Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Zaburzenie] słabe rozumowanie


nitka0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ponieważ czasami mam takie dziwne dni, że nie potrafię myśleć racjonalnie oraz mam zaburzenia w zrozumieniu czegoś co ktoś do mnie mówi :( . Mój chłopak się na mnie zaczął denerwować, ponieważ jak coś do mnie mówi co wymaga myślenia, przemyślenia to nie potrafię się skoncentrować i nie umiem nic wymyślić oraz nie mogę go zrozumieć. Nie wiem co mam robić i uznałam że powinnam wybrać się na rozmowę do psychologa bo możliwe że ma to jakieś podłoże związane z moją przeszłością i trochę teraźniejszością związane z problemami w rodzinie. Proszę o radę, chciałabym znowu zacząć funkcjonować normalnie jak kiedyś. :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nitka0

 

Idź do psychiatry, bo to może być symptomem depresji. U mnie otępienie i brak logicznego myślenia były jednymi z niepokojących objawów, dzięki którym trafiłam do lekarza i podjęłam leczenie.

No właśnie się zapisuje teraz na dniach bo to jest cholernie męczące już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mam nawrót nerwicy i ostatnio też zaobserwowałam u siebie podobne objawy tzn. czasem po prostu nie mogę zebrać myśli, tracę wątek, ucieka mi to co ktoś przed chwilą do mnie powiedział, nie mogę sobie przypomnieć różnych rzeczy, chociaż do tej pory zawsze miałam dobrą pamięć. Opisałabym to jako uczucie dezorientacji. Tyle że nie trwa to cały czas, ale np. kiedy mam gorszy dzień i ogólnie jestem ciągle jakaś niespokojna.

Nawet zdarzyło mi się to na ostatniej wizycie u terapeutki, że pytała mnie o coś a ja kompletnie nie wiedziałam co odpowiedzieć, byłam jakaś oderwana od rzeczywistości i powiedziałam jej o tym, ale na razie nic konkretnego się od niej nie dowiedziałam - zareagowała tak jakby to był normalny objaw nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu rozmazuje mi się obraz. Odnoszę wtedy wrażenie, że błądzę we mgle.

Psychiatra powiedziała, że to równie dobrze może być objaw boreliozy i SM, dlatego wykonam wkrótce badania okulistyczne, by się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu do czasu rozmazuje mi się obraz. Odnoszę wtedy wrażenie, że błądzę we mgle.

Psychiatra powiedziała, że to równie dobrze może być objaw boreliozy i SM, dlatego wykonam wkrótce badania okulistyczne, by się upewnić.

 

Twój lekarz musi być więc pierdolnięty, skoro dopisuje Ci borelioze czy stwardnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nitka0

 

Idź do psychiatry, bo to może być symptomem depresji. U mnie otępienie i brak logicznego myślenia były jednymi z niepokojących objawów, dzięki którym trafiłam do lekarza i podjęłam leczenie.

 

Kluczowym objawem depresji jest bardzo obniżony nastrój nastrój, o czym autorka tematu nie wspomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo nawet bardzo często, przez co niektórzy ludzie mają mnie za idiotkę bo nie potrafię im odpowiadać nawet na proste pytania, bełkocze, plącze mi się język. Jednak ja często nie mogę spać. Piję dużo kawy. Nie masz przypadkiem tak samo? Może to jest przyczyna. Pytanie do osób znających się na rzeczy: czy nadużywanie kofeiny może prowadzić do takich objawów? Albo nadwrażliwość na nia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nitka0, Witaj. Czasem jest dobrze wykonać dodatkowe badania, tak dla samouspokojenia się. Nie wspomniałaś nic o obniżonym nastroju więc o zaburzeniach depresyjnych nie wspomnę.

Wspomniałaś natomiast o problemach rodzinnych, więc sama wiesz w czym problem...

Niepokojące jest, że dezorganizują Twoje myślenie, wpływają negatywnie na Twoje skupienie uwagi. Może to jakaś świeża sprawa i dlatego wciąż o niej myślisz? Jest dla Ciebie priorytetowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób znających się na rzeczy: czy nadużywanie kofeiny może prowadzić do takich objawów? Albo nadwrażliwość na nia?

Raczej nie. Być może jesteś uzależniona od kofeiny i kiedy w Twoim organizmie brak jest kofeiny, na scenę wchodzą objawy odstawienia, a jako że kofeina jest stymulantem, nic dziwnego, że czujesz się zamulona. Ale to tylko zgadywanka, musiałabyś powiedzieć, czy te objawy występują także wtedy gdy normalnie pijesz kawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób znających się na rzeczy: czy nadużywanie kofeiny może prowadzić do takich objawów? Albo nadwrażliwość na nia?

Raczej nie. Być może jesteś uzależniona od kofeiny i kiedy w Twoim organizmie brak jest kofeiny, na scenę wchodzą objawy odstawienia, a jako że kofeina jest stymulantem, nic dziwnego, że czujesz się zamulona. Ale to tylko zgadywanka, musiałabyś powiedzieć, czy te objawy występują także wtedy gdy normalnie pijesz kawę.

 

W tym rzecz że również występują gdy pije właśnie kawę. Myślałam że organizm po prostu się przyzwyczaił i ciągle zwiększałam dawkę. Lecz gdy już wypije kilka tych kaw i herbat to pojawiają się jak ja to nazywam "napady". Serce mi bije tak szybko jak by mi mialo wyskoczyć, nie moge złapać oddechu przez co niekontrolowanie dysze (słyszałam ze to hiperwentylacja), robie się czerwona, dretwieja mi kończyny i robi się ciemno przed oczami, kreci się w główkę, wrażenie jak bym mdlala. Mozliwe ze to nie jest nerwica lekowa, nn ani nic z tych rzeczy tylko właśnie kofeina wywołuje takie spustoszenie w moim organizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×