Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaka terapia jest dla mnie wskazana?


Bub

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

piszę w tym temacie, bo nie wiem gdzie. Pisałem tu już wcześniej. Coraz bardziej uświadamiam sobie, że żeby wyzdrowieć, trzeba radzić sobie samemu. Samemu szukać materiałów, sposobów. Psychologowie są zamknięci w swoich metodach i na siłę stosują je a pacjentach, którym to nic nie daje. Doświadczyłem tego już kilkukrotnie.

 

Z waszego doświadczenia, jaka metoda psychoterapii (a może jeszcze coś innego) pasuje do osoby, która nie kontroluje swoich myśli? Ma natarczywe myśli, wielki chaos w głowie, poczucie braku tożsamości, wysoki poziom lęku praktycznie w każdej sytuacji i przy tym somatyzację w brzuchu i dyskomfort przy ruchu (objawy w stylu niewydolności serca i nerwicy). Wiem, że forum nie powinno być miejscem diagnostycznym, ale już tyle razy zawiodłem się na lekarzach, że nie mam lepszego pomysłu. Ostatni psycholog powiedział mi po kilku miesiącach terapii, że w sumie nie rozumie mojego problemu, bo nie wie nad czym pracować. Opadły mi ręce, więc znowu jestem tu.

 

Proszę, pomóżcie. Nie chce mi się żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, bo jest skuteczna i ciekawa (nawet trochę przyjemna). Mnie pomogła (do spółki z lekami). Co od tego, czy w Twoim problemie pomoże, to już musi stwierdzić terapeuta. Chociaż, o ile mi wiadomo, jest to terapia skuteczna w wielu różnych chorobach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale terapii nie wybiera się na podstawie tego czy jest ciekawa :) Nie chcę znowu tracić czasu i pieniędzy na coś, co na mnie nie zadziała, dlatego podałem cel terapeutyczny. Chociaż nie twierdzę, że poznawczo-behawioralna do mojego przypadku nie pasuje, z tego co ja się orientuję to wręcz przeciwnie. Problem w tym, że terapeuci zwykle ogarniają tylko swoją metodę, więc może być trudno znaleźć osobę, która podpowie w tym względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że zaczynam mieć początki schizofrenii, ale nie chcę sam siebie diagnozować. Lęki to jedno, ale moim głównym problemem jest wydaje mi się rozbieżność między świadomością a podświadomością, co jest źródłem tych lęków. Czy ta terapia w teorii może mi pomóc z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×