Skocz do zawartości
Nerwica.com

Być artystą.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Czy potrzebni nam są tacy ludzie ? Co my jako społeczeństwo,mamy pożytek z pisarzy,piosenkarzy czy aktorów.

Czy państwo powinno,dotować sztukę i kulturę ?

Co daje społeczeństwu Andrzej Pilipiuk ? Ktoś powie,zapewne nic.Nie buduje mostów,ani dróg.

A,wielu uzna,że Polska może być bez jego książek.

Albo moja ukochana aktorka Agnieszka Wielgosz,po co nam ona w społeczeństwie ?

Czy my jako naród,coś mamy z tego że jest aktorką.

Otóż,tak.Tacy ludzie są nam potrzebny,bo normalnym ludziom jest potrzebna kultura i sztuka.

Potrzebni są artyści:malarze,aktorzy i piosenkarze.

Kraj gdzie są tylko,sami inżynierowie i matematycy.to kraj nudny i upadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kraj gdzie są tylko,sami inżynierowie i matematycy.to kraj nudny i upadły." :great:

Uważam, że w zdrowym, normalnym państwie jest miejsce na artystów i sztukę. W tej chwili najwięcej zarabiają u nas celebryci niestety (pokazują głównie tyłek). Większość artystów generuje sztukę bez pobierania za to korzyści. Zresztą sam Henryk Stażewski twierdził, że sztuka powinna być dawana za darmo - Inna to komercja i syf. :) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy potrzebni nam są tacy ludzie ?

Tak

 

Co my jako społeczeństwo,mamy pożytek z pisarzy,piosenkarzy czy aktorów.

Radochę ze sztuki i inne fajne pozytywne emocyjki, ale to bardziej my jako jednostki, nie społeczeństwo.

 

Czy państwo powinno,dotować sztukę i kulturę ?

Nie.

 

Co daje społeczeństwu Andrzej Pilipiuk ?

To że człowiek se może po pracy chwycić książkę tego Filipiaka, poczytać i być zadowolonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mógł być artystą. Lubiłem rysować, nawet trochę mi to wychodzi o ile mam wzór. Z pamięci jest trochę gorzej. Lubię taniec, słuchać muzyki. Ostatnio piszę też dłuższe posty. Ale artysta to ktoś, kto wyraża samego siebie. Ja mam efkę i wyrażanie siebie, moje smętne odczucia raczej nikogo nie zadowolą. Chociaż ponoć Tolkien i Dali mieli schizofrenię. Może im nawet te objawy pomogły w tym by być oryginalnym. Mnie jednak nie zadowoliłoby bycie niezrozumianym. Wystarczy spojrzeć co się sprzedaje. Wejść na YouTube i zobaczyć ranking popularności filmików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być artystą - duże słowo. Ja uważam, że tacy ludzie są potrzebni. Dlaczego? Żebyśmy nie zwariowali do końca. Mnie przed tym ratowały książki. Nie raz i nie dwa w czasach kryzysu sięgałam po książkę i zatapiałam się w lekturze. Wtedy żyłam w tamtym świecie, w którym moje problemy się nie liczyły. Nie liczyły się, bo nie istniały. Nie było tam żadnej niosącej_radości i jej smutków, ale np. David Hunter i jego świat, jego życie. Potem sama zaczęłam kreować takie światy i udawać, że zostanę kiedyś artystką. Jak na razie idzie mi całkiem nieźle :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Pilipiuk :uklon: nie grzesz moj drogi. Malo kto ma takie poczucie humoru. O absrtrakcyjmym sposobie myslenia nie wspomne ;) artysci sa potrzebni. Wyobrazasz sobie swiat calkowocie realny i powazny? Najstarsze cywilizacje nie moglyby sie bez tego rozwijac. Bez muzyki, literatury, tanca i spiewu? Jednym slowem swiat robotow, calkowicie bez uczuc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×