Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to może być depresja ? proszę o pomoc :/


zawodowiec208

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż chciałbym opisać mój przypadek nie zakładam z góry że to depresja ,zawsze starałem sobie nic nie wmawiać,być pewien nadzieji , że to może coś innego ,nie dopuszczać myśli a może jednak,otóż zaczeło się w 2 technikum problemy ze szkoła z ocenami z rodzicami , zaczeły mi mrowić ręce do tego twarz też i jeszcze zdrętwiała ,nie wiedziałem co jest grane po jakimś czasie ustąpiło, zaczeło się to powtarzać coraz częsciej do tego doszły problemy z oddychaniem wrażenie że nie moge złapać oddechu ,kłucie w klatce piersiowej stało się to uciążliwe , po jakimś czasie przestało lecz co jakiś czas ręce mrowią i twarz,najgorszcze z tego wszytkiego była jednak senność w ciągu dnia ,zmęczenie i brak energi ,czułem się jak dziadek po 50 sobie myśle a co będzie pużniej skoro w tak młodym wieku się tak czuję,wkońcu zaczełem się nad tym zastanawiać że chyba coś jest nie tak myśle sobie a może za mało sypiam ,No dobrze to poweidziałem sobie będe spał przynajmniej 8 -9 godzin dziennie ,czas mijał a nic się nie zmieniało nauczyciele mieli pretensje ze spie na lekcji ze pewnie siedze na komputerze do nocy pisze z dziewczyną i co miałęm tak poprostu poweidziec chce mi sie spac ..., chodziłem specialnie szybciej spać mając nadzieje że nie będzie epizodów sennych tego zamulenia i przygnębienia nie miałem ochoty z nikim rozmawiac przez to ,a jak zawsze przychodziłem zamulony do szkoły i sypiałem na lekcjiach ,takie epizody senne powtarzaly sie kilkakrotnie dziennie musialem sie przespac inaczej chodzilem zamulony nie moglem sie skoncentrować nie kontaktowałem,ogólnie miałem problemy przez to z nauką ,zaczełem więc pić kawe nie powiem było lepiej samopoczucie miałem lepsze senność tez ustała , ale tylko chwilowo kawa przestałą dzialac i bylo jeszcze gorzej , wkońcu bez kawy wogle nie mogłem funkcionować zaczełem brać magnez , miałem hobby chodziłem na siłownie ,a teraz zero chęci motywacji ciągłe zmęczenie ,brak energi i najgorsza jest ta senność, do tego doszedł brak apetytu złe samopoczucie, bóle głowy ,wkońcu zaczełem robić badania zrobiłem na cukier , ciśnienie , tarczycę , pobrałem krew , b12, ferytynę ,na boleriozę , i wyniki pozytywne powinienem być pełny energi ,wkońcu skierowali mnie do szpitala leżałem tydzień na oddziale kardiologiczym tam przebadali mnie od stóp do głow ,kompletnie wszytko wątrobe ,serce ,trzustke i to samo wszytko w porządku , rodzice ciągle pretensje ze nic mi sie niechce ze ciagle nazekam ,a tak nie bylo ,tak myślałem skoro chce mi sie spac w dzien to moze mam przestawione zegar biologiczny zaczełęm brać melatoninę która wyregulowuje zegar biologiczny fakt spałem po niej jak dziecko lecz w dzień nic nie zmieniło ,chodze ciągle nerwowy , mam przez to złę relacje z rodzicami , mam wrażęnie ze zmarnuje sobie życie przez to bo niemoge normalnie funkcionować ,interesowała mnie informatyka ,siłownia a teraz ...,zero chęci,ciągle rozdrażnienie ,zdołowanie ,boję się ze moge stracic przez to dziewczynę ,proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż zaczeło się w 2 technikum

Cos wtedy konkretniejszego sie stalo, co mialo wplyw na Ciebie?

 

 

wkońcu zaczełem robić badania zrobiłem na cukier , ciśnienie , tarczycę , pobrałem krew , b12, ferytynę ,na boleriozę , i wyniki pozytywne

Wyszlo, ze masz cisnienie, tarczyce, krew? A to ci anomalia...:)

 

 

zaczełęm brać melatoninę która wyregulowuje zegar biologiczny

Melatonina nie wyregulowuje tego zegara, tylko Ty to robisz poprzez sztuczne dostarczanie jej do organizmu. Ponadto w badaniach nad zwierzetami okazala sie szkodliwa w dluzszym okresie stosowania, powodujac problemy podobne do Parkinsonizmu oraz problemy z narzadami rozrodczymi. Badania nad ludzmi nie przeprowadzano[albo nie czytalem o takowych], jednakze uwazalbym z tym.

 

Ile masz lat?

Twoje objawy wskazuja na problemy z psychika[jakie dokladnie - to stwierdzic moze tylko specjalista, czyt. psychiatra], zwlaszcza, ze problemow somatycznych raczej nie ma.

I na boga, uzywaj poprawnie interpunkcji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż zaczeło się w 2 technikum

Cos wtedy konkretniejszego sie stalo, co mialo wplyw na Ciebie?

 

 

wkońcu zaczełem robić badania zrobiłem na cukier , ciśnienie , tarczycę , pobrałem krew , b12, ferytynę ,na boleriozę , i wyniki pozytywne

Wyszlo, ze masz cisnienie, tarczyce, krew? A to ci anomalia...:)

 

 

zaczełęm brać melatoninę która wyregulowuje zegar biologiczny

Melatonina nie wyregulowuje tego zegara, tylko Ty to robisz poprzez sztuczne dostarczanie jej do organizmu. Ponadto w badaniach nad zwierzetami okazala sie szkodliwa w dluzszym okresie stosowania, powodujac problemy podobne do Parkinsonizmu oraz problemy z narzadami rozrodczymi. Badania nad ludzmi nie przeprowadzano[albo nie czytalem o takowych], jednakze uwazalbym z tym.

 

Ile masz lat?

Twoje objawy wskazuja na problemy z psychika[jakie dokladnie - to stwierdzic moze tylko specjalista, czyt. psychiatra], zwlaszcza, ze problemow somatycznych raczej nie ma.

I na boga, uzywaj poprawnie interpunkcji!

 

 

Mam 21 lat ,dodam jeszcze ze dostałem skierowanie na badania do poradni zaburzeń snu ,Zrobili badanie EEG taki wynik otrzymałem "

 

Czynność podstawowa EEG zróżnicowana przestrzennie ,w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych składa się z seri fal alfa 10Hz o amplitudzie 30uV oraz serii niskonapięciowego rytmu beta.Rz obecna.Na te czynności podstawowej w odprowadzeniach czołowo-centralnych ,czołowo-skroniowych oraz centralno-ciemieniowych obustronnie rejestrują sie pojedyncze i po kila fale theta 6-7 Hz o amplitudzie 40 uV. Fs i Hw nie aktywują EEG.

 

WNIOSKI: Zapis nieprawidłowy z uwagi na fale wolne w odprowadzeniach czołowo-centralnych,czołowo-skroniowych oraz centralno-ciemieniowych.

 

Lekarz zapisał mi moklar miałem brać 150mg dziennie przez tydzien potem zwiekszyc do minimalnej dawki 300mg i po skonczeniu przyjechac i zdac relacje , oczywiscie nie chcialem sie tym faszerowac nie bralem waznosc sie skonczyla i to byl bład ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że Twój problem trapi Cię od dawna ;/ Warto byłoby ,żebyś skontaktował się z psychologiem lub psychiatrą ,wierzę ,że pomógłby i wskazał jakąś drogę ,żebyś lepiej się czuł :) Jeżeli jesteś z Warszawy to niedaleko metra Natolin jest klinika Psychomedic.pl ,słyszałam ,że mają tutaj dobrych specjalistów ,pierwsza wizyta jest tańsza ,trzymam za Ciebie kciuki ,wszystko bd ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawodowiec208, wiesz kiedy nerwica wszelkiego typu się pojawia najważniejsze to starać się zobojętnieć na nią.

Ta choroba działa tak, że im bardziej na nią obojętniejesz tym słabsza się staje. Nie chodzi mi dokładnie o ignorowanie, a raczej całkowite zobojętnienie.

 

Podejdź tak, jak jest to jest jak nie ma to nie ma. To samo z koncentracją staraj się robić wszystko w ramach swoich sił, jak jesteś zmęczony to odpocznij.

Po prostu zobojętniej na to, nie chciej tego się pozbyć, zobojętniej na to.

 

Bo to się trzyma ciebie bo ciągle uważasz to za coś czego musisz się pozbyć, ładujesz w to nerwy(co prawda nieświadomie), czujesz że musisz z tego się wydostać za wszelką cene. Jak zobojętniejesz przestaniesz chcieć się tego pozbyć, w ogóle przestanie cię obchodzić jak się czujesz uwolnisz się od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzisiaj miałem wizytę w klinice zaburzeń snu , odbyłem rozmowę z psychiatrą i stwierdził że mam depresję ,przepisał lek moklar ,brałem go 1 tydzień w dawce 150 mg oraz drugi w tej minimalnej 300 mg , od rozpoczęcia minimalnej dawki zaczęło się poprawiać przez 5 dni ,lepsze samopoczucie , większe chęci do wszystkiego bardziej rozmowny i co najwazniejsze nie męczyła mnie senność,i nie byłem taki drażłiwy ,niestety po 5 dniach znowu wszystko wróciło aż do teraz minęły 22 dni od rozpoczęcia brania leku ,dzisiaj lekarz zwiększył dawkę do 450mg 3 tab. dziennie ,co myślicie o tym leku ? ,czy trzeba cierpliwości ? ,jeszcze poczekać ? następną wizytę mam za miesiąc.Jak dodatkowo mogę radzić sobie z depresją ?,pomijając łykanie tych piguł.Ile potrzeba czasu żeby z tego wyjść..,bo wszystko się komplikuje przez to nie można normalnie funkcjonować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawodowiec208, niestety, czasami tak bywa ze nie od razu leki pomagaja, zrozum ze masz zaburzenie i nie bedzie nigdy 100% zdrowia...moze pomysl o terapii psychologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,na boleriozę , i wyniki pozytywne

masz wynik pozytywny na bolerioze?

 

 

Żle to ujełem w sensie że niemam :) ,wynik negatywny ;d

 

-- 09 sty 2015, 22:14 --

 

Witam ponownie dzisiaj miałem wizytę w klinice zaburzeń snu , odbyłem rozmowę z psychiatrą i stwierdził że mam depresję ,przepisał lek moklar ,brałem go 1 tydzień w dawce 150 mg oraz drugi w tej minimalnej 300 mg , od rozpoczęcia minimalnej dawki zaczęło się poprawiać przez 5 dni ,lepsze samopoczucie , większe chęci do wszystkiego bardziej rozmowny i co najwazniejsze nie męczyła mnie senność,i nie byłem taki drażłiwy ,niestety po 5 dniach znowu wszystko wróciło aż do teraz minęły 22 dni od rozpoczęcia brania leku ,dzisiaj lekarz zwiększył dawkę do 450mg 3 tab. dziennie ,co myślicie o tym leku ? ,czy trzeba cierpliwości ? ,jeszcze poczekać ? następną wizytę mam za miesiąc.Jak dodatkowo mogę radzić sobie z depresją ?,pomijając łykanie tych piguł.Ile potrzeba czasu żeby z tego wyjść..,bo wszystko się komplikuje przez to nie można normalnie funkcjonować...

 

Rozumiem że oprócz przepisania piguł lekarz także Cię poinformował o czymś takim jak higiena snu?

 

No właśnie w tym rzecz żę nic o tym nie wspomniał powiedziałem mu że sypiam po 8-9 godzin, i ze rano i tak budzę się nie wyspany,zmęczony i nerwowy mimo że nie budzę się w nocy.,nic nie wspomniał o higienie snu/....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawodowiec208, staraj sie unikac jakikolwiek bodzcow zewnetrznych, czyli ograniczaj halasy, swiatla, zapachy itd.

W miare mozliwosci obniz temperature przy samym zasypianiu[potem niekoniecznie, potrzeba nieco wyzszej temp. zas do fazy REM]. Wieczorami ogranicz tez sztuczne swiatla, w postaci komputera, TV, czy lampy - to zmienia Twoj zegar biologiczny.

Staraj sie tez chodzic spac zmeczony, szczegolnie fizycznie. Nie jadaj ciezkostrawnych posilkow przed samym snem.

Jezeli masz nadmierne mysli, wypij przed snem jakies ziola np. melise/rumianek na uspokojenie.

Jezeli sie budzisz, to nie zrywaj sie nagle, polez tez chwile. I niech nie budzi Cie jakis ostry, glosny dzwiek.

 

Czasem pomaga tez deprywacja snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzisiaj mija praktycznie 1,5 miesiąca od kiedy biore MOKLAR , objawy nie ustąpiły łykam tabletki jak tiktaki, poprawa była moze lekka po 2 tyg ,i lepiej sie czulem przez 5 dni ,potem miałem zwiekszona dawke i czuje sie tak jak bym wogle tego leku nie bral , dalej senność zmęcznie brak energi rozdraznienie brak apetytu,dzisiaj wracajac z pracy dostalem jakiegos dziwnego napadu twarz mi zdrętwiała serce zaczelo mocno bic ciezko mi sie oddychalo w rekach mialem mrowienie 30 minut sie meczylem... nie wiem co mam dalej robic wizyte dopiero mam za 2 tygodnie ,prosze o pomoc ...

 

-- 24 lut 2015, 15:17 --

 

Witam okolo tygodnia temu bylem na wizycie odstawilem MOKLAR poniewaz namnie nie dzialal,zostal mi przypisany NEXPRAM przez pierwsze 4 dni mam brac 5mg czyli 1/2 tabletki po 4 dniach zwiekszyc do 10mg ,dodatkowo ,TEGRETOL CR200 co 4 dni ma zwiekszac o jedna tabletke i dojsc do 4 na dzien ,wedlug psychiatry mam depresje z lękami dzisiaj mija 2 dzien od kiedy biore nexpram i objawy sie nasilaja ,4 dzien biore tegretol ale jestem dobrej mysli ,jednak zeby przejsc przez ten okres adaptacyjny leku i ze bedzi epuzniej tylko lepiej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×