Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pseudohalucynacje


Flora3

Rekomendowane odpowiedzi

sailorka, myślałam, że zdawaniem sobie sprawy z tego, że to co się widzi naprawdę nie istnieje, ale z opisu dostępnego w necie wynika coś innego... Miałam podobnie jak Flora3.

 

-- 24 lis 2014, 12:50 --

 

Flora3, spróbuj zaakceptować psikusy swojego mózgu i ograniczyć się do roli widza. Mam wrażenie, że największym problemem jest Twoja reakcja na widziadła, o których i tak wiesz, że nie są prawdziwe. Próby kontroli raczej to wzmagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym to się różni od normalnych halucynacji?

 

normalne odbierasz oczami a pseudo umysłem

 

-- 24 lis 2014, 13:50 --

 

sailorka, myślałam, że zdawaniem sobie sprawy z tego, że to co się widzi naprawdę nie istnieje, ale z opisu dostępnego w necie wynika coś innego... Miałam podobnie jak Flora3.

 

-- 24 lis 2014, 12:50 --

 

Flora3, spróbuj zaakceptować psikusy swojego mózgu i ograniczyć się do roli widza. Mam wrażenie, że największym problemem jest Twoja reakcja na widziadła, o których i tak wiesz, że nie są prawdziwe. Próby kontroli raczej to wzmagają.

 

 

owszem największym problemem jest reakcja, ale rzecz w tym że nie potrafię nad nią panować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flora3, jest coś, poza halucynajcami, co wzbudza u ciebie podobne emocje?

Miałam inne, niż Ty, nastawienie co halunów i to co nazywasz falą paraliżu, w moim przypadku było rozlewająca się po ciele falą relaksującego ciepła. Poddałam się temu i samoistnie się wypaliło.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Tymi Cieniami Oraz Widzeniem Kątem Oka Różnych Różności Mam Tak SaMo, Ale Na Szczęście Niezbyt Często, Więc Nie Przeszkadza Mi To Tak Bardzo. Gorzej Jest Z Głosami, Które "Wołają" Mnie, Gdy ZaSypiam... No I Z Zapachami, Które Nie Istnieją, A Ja Je Czuje I To Bardzo Intensywnie Czasami. Byłam Badana Pod Kątem Różnych Chorób Psychicznych; NiE Stwierdzono żadnych Większych Odchyleń Od Normy. Leczę Się, Tylko Albo Aż, Na Nerwice Lękowa.

 

-- 24 lis 2014, 13:58 --

 

Z Tymi Cieniami Oraz Widzeniem Kątem Oka Różnych Różności Mam Tak SaMo, Ale Na Szczęście Niezbyt Często, Więc Nie Przeszkadza Mi To Tak Bardzo. Gorzej Jest Z Głosami, Które "Wołają" Mnie, Gdy ZaSypiam... No I Z Zapachami, Które Nie Istnieją, A Ja Je Czuje I To Bardzo Intensywnie Czasami. Byłam Badana Pod Kątem Różnych Chorób Psychicznych; NiE Stwierdzono żadnych Większych Odchyleń Od Normy. Leczę Się, Tylko Albo Aż, Na Nerwice Lękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewam tak, że słyszę ugłośnioną muzykę wewnątrz organizmu, potrafi to pochodzić z kolorowego oddechu, albo nawet jelit, potrafiłem oczami wyobraźni widzieć przed sobą Matkę Bożą, jednocześnie śpiewała mi w głowie wrażliwa muzyka, było to akurat przyjemne, też miałem i miewam sporo myśli dyskutujących o mnie w mojej głowie, wizje oczami wyobraźni, że coś po mnie widzą i że za plecami spiskują. Mam do tego krytycyzm i odróżniam to wszystko od rzeczywistości. Połączone jest to z doznaniami gwoździa w głowie i odczuwaniem np. gałek ocznych, z czego wszystkiego zdaję sobie sprawę. Przeważnie przy tych doznaniach jest stan przynajmniej lekkiej euforii. Kofeina i np. napoje energetyczne to potęgują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie brałem żadnych narkotyków, ale takie objawy wzmaga u mnie fevarin - jedyny lek antydepresyjny, który wpływa znacząco u mnie na sferę obsesyjną i nerwicową. A ponoć fevarin dzięki wpływowi na receptor sigma zapobiega przekształcania się nerwicy w psychozę i działa nawet antypsychotycznie... Zero u mnie w tym prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schizofrenia somatopsychiczna+OCD+zaburzenia osobowości (najprawdopodobniej anankastyczna z pewnymi cechami chwiejnej). Możliwe, że zbyt krótko, większej dawki bym się póki co bał. Była po nim (bez neuroleptyków przy dawce 300m, a nawet 200m) przekroczona 'osobliwość czasoprzestrzenna myśli'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×