Skocz do zawartości
Nerwica.com

DDA czy DDD a może to i to ?


tonieja23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak w bardzo dużym skrócie opiszę swoją sytuację w rodzinie.

- Brak współżycia małżeńskiego rodziców odkąd pamiętam.

- Kłótnie rodziców najczęściej podczas spożywania alkoholu (prawie każde święta, oraz zwyczajne "imprezy"). Podczas tych kłótni padały straszne słowa

- Tworzenie spisków tzn. matka - ojciec jest zły, niedobry (pisząc delikatnie), ojciec - matka jest zła, nie dobra.

- choroba siostry (anoreksja) i nadmierna kontrola ojca. Nastawienie mnie jako brata przeciwko siostrze.

- Nadużywanie alkoholu przez brata (już siedzi w więzieniu za patologiczne przestępstwo, oczywiście pod wpływem alkoholu), również był nadmiernie kontrolowany przez ojca, który włączał mnie w to.

- Kłótnie brat - ojciec najczęściej po alkoholu

- Potem kiedy miałem więcej jak 18 lat kłótnie ja-ojciec też niestety po spożyciu alkoholu.

A teraz kilka słów o mnie.

Ciągle szukam drogi do chyba własnego ja, a zapoczątkowało to przeczytanie kilku książek o tematyce rozwoju osobistego. Byłem bardzo zmotywowany, znowu postanowiłem ćwiczyć biegać itd. zresztą nie po raz pierwszy. Jednak motywacja szybko ustała i wróciłem do punktu wyjścia.

Kilka dni temu przypadkiem natrafiłem na stronie internetowej na artykuł o DDA/DDD i okazało się że jakieś 90 cech charakterystycznych dla dzieci z syndromem należy do mnie.

To by tłumaczyło moje stosunki ze współpracownikami i nie tylko, oraz to że czuję iż robię wszystko w brew sobie.

Na zewnątrz staram się być uśmiechnięty i poukładany a wewnątrz jest jak jest.

Taka huśtawka nastrojów i walka z samym sobą zabiera mi większość energii życiowej.

Chcę coś zmienić bo tak dalej już nie pociągnę szarpiąc się jak pies na smyczy. Myślę że są dwie drogi albo się poddam i zacznę pić przed czym ciągle się bronie (alkohol pozwala mi pozbyć się wszelkich blokad i wtedy czuję się chyba szczęśliwy) albo zapiszę się na terapię co już próbuję zrobić.

Teraz pytanie

Czy pomoże mi terapia typowa dla DDA na jaką można bezpłatnie zapisać się w ośrodkach leczenia uzależnień np w Szczecinie. Czy musi to być konkretna terapia osób DDD.

pozdrawiam Wojtek lat 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ... w ogóle się nie sugeruj jakimiś tam określeniami dda/ddd czy co tam jeszcze ;)

 

Znajdź sobie dobrego psychoterapeutę - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego - i udaj się tam na terapię ("normalną" ;) bez tych cudacznych nazw dda ...). Ona też jest realizowana w ramach NFZ.

W sumie najważniejsze żeby ten ktoś był psychoterapeutą certyfikowanym (Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego) - i obojętnie już gdzie on tam przyjmuje. Może też być że w takiej poradni uzależnień przyjmuje, choć tam są raczej terapeuci uzależnień tylko ...

 

Szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to też wolałbym iść do normalnego psychoterapełty, jednak na wizytę nfz trzeba czekać co najmniej rok a dla mnie to o 2 lata za dużo. Teraz chcę zwolnić się z pracy bo jak na początku była moją podporą teraz jest balastem. Prywatnie psychoterapia kosztuję a w poradni jest za darmo i wizyta ju.ż na styczeń ta.kże chyba spróbuję.

dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×