez jest jakims paradoksem bo gdy go wzialem pierwszy raz w zyciu tydzien temu to zaczalem od 5 tabletek czyli 50mg i dopiero to dalo satysfakcjonyjacy efekt czyli zasniecie bez zbednych zaburzen swiadomosci, po prostu zasnalem nic wiecej zadnych efektow.

Mam jeszcze sporo lekow ktore balem ale zadne z nich nie dziala co mnie szokuje bo dawki bralem podwojne tj: olanzapina 10mg, akineton 2mg, estazolam 2mg, lorafen 2,5mg, diazepam 5mg, midazolam 2mg, dormicum 15mg, depakine chrono 500mg, hydroksyzyna 25mg, risperidon 2mg, karbamizepina 200mg i tak dalej ale wieszkosc neuroleptykow i benzodiazepin, wyczerpalem prawie limit, zostalo mi juz tylko wyprobowanie mianseryny, mitrazapin, tisercinu i zopiklonu. Jedyne co jeszcze na mnie dziala dosc sedatywnie to clopixol w tabletkach, ale to juz najwyzsza polka i martwie sie o swoja glowe ze cos mocno zaburzylem z neuroprzekaznikami, wspomne tylko ze nigdy nie zazywalem opiatow ani psychodelikow, glownie z uzywek to kannabinoidy, lubie ogolnie spowolnienie, z moich obserwacji mam pewnie mocno podwyzszony poziom dopaminy przez co ciagle bezsennosc, podniecenie, wzmozowna aktywnosc, podwyzszony nastroj i ogolnie jak po amfetamine tylko bez jej brania.

Moze ktos ma jakis pomysl, czy wyczerpalem cos w mozgu, moze zablokowalem, zbyt wiele lekow sie nalykalem chyba w tym krotkim zyciu a bezsennosc nadal mi towarzyszy, nie spie w dzien, ogolnie po odstawieniu juz nie dzialajacego ketrelu wiele sie poprawilo, zaczalem sie czuc w ogole senny, co przy ketrelu objawialo sie tylko po wzieciu tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest tak, że leki nie działają. Każda substancja, którą przyjmujemy ma jakiś wpływ na nasz organizm, czasem niewidoczny 'gołym okiem'. Sedno leży w tym, że na każdego leki psychotropowe czy używki działają z innym skutkiem. Dlatego ważne jest aby leki były dozowane przez zaufanego lub polecanego lekarza. A po pewnym czasie ważna jest weryfikacja działania i należy zwiększyć/zmniejszyć dawkę lub zmienić lek.

Z tego co widzę, to masz bardzo dużą wiedzę na temat leków i ich działania, jednak mieszanie leków powoduje, że nie wiadomo która substancja jest odpowiedzialna za co. Natomiast ta wiedza powinna bardzo pomóc w konsultacji z lekarzem.

Także polecam to konsultację z lekarzem psychiatrą, który powinien mieć bogatą wiedzę temat który Cię interesuje.

Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Człowieku tyle tego nabrałeś że nie wiadomo co do czego.Nasennie najlepszy chyba rispolept w dawce 4 mg jak brałem to byłem strasznie otępiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak na 1,5 roku to naprawde duzo, daj zawsze czas na rozkrecenie sie lekom zanim odstawisz,

branie ciagle nowych jest bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi