Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy 17 latka może mieć nerwice?


Karola173

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.moj problem jest nastepujacy.Od zawsze jestem przewrazliwiona na pukncie wlasnej osoby,wygladu,teog co mowia inni.MAm dosc niska samoocene.Stresuje się.wszystko dokladnie analizuje,boje się ze sobie nie poradze chociaz wiem że coś jest łatwe do zrobienia.Jakis czas temu mialam mysli natretne co chwile inne,ze jestem taka i taka,ze jednak tego nie dam rady itd...minęło.Od 2 tyg mam nudnosci zawroty glowy.wczesniej tego nie mialam.Nie potrafie sobie pomoc:)leki uspokajajace typu belergot nie dzialają:(jednynie podczas mowienia,picia,jedzeinia i zucia gumy nudnosci ustają.ale w spoczynku przy zamknietych ustach powaracaja chociaz nie mam problemow z oddychaniem/czy to nerwica? jak leczyc ją,albo chociaz objaey somatyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Karola173!

 

Tak, 17-latka może mieć nerwicę. Drogą internetową nie da się jednak postawić rozpoznania, dlatego najlepiej by było, gdybyś udała się do specjalisty, który na podstawie wywiadu lekarskiego postawi rzetelne rozpoznanie i ewentualnie zaproponuje odpowiednie leczenie, jeśli te okaże się konieczne. Warto też byłoby wykluczyć na początku wpływ innych dolegliwości ze strony organizmu, np. zaburzenia hormonalne, gastryczne etc. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być nerwica. Zwłaszcza jeśli bardzo się stresujesz i zauważasz, że nudności nasilają się w chwilach stresu. Ale zawsze warto pójść do lekarza, zrobić sobie podstawowe badania krwi, moczu. To ważne, tanie i nieinwazyjne, nie zaszkodzi :) Zwłaszcza, że mdłości, które mijają podczas jedzenia/mówienia są dość osobliwe. To może być nerwica i lęk, ale warto się zbadać :)

 

Poza tym no, trzeba pracować nad sobą. Jesteś nieśmiała - możesz znaleźć dużo ćwiczeń, wiele rad które Ci pomogą. Masz problem z niską samooceną, to samo. Stres, to samo. Ja serdecznie zapraszam na mojego bloga, tam jest dużo prostych ćwiczeń. Mi najbardziej pomogło podejście self-compassion z natrętnymi myślami i brakiem akceptacji siebie, tutaj masz wpis: http://cloudymind.pl/self-compassion/. Bardzo polecam, zwłaszcza obejrzeć filmik do którego linkuję w artykule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×