Skocz do zawartości
Nerwica.com

Palindromadera


Gość Palindromadera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Trafiłam na to forum kilka tygodni temu i długo myślałam nad tym, czy się zarejestrować. Powód jest prosty: jestem bardzo aktywna na innym, podobnym do tego, choć bardziej ukierunkowanym na autoagresję.

Pomyślałam jednak, że przyda mi się świeże spojrzenie na pewne sprawy i otwarcie się na nowe znajomości.

 

Mam 20 lat (szczęśliwe nastoletnie lata skończyły się kilka tygodni temu, nad czym bardzo ubolewam...).

Studiuję na poznańskim Uniwersytecie Medycznym pewien niszowy kierunek, który w Polsce jest jeszcze niedoceniany (na razie nie zdradzę jaki).

 

Interesuję się:

- tresurą psów (choć z moich ust brzmi to komicznie, bo mój pies jest wyjątkowo nieusłuchany...). Albo po prostu... no, psami. Kocham psy. Niedługo planuję zaangażować się w jakieś poznańskie schronisko, a jeśli ktoś ma namiary to chętnie skorzystam. ;)

- terapią behawioralno-poznawczą oraz terapią schematu. Sama w takiej uczestniczę, dlatego poznanie jej motywów działania jest dla mnie bardzo ważne. Swoją drogą, polecam właśnie ten nurt, jest bardzo praktyczny. 8)

- dziećmi, głównie tymi zamkniętymi w sobie oraz dziećmi, które są w nas. Każdy ma swoje Wewnętrzne Dziecko, które być może na przestrzeni lat zostało bardzo zaniedbane. Czasem warto odnowić ten kontakt.

 

Dlaczego tutaj trafiłam?

 

Mimo psycho- i farmakoterapii, ostatnio jest ze mną gorzej. Obniżony nastrój, chaos w głowie, kołysanie się dla uspokojenia... i okaleczanie. Nie tak mocne jak kiedyś, ale jednak.

Aktualnie walczę sama ze sobą, by nie sięgnąć po mój różowy nożyk introligatorski i nic sobie nim nie zrobić.

W zasadzie, ja nie widzę w tym problemu, ale jeszcze nie poznałam człowieka, który z uśmiechem powiedziałby mi: Ależ spokojnie, tnij się, drap do krwi, przypalaj. Jeśli tylko Ci to pomaga, to co w tym złego?

 

Dlatego, aby uniknąć okaleczania, pójdę teraz grzecznie na trening.

 

Jeśli macie jakieś pytania - śmiało! Nie boję się ich. Jestem dosyć otwartą osobą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zadowolona ze swojej terapii?

 

Oj tak, bardzo. Terapeuta, na którego trafiłam ponad 2 lata temu, jest najlepszą osobą, jaką mogłam spotkać. Bardzo dobrze mi się z nim pracuje (on również nie narzeka na moją pracę. ;) ). Zrobiłam przy nim mnóstwo postępów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś na behawioralno-poznawczej?

 

Tak, dokładnie. To znaczy, mój terapeuta pracuje w tym nurcie, ale przez ostatnie miesiące działamy głównie w terapii schematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×