Skocz do zawartości
Nerwica.com

kiedy noc styka się z dniem ...jak boli depresja?!


lati

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

długo szukalam miejsca w którym znajde ukojenie i ''uspokojenie ''siebie w walce z tą potworną chorobą;dopadła mnie ladnych kilkanascie lat temu i niestety nie daje za wygraną;są owszem,moementy w ktorych następuje okres ''wyciszenia'' ,by zaraz po tym wrócić i dać o sobie znać;

w przeciągu całego czasu starałam się z nią zyć ,jednak choroba tłamsi mnie i moich najbliższych;

najbardziej dokucza -niemoc-kiedy mozg nie słucha komunikatów i robi swoje:obezwładnia strachem ,paniką ,różnymi bolami i wszechogarniającym lękiem ze to coś dramatycznego-KONIEC;

 

ile mozna spedzić czasu u lekarzy,ile zycia przegrać na tym ringu ,gdzie wciąż kładą mnie nokautem.napady paniki,drętwienie ciała,napięcia mięsni,brak równowagi.

 

czy ktoś mógłby mi ''sprzedać''choć odrobinkę nadziei na dzisiaj-by choć ten dzień przeżyć w radości z rodziną i nie zamartwiać się ,co będzie ze mną za godzinę???

 

proszę

 

trudno mi ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

oj faktycznie trudno ,gdy czujesz nie tylko psychiczne cierpienie .ono nieodzownie łączy się z fizycznym;

własnie w tej chorobie trudno znależć podłoże;przeczytałam już mln publikacji o tym i wiem ,że wszystko leży w głowie.jednak jak ciężko jest toczyć takie samonaprawianie.kto tego doswiadcza ten rozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich razem i każdego z osobna,

 

od poczatku ...

jacy lekarze:lekarz pierwszego kontaktu(diagnoza była ponoć oczywista,ale zeby wykluczyć wszelkie ''przeszkody''), odesłał mnie dalej:kardiolog,neurolog-łącznie z tomografem...

badanie krwi,markery itd całość;w jednym miesiącu 3x;

ginekolog,laryngolog

badanie usg jamy brzusznej

 

wszedzie ,wszystko ok;

 

czy leczę się psychiatrycznie ,nie

 

dostosowane leki -tak

 

skierowanie do psychologa-tak

 

:mhm:

 

-- 27 lis 2014, 18:46 --

 

znalazłam sie tutaj ,aby pomoc sobie w sytuacji kiedy zbliza sie kolejny atak paniki;do tego wszechogarniające bóle mięsni.jest to konsekwencja ich zaciskania podczas ataku;staram sie nad tym panowac ,ponieważ w przeciagu tego czasu kiedy to doskiwera mi nerwica lękowa ,nauczyłam się po części nad tym panować;napinam mięsnie ,aby przezwyciężyc to nieprzyjemne uczucie trzesienia ,kołatania ,drżenia;

niestety w moim przypadku zlekceważyłam chyba pierwsze objawy nerwicy lękowej ,która w rezultacie doprowadziła mnie do punktu w którym teraz jestem;

sytuacje stresowe,nad którymi nie moge zapanować ,wymykają się spod kontroli.na poczatku moje ciało radzi sobie ,natomiast odreagowuje pozniej.kiedy wracam do domu,umoszczam sie w swoim 4 kątach ,kiedy staram się odprężyć nadchodzi atak.kumulacja nerwów zamiast odjeść jakgdyby wybucha we mnie jak wulkan;

 

hm!?

 

bezsennosc,oj tak

 

kiedy natomiast zazyję wskazane leki ,pojawia sie moment najpierw rozbicia ,a potem wszechogarniającego zimna;

 

tak po krótce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim,

 

tak najpierw zaczełam od lekarza pierwszego kontaktu , z nadzieją że sobie poradzę;tymczasem problem stał sie większy;

tymczasem moja sytuacja jest trochę bardzioej skomplikowana .nie mieszkam w pl ,stąd znależć dobrego psychiatrę-to graniczy z cudem;

jestem na etapie poszukiwań.jest wielu ,tymczasem znalazłam kontakt do kogoś kto prowadzi działalność w innym miescie.wybieram sie tam-ale przy pracy ,szkole trudno jest tak wsiąść w auto i jezdzić 150km.koszty są potworne itc.wszystko zatem u mnie rozbija się o wiele aspektów...

 

nie jest tak prosto jakby mogło się wydawać.

 

jeestem jednak na tyle zmobilizowana ,że znajduje lekarzy(dobrych lekarzy) i korzystam z mozliwości.jednak wszystko to wymaga ode mnie duzo cierpliwości ...i czasu;

 

a jak wasz dzionek się zapowiada?!

 

ja biegne na swoje 12h do pracy

:zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×