Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy somatyczne


( Dean )^2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Mam bardzo poważny problem od około 4 tygodni,może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

 

Mój główny problem to senność.Śpie średnio 12-16 godzin na dobę,piję tigery i inne energydrinki a mimo to wciąż chce mi się spać.Cały czas jestem zmęczony i rozkojarzony.Dziś wstałem o 11,poszedłem na zajęcia na 2 godziny,wróciłem do domu i poszedłem dalej spać.Zawaliłem parę zajęć przez to.Do tego nie wiele jem.Sytuacja trwa już jak mówiłem prawie miesiąc i naprawdę zaczynam się niepokoić bo to jakaś patologia....

Dodam że biorę Paroksetyne ale wcześniej nie mialem takich objawów.Dodatkowo przy tym wszystkim emocjoonalnie czuję się całkiem dobrze,zastanawiam się czy depresja nie przeszła u mnie w somatyzacje,albo nie wiem wypycham z głowy negatywne myśli ale one gdzieś tam w podświadomoci są i prują mi psychikę..

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak, w stopniu poważnym. Często nadal mam.

Do tego nie wiele jem.Sytuacja trwa już jak mówiłem prawie miesiąc i naprawdę zaczynam się niepokoić bo to jakaś patologia....
Spróbuj jeść coś z dużą ilością tłuszczy, chleb ze smalcem. Mnie doraźnie pomagały bardzo słodkie napoje, nawet zwykła herbata z cukrem potrafiła dodać energii, ale to niezdrowe. Opcja z tłustymi potrawami lepsza.

Tajgery sobie oszczędź, bo to straszny syf na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

( Dean )^2, jak inni piszą warto polecić się lekarza

 

tylko jeśli mogę coś jeszcze doradzić; jak wiesz nerwica czy depresja jest spowodowane przez jakąś traume wewnętrzną; to działa troche jak program w umyśle włącza się a potem zaczynamy zachowywać się jak ten program nakazuje :(

 

traumy odchodzą jeśli się je pozna. Za każdym razem kiedy pojawiają się natrętne myśli, osłabienie, przygnębienie itp to nasz umysł wraca do traumy bo chce ją sobie przerobić.

 

Dlatego kiedy zaczynasz czuć osłabienie zapytaj sam siebie "dlaczego sie tak czuje" możliwe nie od razu poznasz odpowiedź ale pytaj się i pytaj. W pewnym momencie pytając dokopiesz się do traumy co cię dręczy. (tak naprawde to ciągle pamiętasz te traume tylko ona się jakby maskuje pod natrętnymi czynnościami jak to osłabienie/ dlatego kiedy nachodzi to właśnie wtedy trzeba pytać). Jak poznasz powód to się od tego uwolnisz :)

 

Jak zaczniesz czuć się osłabiony zacznij sam siebie pytać "dlaczego tak się czuje" pytaj i pytaj "dlaczego tak się czuje" "dlaczego tak się czuje" "dlaczego tak się czuje"

aż w końcu przebijesz jakby te bariere co ta trauma wytwarza i poznasz źródło. Wtedy sie uwolnisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×