Skocz do zawartości
Nerwica.com

wiadomość z banku amerykańskiego, ktoś pomoże przetłumaczyć?


depresja24h

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki oto problem, że sprzedałam komputer i wysłałam za granicę, osoba płaciła przez Bank of America, ja po wysyłce miałam im wysłać dowód nadania paczki i wysłałam, wszystko było ok, dostałam informację, że pieniądze wysyłają, a teraz dostałam taką wiadomość, trochę mam problem ze zrozumieniem. Z tego wynika, że zaszła pomyłka i ściągnięto tej osobie zamiast 2800 zł (taka była cena komputera) 3800 zł. Piszą, że pieniądze są w Polsce, ale ja ich wciąż nie dostałam. Rozumiem, że oni chcą abym jej ten 1000 zł wysłała przez Western Union i im wysłała skan, tak? Z góry dziękuje za pomoc.To wiadomość:

 

 

We want you to know that your money is now ready to be transferred to your bank account as dated,the money is now rotating in the polish territory and ready to be credited to your account.And again we will like you to know that an error as occur in terms of deducting from Mrs Anna Pawel account,an error in deduction occur to the account and deduction at the sum of 3,800.00 PLN from the account instead of 2,800.00 PLN for the item been bought from you.

 

We just discovered that this morning Mrs Anna Pawel sent us a message telling us that he checked his account this morning and found out that his money as been debited by 3,800.00 PLN instead of 1,000.00, PLN this is where the problem is now and he is busy sending us some mails telling us that his client is really annoyed with this,and we hope this will affect you too,and we don't want this to happen,to get us in any trouble.This transaction can't be canceled any longer, it as to be credited to your account. And because of the error and that was why we are still on hold on the transaction

 

 

So we are using this forum to let you know that the money cannot be reflected to your account because of this systematical error and the money cannot be credited back to Mrs Anna Pawel account (3,800.00 PLN) so we are pleading to you that you should return 1,000.00 PLN back to his client this week through Western Union Money Transfer and get back to us with the scan receipt of the MTCN,so that by the time you are done with this,we can make the transfer of the 3,800.00 PLN to your own bank account and the money will reflect immediately then you can go to your bank and get it as dated...Hope you can read and understand us.Once again sorry for the inconvenient,we hope to hear from you soon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję czasem rózne graty przez net i nigdy nie wysłałem bez dostania uprzednio kasy, jedyny wyjątek to przez pocztę polską za pobraniem (i tylko przy niedużych kwotach).

 

-- 13 lis 2014, 20:21 --

 

depresja24h, to co wkleiłaś nie wygląda w ogóle profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to napisał jakiś murzynek po podstawówce, najpierw jest, że konto obciążone 3800 zamiast 2800, później, że zamiast 1000 i ostatecznie chce ukraść jeszcze 1000 a nie te 2800 :lol: Na 100% nigeryjski przekręt, jeszcze piszesz, że kupujący z Nigerii, szukaj w necie co można zrobić z tym szwindlem poza tym, że podbić statystyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetłumaczę pierwszy akapit z zachowaniem błędów, dobrze?

 

"Pragniemy poinformować że Pani pieniądze są gotowe do przelania, krążą po polskim terytorium i są gotowe do zaksięgowania na Pani koncie. Ponownie informujemy że błąd który się pojawić w obciążeniu konta pani Anny Pawel, błąd w obciążeniu pojawić się na koncie i obciążenie sumą 3800 pln zamiast 2800 pln za przedmiot został zakupiony od pani."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpisałam sobie Nigeria Allegro to się wyświetliło mi masę wyników... ech, ja słyszałam o czymś takim jak escrow, więc mnie to nie zdziwiło...

 

słuchajcie ta paczka nie została jeszcze odebrana http://www.emsng.com/Track-Confirm.aspx numer paczki EE268606964PL może da się to jakoś cofnąć? ja się spróbuje jutro z poczta skontaktować, a może kto dobry pogadałby z nimi po angielsku, jest numer na tą pocztę nigeryjska tam

 

oczywiście zapłace za połączenie

 

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówili ucz się ucz, nauka to potęgi klucz.
Nie masz czego żałować, bujda.

W Escrow jest tak, że jak sprzedający nie potwierdzi udanej transakcji to kupujący nie dostanie rzeczy, więc jeśli jest z Escrow to może odzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz, w porządku rozumiem.

 

-- 14 lis 2014, 00:12 --

 

ja idę spać, jak ktoś się zdecyduje to doładuje konto na telefon, tak chyba najprościej i najszybciej zapłacić. To akurat potrafie :D

 

-- 16 lis 2014, 23:46 --

 

Napiszę jak ta cała sprawa się potoczyła.

 

Niestety nikt nie odezwał się do mnie z forum. Następnego dnia rano udałam się na pocztę i wycofałam tę paczkę, ale nie dają mi 100% pewności, że ją odzyskam. Musiałam zlożyć dyspozycję zwrotu i wypełnić formularz, zapłacić dodatkowo koło 38 zł aby w ogóle móc wycofać. W końcu sama tam zadzwoniłam do tej Nigerii i łamanym angielskim się dogadałam, dostałam smsa że mi zatrzymają tą paczkę, ale to wszystko nie jest jeszcze pewne...

I tak się cieszę, że tu napisałam, bo przynajmniej jakaś szansa jest, napisałam też wiadomość na allegro aby jakoś ostrzegli innych sprzedających. No i teraz mam chyba dodatkową motywację by uczyć się języka...:) ogólnie dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×