Skocz do zawartości
Nerwica.com

50-te urodziny ojczulka


antananarywa

Rekomendowane odpowiedzi

Na astronomii dobrze zna się mark123, to może coś doradzi ... Chyba, żeby się kierować bardziej w stronę zainteresowań ogrodniczych. Jakiś wymyślny kufel wydaje mi się słabym pomysłem na okrągłe urodzinki :mrgreen:

 

Ale i tak pewnie największym prezentem dla taty będzie Twoja pamięć i obecność :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tata bardziej się II wojną światową interesuje właściwie. Lubi filmy o tej tematyce, a jedyne książki, jakie przeczytał, to właśnie o tym :mrgreen:

Jeśli chodzi o ogrodnictwo, to szkopuł w tym, że się na tym kompletnie nie znam i właśnie nie wiem, co byłoby dobrym prezentem. Poza kosiarką spalinową, no ale na to mnie nie stac... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje kufel piwa z okresu drugiej wojny światowej wraz z krzesłem ogrodowym za astronomiczne pieniądze. :mrgreen: Mój ojciec będzie miał niedługo 75 i tez nie będę wiedział co kupić na pewno nie żadne religijne książki bo ma ich w tysiącach i jest po nich coraz głupszy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos! hyhyhy...pomysł świetny!

 

są różnego rodzaju ciuchy inspirowane 2 w.sw, widziałam ludzi w bluzach "żołnierzy wykletych" sa gry planszowe tym inspirowane...

 

Z ogridniczych rzeczy to moze jakas roslina ktora bedzie wyzwaniem dla niego...

sa takie kalendarze co kiedy się powinno sadzić (polecam raczej specjalistyczny sklep niz jakis market)

 

Z piwa to mozna w necie kupic takie zestawy dla konesera roznych piw albo z calego swiata albo z polski z browarow ktore powstaly. 50 piw z roznych regionow? Na kazdy rok wspanialego zycia...

albo zestaw do wlasnego wyrobu piwa albo cydru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że film to dobry pomysł. Jest to z jednej strony rzecz ekskluzywna. W dobie pirackich treści oraz filmów oglądanych w postaci plików taki fizyczny nośnik może robić wrażenie, winyle nie wyginęły to i pewnie cyfrowe krążki też się utrzymają. Dobierając odpowiednią tematykę pokażesz tacie, że ci zależy na nim oraz wiesz co on lubi. Poszukałbym jakiegoś cyklu, a nie pojedynczego wydania. Takie są bardziej eleganckie, kolekcjonerskie i lepiej prezentują się na półce.

 

Jeśli chodzi o wybór konkretnego towaru to znaczenie też ma czy tata lubi czytać tłumaczenie, czy musi mieć lektora. Mój tata znosi tylko dubbing i lektora. Teraz kwestia nośnika, DVD czy Blu-ray. BD to raczej przejściowy format i kiepska inwestycja, chyba że tata jest ekstrawagancki. Kwestię jakości obrazu załatwi zapewne na długi czas 4K/8K, ale na to trzeba poczekać. Dlatego moim zdaniem z punktu widzenia pieniądza nie opłaci się wydawać dużo na wideotekę.

 

Płyta CD to już prawie górna granica możliwości, dlatego tu nie ma co się bać. Ale kogo w dzisiejszym czasie pociąga 8 utworów na plastikowym krążku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, profesjonalne podejście do tematu ;) mojemu tacie nie przeszkadza ani lektor, ani napisy, za to dubbingu nie dzierży.

 

Follow_, kilka lepszych piw z różnych regionów tata na pewno dostanie, ale będzie to dodatek.

 

Póki co propozycja Mesjasza na razie wygrywa. Konsultowałam z mamą i zgadzamy się, że to powinno byc najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki Kosidowskiego Kiedy słońce było bogiem i Rumaki Lizypa są bardzo fajne, choć raczej dosyć archaiczne. Kondratow - Zaginione cywilizacje też czytałem i było miło.

No ale skoro mówisz o II wojnie światowej, to niestety nie wiem.

 

proponuje kufel piwa z okresu drugiej wojny światowej wraz z krzesłem ogrodowym za astronomiczne pieniądze.

Może jeszcze niech ten kufel będzie w kształcie krasnala ogrodowego. Taki szwabski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od twojego budżetu. Jeśli masz rodzeństwo to możecie się złożyć i kupić wspólnie coś większego. Dobrym pomysłem może być wycieczka. My kiedyś zrobiliśmy taki prezent babci na 70 urodziny. Składało się kilkoro osób, więc nie było to bardzo obciążające dla nikogo.

Skorzystaliśmy z oferty biura podróży http://aviatourtravel.pl/wycieczki-dla-seniorow/, gdzie mają wycieczki dla starszych osób. Dobrze zajęli się tam babcią, była bardzo zadowolona. Wysłaliśmy ją do Rzymu i Watykanu. Zawsze chciała zobaczyć papieża, jak była młodsza, to chodziła na pielgrzymki lub na spotkania z Janem Pawłem II, gdy przyjeżdżał do Polski, ale nigdy nie była w Stolicy Piotrowej. To było dla niej bardzo emocjonujące przeżycie i cieszymy się, że mogła tego doświadczyć.

Starsze osoby raczej rzadko podróżowały w młodości, bo kiedyś nie było to aż tak dostępne, dobrze więc, żeby dać im choć teraz taką szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×