Skocz do zawartości
Nerwica.com

źródła informacji


jetodik

Rekomendowane odpowiedzi

z jakich źródeł informacji korzystacie, chcąc dowiedzieć się o różnorakich wydarzeniach? :)

ja jak na razie nie korzystam z żadnych serwisów informacyjnych, zazwyczaj kiedy interesuje mnie jakieś wydarzenie lub temat, to szukam dostępnych wiadomości poprzez google, jednak zakres takich informacji jest wąski - sprowadza się do tego o czym już coś wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, gdyby ten wątek się rozrósł. Powiedziałbym, że dobór serwisów to sprawa kluczowa dla internauty. To co czytasz, tym nasiąkasz. W zależności od serwisu taką mamy wizję świata. I znowu się ukazuje motyw małego wpływu na nasze życie. Decyzję podejmujemy w czasie wyboru serwisu, potem to już proces w dużej mierze bierny.

 

No więc? Z czego czerpię wiedzę?

-Facebook

-Kwejk.

-YouTube

-Wirtualny Nowy Przemysł, Portal Spożywczy, Konin LM, TVP.pl

-pojedyncze blogi

-to forum oraz jeszcze jedno

 

Przydałby się jakiś serwis typu Onet, który pokazuje polską rzeczywistość, nie tylko tą wirtualną, ani specjalistyczną. Coś co łączy Polaków. Na razie na takie nie wchodzę, jakbyś ktoś mógł polecić to słucham. Z resztą lubię zbierać linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej wychodzę od linków podrzuconych przez znajomych i tak potem wędruję od artykułu do artykułu.

 

Portale typu msn, wp i takie inne, co widzę po wylogowaniu z poczty żenują poziomem. Wiadomości w radiu i TV wprowadzają nerwową atmosferę więc unikam jak zarazy, ale oczywiście dużo słyszę mimo woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000,

 

jest jeszcze inny aspekt serwisów informacyjnych - powiada się, że bycie bombardowanym przez informacje z każdej strony źle wpływa na psychikę, dlatego warto to kontrolować - wchodzić w te serwisy, które nam odpowiadają i na tym koniec, a nie surfować bez opamiętania.

 

no cieszę się, że wymieniliście swoje stronki, kilka z nich zasiliło moje zakładki :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, dzięki za długi wpis o Eckharcie. Tonący brzytwy się chwyta.

 

Co do stron z newsami jest też problem jakim jest słaba selekcja newsów. Jak słucha się radia to trafiają do nas tylko wybrane informacje. Kiedyś słuchałem u taty radia i jaka to była ulga. Nie trzeba samemu drążyć po 100 stronach, żeby się czegoś dowiedzieć. Niby mamy czasy, gdy za człowieka pracują maszyny, a się okazuje że człowiek ma więcej roboty, chociażby te newsy.

 

Mam ten syndrom "samodzielności", że chciałbym samemu się czegoś dowiedzieć, przejrzeć newsy i w głowie niczym w partii szachowej sobie stworzyć obraz. Ale to chyba tak nie działa. Zwiększa to tylko chaos w głowie. Mam tęsknotę za wartościowym tekstem, a większość to ochłapy, jakieś marne galerie, badania "amerykańskich naukowców", pop-psychologiczne porady. Ciekawostki, które są ze sobą sprzeczne. Hitem wszystkiego są rady zdrowotne, gdzie wystarczy jeść banany, by wszystko było okej. Fora ze zjawiskami paranormalnymi da się zrozumieć, bo tam ludzie tworzą jakieś teorie i się to przyczynia do jakiegoś poznania. Ale serwisy propagujące teorie spiskowe to siewcy paranoi, są w stanie podważyć każdy oczywisty fakt. Dodać do tego jakieś mistyczne blogi w stylu New Age i po mózgu strzępy. Nie mówię, że te rzeczy były sprawcami mojej choroby, bo pewnie i bez internetu bym zachorował, ale stanowiły dobry grunt na paranoję w stylu XXIw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele, aby tu je wszystkie wymieniać. Dzień zaczynam od rp.pl oraz 300polityka.pl (polecam), potem przegląd informacji w feedly (czytnik rss) oraz fejs. Wiadomo, każdy przegląda sieć pod kątem swych zainteresowań. I w czytniku i na fejsie (który może pełnić podobną rolę) obserwuję strony z różnych dziedzin. Od polityki, literatury i filmu po fotografię, sztukę itp. Dla każdego coś miłego. Portali i rożnych stron jest multum i coraz większą rolę odgrywa selekcja informacji. Jednak rację ma pewien konsultant polityczny, który stwierdził kiedyś, że dziś czyta się w sieci głównie nagłówki. Nie da się tego uniknąć. Nie można czytać wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×