Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tik nerwowy poruszania głową


konrad9595

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Otóż piszę to w tym rozdzale , bo mam NN. Przyjmuję leki od 6 lat i mam problem z nerwowym poruszaniem głowy. Dzieje się to GŁÓWNIE w Kościele , ale nie zawsze. Wcześniej w szkole koledzy sie ze mnie z tego śmiali. ALe teraz ten tik przyjął inną formę , ponieważ pojawia się on wtedy kiedy jestem zestresowany , a w kościele dlatego bo czuję lęk przez spoglądających na mnie ludzi . Jest to strasznie dokuczliwe , a ponadto nie chce sie narazic na ośmieszenie przez innych ludzi. Innym powodem jaki widze to długie spedzanie czasu na sen , a przez to osłabia się mięśnie karku.... Już sam nie wiem co jest przyczyną i jak się z tego wyleczyć ... Możecię pomóc ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, słuchaj koleżanek wyżej:)

nie słuchaj ich , pitolemie . Same sobie nie potrafią pomóc ,,, a innym radzą, by nie chodzic do Kościoła Świętego, Matki Naszej. >>>

Udaj sie do neurologa . Dostaniesz porządne leki i Twój problem jak nie zniknie to przynajmnie sie zmniejszy .Porządny neurolog dobierze Ci najodpowiedniejsze leki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne słowa

Tutaj tylko takie wchodzą do łba i coś zmieniaja ,,,i byc może nawet bolą , ale co tam . Nie musi byc zawsze gładko i mile .

A ja naprawdę nie umiem łagodnie , cham jestem i tyle ( żeby tak do niewiast sie odzywać ) , w dodatku psychol i lekoman .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy to nie jest rozwiązanie .........

 

W kościele siadaj na końcu,tak by nikt już nie mógł za Tobą usiąść-uwierz to pomaga.

Na tiki nie ma leku.Nie myśl o nich, a to co myślą inni miej głęboko w doopie.

Z naturalnych środków polecam meliskę ;) no i magnez z wit B6 też nie zaszkodzi,a jedynie złagodzi troszkę tik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrad9595, mam podobny problem i dodatkowo boję się patrzeć na ludzi na ulicy. Nabijali się na studiach z tego jak licho. Strasznie ciężko się tego pozbyć, długotrwała terapia powinna teoretycznie pomóc. Ja chodzę ponad rok, ale nic mi na te ruchy głową nic nie dała niestety... :roll: Bardzo dobrze Ciebie rozumiem i wiem jak ten tik potrafi niszczyć życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrad9595, poruszanie głową bierze się z nagromadzonego stresu, stres jest nagromadzony i organizm potrzebuje jakiejś odskoczni by go wyładować ja np. masowo tupałem nogą

 

mi na to pomogły ćwiczenia relaksujące, skopiuje ok

Połóż się na łóżku i staraj się wyciszyć czyli daj płynąć myślom, nieważne czy pozytywne czy negatywne niech płyną; tak samo kręcenie głową ulegnij i daj głowie się wyładować niech się kręci aż cały stres się wyładuje i przestanie. W pewnym momencie jak umysł będzie czysty poczujesz takie zrelaksowanie i wyluzowanie. Możesz to robić kiedy gorzej się czujesz.

 

Wszelkie natręctwa biorą się z stresu który jest nagromadzony, jak gorzej się czujesz możesz zrobić, im częściej będziesz robić tym lepiej będziesz się czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×