Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wasze pytania |depresja|, czyli '' CO ZROBIć?''


anita27

Rekomendowane odpowiedzi

Przekonałam się, że nikt oprócz specjalisty i innych podobnie doświadczonych nie jest wstanie pojąć tego, co przeżywamy.

wierz mi , że są pseudospecjaliści, którzy również cię nie rozumieją..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może dać zrozumienie? Chory potrzebuje skutecznego leczenia. Co może zaoferować psychiatra? Rozmowę i receptę. Co terapeuta czy psycholog? Rozmowę. Gdyby to było skuteczne to ci wszyscy użytkownicy nie siedzieliby przez całe lata na forach takich ja to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może dać zrozumienie?

poczucie bezpieczeństwa? minimalizacja błędów w leczeniu? oraz minimalizacja wystąpienia błędnej diagnozy? przecież to rzutuje na wszystko.

jak mi nie wierzysz napisz do mnie na pw to Ci opowiem co niezrozumienie ws pacjent-lekarz może zrobić z czyimś życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię w tym sensie, że nawet zrozumiany nie będę miał dużo większej szansy na wyleczenie/lepsze życie. Mam do dyspozycji ten sam zestaw leków, więc co z tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co może dać zrozumienie? Chory potrzebuje skutecznego leczenia. Co może zaoferować psychiatra? Rozmowę i receptę. Co terapeuta czy psycholog? Rozmowę. Gdyby to było skuteczne to ci wszyscy użytkownicy nie siedzieliby przez całe lata na forach takich ja to.
ej no mi leki pomogly troche w depresji wiec po recepte mozesz isc :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę na jakiś sport z tzw. ekstremalnych. Ciągnie mnie do ryzyka i adrenaliny, ale jednocześnie boję się, że przesadzę i zostanę kaleką (wiem, że mogę przesadzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku odkładałam pierwsza wizytę u psychiatry (w sensie pierwsza wizyte przerwałam w 2015 i chciałam w 2016r isc jeszcze raz dać sobie szanse) bo wmawiałam sobie, że daje radę, ale dziś uświadomiłam sobie, że nie da się tak dalej okłamywać samej siebie i tak naprawdę stoję w miejscu, dużo złych i stresujących dni w pracy przeszłam, aż dziś wybuchłam płaczem i miałam ochotę pobić samą siebie, umówiłam się na pierwsza wizytę od 2 lat, jak myślicie, czy zrobiłam dobrze?

Nie mam z kim się tym podzielić tą informacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, właśnie zaliczyłem powrót do lekarza. Najpierw był psycholog a gdy się spiętrzyło, to zgłosiłem się do psychiatry: niestety oprócz długiego L4 nie zyskałem nic więcej, leki nietrafione miały sporo skutków ubocznych, trochę się zraziłem i dałem sobie spokój z lekarzem i lekami, tym bardziej że uniemożliwiały leczenie w innej dziedzinie. Teraz znowu poczułem że inaczej nie dam rady i mam dobre przeczucia co do nowego lekarza, do tego ma drugą specjalizację która była mi potrzebna, a pierwszy kontakt z nowymi lekami jest nienajgorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego naprawde,

 

biore na depresje paroksetyne i czuje sie b.dobrze rano,po poludniu a wieczorem prawie codzieennie

wpadam w straszny dol, ale taki ze totalnie wszystko traci sens i mysle o smierci...

o co chodzi... kiedys paroksetyna pomagala mi bardzo, teraz jakos tylko do wieczora

w dzien wszystko jest fajnie, a wieczorem koszmar

 

a i dodam ze w zyciu mam naprawde dobrze,niemal wszystko mi sie uklada

 

a moj nastroj zmienia sie ze 4 x dziennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, właśnie zaliczyłem powrót do lekarza. Najpierw był psycholog a gdy się spiętrzyło, to zgłosiłem się do psychiatry: niestety oprócz długiego L4 nie zyskałem nic więcej, leki nietrafione miały sporo skutków ubocznych, trochę się zraziłem i dałem sobie spokój z lekarzem i lekami, tym bardziej że uniemożliwiały leczenie w innej dziedzinie. Teraz znowu poczułem że inaczej nie dam rady i mam dobre przeczucia co do nowego lekarza, do tego ma drugą specjalizację która była mi potrzebna, a pierwszy kontakt z nowymi lekami jest nienajgorszy.

 

Ja właśnie się wybieram do nowego lekarza bo do poprzedniego chodziłam jak byłam młodsza a przyjmowała do 18 roku życia, mam nadzieje ze pierwsza wizyta się uda i trafia się leki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhrps dobrze mówi, trzeba się pogodzić, czy też jak wolisz zaakceptować sytuację. Jak będziesz roztrząsał wciąż na nowo, że masz zmarnowane życie to będziesz w tym tkwił ciągle, zamiast zapomnieć i spróbować znaleźć jakieś dobre strony życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy!!

Przy Oddziale Psychiatrycznym Dziennym trwa nabór do grup psychoterapeutycznych dla osób z zaburzeniami nerwicowymi i osobowości.

12-tygodniowe leczenie obejmuje psychoterapię grupową i indywidualną. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 14.oo

 

Kontakt telefoniczny pod numerem

(81) 74 430 61 w. 330 lub (81) 72 863 30

 

Kwalifikacje odbywają się na terenie tut. Szpitala (budynek G).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×