Skocz do zawartości
Nerwica.com

Servenon


Pawel1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tutaj nowy i nie wiem czy był temat o leku , który podałem w tytule. Mam pytanie dotyczące właśnie servenon'u. Czy można spożywać alkohol kiedy bierze się ten lek? Nie mówię , że od razu , ale np po 8-10h? Kiedy brałem rexetin , wystarczyło 8h i śmiało mogłem pić. Ale te piguły mam od około 2 tygodni i nie wiem jak one zareagują. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na forum temat o substancji czynnej - Escitalopram ( inne nazwy handlowe tego leku ).

 

Ciekawa teoria ... że podczas zażywania paro mogłeś po 8 godz. pić :shock: Mam nadzieję, że nikt nie będzie się na tej opinii opierał - przede wszystkim dlatego, że każdy człowiek może zupełnie inaczej zareagować na połączenie psychotropów z alko. Dziesięciu może nic nie być, a jedenasty - może już mieć jazdy :!: Dlatego na Twoim miejscu nie sugerowałabym się za bardzo opiniami innych osób biorących esci :idea: Zresztą obie te substancje - zarówno paroksetyna, jak escitalopram należą do tej samej grupy leków, więc można podejrzewać, że interakcje z alkoholem będą podobne - Ale nie można tego stwierdzić na 100% :!: Wiadomo, że najlepiej nie spożywać alko podczas farmakoterapii, ale rozumiem, że przy długotrwałym leczeniu dla niektórych osób może to być trudne, więc warto przynajmniej zachować umiar ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na forum temat o substancji czynnej - Escitalopram ( inne nazwy handlowe tego leku ).

 

Ciekawa teoria ... że podczas zażywania paro mogłeś po 8 godz. pić :shock: Mam nadzieję, że nikt nie będzie się na tej opinii opierał - przede wszystkim dlatego, że każdy człowiek może zupełnie inaczej zareagować na połączenie psychotropów z alko. Dziesięciu może nic nie być, a jedenasty - może już mieć jazdy :!: Dlatego na Twoim miejscu nie sugerowałabym się za bardzo opiniami innych osób biorących esci :idea: Zresztą obie te substancje - zarówno paroksetyna, jak escitalopram należą do tej samej grupy leków, więc można podejrzewać, że interakcje z alkoholem będą podobne - Ale nie można tego stwierdzić na 100% :!: Wiadomo, że najlepiej nie spożywać alko podczas farmakoterapii, ale rozumiem, że przy długotrwałym leczeniu dla niektórych osób może to być trudne, więc warto przynajmniej zachować umiar ;)

 

 

Oczywiście niech nikt się nie opiera na tej opinii , bo to tylko u mnie tak działało ( chodzi o rexetin ). Skoro mówisz , że należą do tej samej grupy leków , więc pewnie tak samo zadziałają. Trzeba będzie spróbować póki co na jednym piwie i 10h od wzięcia leku. Po poprzednim leku ( rexetin ) dowiedziałem się przypadkiem , że pić mogę. Zapomniałem , że wziąłem rano tabletkę i po 10h wypiłem piwo i było normalnie , dopiero później mi się przypomniało. Następnym razem się troszkę nawaliłem i na następny dzień miałem po prostu kaca i nie wziąłem leku. Chciałbym móc się napić , bo ta farmakoterapia u mnie potrwa długo niestety;/ a jestem młody i chce się wyszaleć po prostu. Dziękuję za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel1992, zapewne chodziło jej o to, że nie odczuła po nim większego działania terapeutycznego. Jeżeli na Ciebie działa, to w porządku ... z tymi lekami tak już jest, na jednego działają lepiej, na drugiego - słabiej, a na trzeciego - wcale :bezradny:

 

 

Aaaa rozumiem. U mnie ten lek z dnia na dzień działa coraz lepiej. Jestem mniej nerwowy i już nie mam takich ataków paniki i lęku co miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha , odpukać żadnych skutków ubocznych nie mam. Nie jestem senny , funkcjonuje normalnie. Mam tylko jeszcze problemy ze snem , ale niedługo się to unormuje przez branie tego leku. Pójdź do lekarza i porozmawiaj z nim co możesz wziąć. Powiedz mu czy masz jakieś uczulenia na leki itd , a on już coś dobierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, biorę dokładnie od 25 listopada br. Mdłości nie było , jem normalnie i idzie to w dobrym kierunku. Lekarz kazał mi pójść do psychologa , tylko tak się zastanawiam co on mi pomoże? Kiedyś byłem u jednej to kazała mi liczyć do 10......byłem u drugiej to się zastanawiałem czy ja mam coś nie tak pod kopułą czy ona , a byłem u faceta również to dał mi test chyba 500 pytań....więc nie wiem po co mam tam iść , ale pójdę i może mi ktoś w końcu pomoże i uda się to przezwyciężyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel1992, dzięki na info ;) Oby u Ciebie było coraz lepiej :great:

Test z ponad 500 pytaniami przerabiałam ze 3 razy. Wymiata pytanie - Czy chciałbyś być leśnikiem :mrgreen: ? ... tak się składa, że chciałam, kiedy ten test rozwiązywałam 8)

 

Pisz co jakiś czas, co u Ciebie. Jak się czujesz :P Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×