Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szukam nowych leków


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Biorę leki psychotropowe 2 lata. Poniżej napiszę jakie już brałem, w jakich dawkach i jakiego działania oczekuję. Proszę o jakieś propozycje. Mogą być oczywiście refundowane przez NFZ, uzależniające, tylko na zwykłą receptę i dostępne w Polsce.

 

- Sertralina (50,100,150,200 mg)

- Escitalopram (10,20 mg)

- Trazodon (75,150,300 mg)

- Wenlafaksyna (75 mg)

- Alprazolam (0,5 mg)

- Lorazepam (1,2 mg)

- Sulpiryd (50,100,150 mg)

- Hydroksyzyna (10,20,30 mg)

- Mianseryna (10,20 mg)

 

*Podane dawki dotyczą zużycia w ciągu 24h.

 

Czego oczekuję od nowego specyfiku:

 

- działanie przeciwdepresyjne

- działanie przeciwwymiotne

- działanie przeciwlękowe

- działanie nie usypiające

- działanie motywujące do działania

- działanie zwiększające apetyt

- działanie nie wpływające na stan koncentracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina 30-45 mg, mimo, że brałeś już mianserynę to dawki które brałeś były śmiesznie niskie. Przetrwasz początkową senność i poleci z górki. Masz przeciwwymiotne, przeciwdepresyjne i jak będziesz miał szczęście to i przeciwlękowe. Jeśli sama nie zaskoczy to dokładasz jakiś SSRI/SNRI i masz dobre kombo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina nie jest refundowana. Ponad 50zł za opakowanie. Ta opcja odpada. Poza tym Mirtazapina ma działanie nasenne a pisałem, że takiego działania ma nie mieć. A co myślicie o Amitryptylinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Amitryptylinie?

tania i dobra i co ważne refundowana .Tylko nie wiadomo ,czy akurat u Ciebie pozytywnie zaskoczy . Jednak uważam ,że powinieneś spróbować . Nie będę Ci proponował Brintellixu , bo cena ponad 3 razy droższa os Mirtazapiny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej78, ami blokuje receptory histaminowe oraz zmniejsza poziom noradrenaliny[i pewnie cos jeszcze], gdzie te dwie rzeczy odpowiadaja m.in. za pobudzenie, zatem ami dziala nasennie.

Masz za duze wymagania. Tylu rzeczy na pewno nie osiagniesz jednym lekiem, a nawet majac ich kupe, ciezko byloby Ci to az tak ugrac. Ale nikt nie zabroni Ci szukac. Ja ze swojej strony polece Ci imbir na dzialanie przeciwwymiotne[zatem jedno bd mogl skreslic] - silnie dziala na to. I powaznie zastanow sie jednak nad mirtazapina, bo miko dobrze mowi. A 50 zl to nie jest az tak duzo/miech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie połączysz tych wymagań w jednym leku, działanie zwiększające apetyt przeważnie idzie z nasennym i tego się nie przeskoczy. Podobnie jak przeciwwymiotne - też mają je leki które poprawiają sen. Mirtazapinę w dawce 45 mg kupisz za 40 zł (remirta oro np.), dawkę 30 mg zaś za 30 zł. Amitryptylinę możesz spróbować skoro tak bardzo liczy się cena, lek masz refundowany, chociaż u niektórych amitryptylina też powoduje senność, do tego na pewno więcej uboków niż mirtazapina (działanie antycholinergiczne, blokada alfa-1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekuję od nowego specyfiku:

 

- działanie przeciwdepresyjne

- działanie przeciwwymiotne

- działanie przeciwlękowe

- działanie nie usypiające

- działanie motywujące do działania

- działanie zwiększające apetyt

- działanie nie wpływające na stan koncentracji

 

 

 

--- za takie działanie to bym i 400zł dał na miesiąc . Choć myślę ,że nawet za 1000zł nie mam co na takie fazki liczyć . Jak Cię nie stać na 50 zł miesięcznie na leki ,,,to trzeba jesienią wybrac się na kasztany ( jak mój 8 letni syn ) , a wiosną na slimaki winniczki i do skupu . Latem na truskawki , aronię itd,,,i kasę na leki mamy .Żartuję oczywiście .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×