Skocz do zawartości
Nerwica.com

Karty zamiast gotówki.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio w ogóle karty nie używam bo wypłatę mam na lewo w gotówce ale jak mieszkałem w UK to głównie kartą płaciłem. Wydaję mi się że kartą więcej pieniędzy się wydaje bo jakoś nie widać upłynniania sum tak jak w przypadku gotówki aczkolwiek może to złudne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pieprzeni socjaliści wpierdzielą się człowiekowi do dupska w butach żołnierskich aż po kolano. A nawet i głębiej. Brrr, nienawidzę Szwecji.

 

Od niedawna płacę raczej kartą - szybciej i wygodniej. Z kartami jednak trzeba uważać. W Stanach człowieczek ma kilka kart kredytowych, idzie sobie do sklepu, bierze, co mu się podoba, płaci kartą i ok. Potem jest na minusie, musi odpracowywać. "Haruj-kupuj-konsumuj-zdychaj" Gotówka przynajmniej ogranicza pole do manewru tym, którzy zapominają o ilości pieniędzy na swoim koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie mam zdania. Płacenie kartą też nie jest całkowicie bezpieczne. Są różne metody, które stosują przestępcy. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, kiedyś się płaciło dukatami i przejście na banknoty też było jakąś innowacją. Jeśli chodzi o sam proces kupowania to wolę kupować gotówką. Jest ta przyjemność wyjmowania kasy z portfela i kładzenie na ladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadacza takie karty, to pewnie jakieś ułatwienie. Ale jeśli ktoś prowadzi sklep, to musi odprowadzać prowizję za klienta do banku, co podnosi nieco cenę towaru. Ewentualnie sprzedawca musi zostawić starą cenę i mieć mniejszą przebitkę na sprzedanym produkcie :-| Jeszcze jak doliczyć do tego kurewski vat, to produkt który kosztowałby normalnie 80-90zł, kosztował 100-110 zł. Przynajmniej kurhwy by ten vat obniżyły, to by było git. Chociaż sprawiedliwie też by było jakby te prowizje odprowadzał kupujący, a nie sprzedający, ale uj z tym. Vat powinien być równy na wszystkie produkty, a nie na alkohol niższy, na chipsy wyższy. Polskie prawo jest do bani, wio z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miała płacić wszędzie gotówką, to najprawdopodobniej połowę pieniędzy po drodze bym pogubiła. :mrgreen: Noszenie wypchanego złomem portfela w kieszeni też jakoś by mnie nie uszczęśliwiło. A jeszcze, gdybym miała non-stop szukać odliczonej porcji drobnych na tzw. końcówki, o które to z reguły zawsze proszą ekspedientki, to już w ogóle miałabym 1/4 każdego dnia wyjęte z życiorysu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełne wycofanie gotówki - oj nie.

Ja coraz częściej karty używam (odkąd można tak płacić w biedronie to już w ogóle :mrgreen: )

Nie martwię się że chcę kupić bułki a akurat bankomat wypłaca od 50 zł.

Wadą jest to że właściwie nie mam ograniczonego budżetu na zakupy - często podchodzę do kasy nie mając pojęcia ile zapłacę. Gdybym miała określoną sumę w portfelu to pewnie bym przeliczyła chociaż w zaokrągleniu ile wydam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacę różnie - kartą, gotówką, chociaż częściej jednak gotówką, bo lubię mieć kontrolę, ile i na co wydaję. Kiedy jestem na zakupach i płacę kartą, zwykle okazuje się potem, że wydałam zbyt dużo niż planowałam i chciałam. ;) Nie popieram zatem idei, by karty wyparły gotówkę całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest wygodna, nie powiem, ale nie jestem zwolenniczką całkowitego wycofania banknotów. Zlikwidowałabym za to piekielne miedziaki. Po co one komu? Nie chodzi o słynne: będę winna grosika, bo zamieniłoby się w będę winna 10 groszy, ale o finanse. Wyprodukowanie monety 1 gr i 2 gr jest zwyczajnie droższe niż sama wartość monety, przez co zadłużamy się produkując pieniądze :roll: Paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×