Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy psycholog pomógł wam odmienić życie?


kobieta wlkp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam. chciałabym się was zapytać,czy np pomógł wam psycholog odmienić wasze życie?np będąc w ciężkiej depresji,nie mieliście już nadzieji że będzie lepiej w waszym życiu, że założycie rodzine,osiągniecie coś w życiu?Czy jest to wogóle mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie psycholog zmienia życie a Ty.

 

Miałam super terapeutę i bardzo mi pomógł ale sporo zależy od nastawienia i możliwości własnych.

 

Tak, trzeba chcieć naprawdę, trzeba zaufać terapeucie, wiedzieć czego poszukujemy, co jest nam potrzebne, co nam przeszkadza żyć...a psychoterapeuta będzie starał się nam pomóc, wskazać kierunek zmian...

 

-- 20 gru 2014, 23:26 --

 

kobieta wlkp, to nie było grzeczne...w stosunku do Candy14

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za tobą,

Twoje prawo..nie musisz

 

więc twoje porady sa dla mnie nie wazne

nie doradzam Ci bo mam gdzies doradzanie..zadalas pytanie odpowiedzialam

 

więc żegnam

nie jestem u Ciebie zebys mogla mnie wyprosic..watek jest publiczny i KAZDY moze wyrazic swoje zdanie czy jest ono po Twojej mysli czy nie wiec moze grzeczniej bo ostatnio nie mam ciepliwosci do niekulturalnych userow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kobieta wlkp, terapeuta nie ma czarodziejskiej różdżki którą machnie i odmieni życie pacjenta. To Ty sama musisz je zmienić, terapeuta co najwyżej przepracuje z pacjentem wszystkie bolesne wydarzenia z jego życia, pomoże odnaleźć w sobie siły i motywację, wskaże kierunek zmian, ale całe DZIAŁANIE w kierunku tych zmian należy do pacjenta.

Każdy z innego powodu trafia do terapeuty, każdy ma za sobą inne przeżycia, wreszcie każdy ma inną osobowość także każdemu w inny sposób terapia pomogła/pomaga, nie ma uniwersalnej odpowiedzi.

Jak Cię tak bardzo ciekawi w jaki sposób pomaga, to idź i sprawdź, co Ci szkodzi? Nic nie tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bym musiała zapisać sie do kobiety psychoterapeutki ,bo nie wyobrażam sobie mówić o tym problemie facetowi.Poprostu wstydze się

 

-- 21 gru 2014, 17:28 --

 

a tak wogole to do psychoterapeuty zwrócić się,że ma sie problem w stosunkach damskjo meskich czy do psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×