Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wygląda terapia?


Just Me

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób które już były u psychologa lub psychiatry,ja wygląda taka wizyta? O co pyta lekarz,co mówi (wiem,że to zależy od przypadku,ale jak było w Waszym),co radzi? Zamierzam pójść na terapie i dlatego pytam,chce być przygotowany ;) Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które już były u psychologa lub psychiatry,ja wygląda taka wizyta? O co pyta lekarz,co mówi (wiem,że to zależy od przypadku,ale jak było w Waszym),co radzi? Zamierzam pójść na terapie i dlatego pytam,chce być przygotowany ;) Z góry dzięki!

 

psychiatra moim zdaniem moze wiecej pomóc niż psycholog - z całym szacunkiem ale gdy pierwszy raz byłem u psychiatry to opowiedziałem co i jak - dlaczego przyszedłem - jaki mam problem itp. no i dostałem ogólne wyjaśnienie dlaczego tak moze byc i propozycje co z tym dalej robic(leki, terapia), natomiast u psychologa to jest zwykły monolog - siedzisz i mówisz opowiadasz swój problem - potem moze jedno pytanie jakie się miało dzieciństwo itp. ale ogólnie - nie wiem czy to cos daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że daje, tylko trzeba trafić na dobrego psychologa. Psychiatra jak jest fajny też da Ci troche zrozumienia, ale głównie on jest od tego żeby aplikować farmakoterapię. A u psychologa dochodzisz do źródła problemów, i tylko dzięki temu możesz się ich pozbyć. Leki to tylko leczenie objawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychiatra nadaje sie tylko, zeby dac leki przy famakoterapii, a jesli chodzi o leczenie psychologiczne to najlepszy nie jest psycholog tylko psychoterapeuta. Trzeba uwazac na kogo sie trafia, jest wiele osob po psychologii, ktore nie maja pozwolenia na leczenie! Leczeniem moze sie zajmowac tylko licencjonowany psychoterapeuta a nie sam psycholog po 5 letnich studiach!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra ma wiecej wiedzy niz psycholog, mój psychiatra udziela tez psychoterapii wiec nie musze latac po psychologach.

Psycholog jest tylko od gadania!!

 

mmm... psychiatra do leków... Tak, tu też trzeba uważać, by nie trafić na jakiegoś świra...

no zgadza sie :D akurat moj jest młody to moze jeszcze nie sfiksował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra ma wiecej wiedzy niz psycholog, mój psychiatra udziela tez psychoterapii wiec nie musze latac po psychologach.

Psycholog jest tylko od gadania!!

Jovita po pierwsze to widze, ze nie odrozniasz psychologa od psychoterapeuty, a to jest roznica i to duza.

Po drugie psychiatra ma wieksza wiedze co do psychofizjologii, biopsychologii , neurologii, psychoneurologii, farmakologii itp., ale to nie oznacza, ze ma ogolnie wieksza wiedze od psychologa ( psychiatra jest od czegos innego niz psycholog )

Po trzecie rowniez nie kazdy psychiatra moze leczyc psychoterapia !!!!

Aby psycholog lub psychiatra mogł wykonywac psychoterapie nalezy m.in. ukonczyc specjalne kilkuletnie szkolenie z psychoterapii !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie sama codziennie robię terapię? :lol:

A tak poważnie: czy na pierwszy rzut lepiej iść do A) psychologa, B psychoterapeuty, czy C) psychiatry ?

 

idź do psychiatry

 

Też uważam, że psychiatra najlepszy ;) najlepiej żeby to był psychiatra który jest jednocześnie psychoterapeutą :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terapie prowadzi psycholog

Psycholog nie prowadzi terapii !!!!!

... bo ma status lekarza,a psycholog terapeuty

psycholog nie ma statusu terapeuty

A tak poważnie: czy na pierwszy rzut lepiej iść do A) psychologa, B psychoterapeuty, czy C) psychiatry ?

Z tego co napisalas mi na PW (nie czytalem jeszcze Twoich postow na tym forum) to proponuje zaczac od psychiatry oraz psychoterapeuty. Psycholog w niczym Ci nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scat_man wiem o co ci chodzi z tym rozróżnianiem na psychologa i terapeutę tylko że czasem psycholog oprócz swoich pięcioletnich studiów skończył również psychoterapię, do zwykłego psychologa bez specjalizacji terapeuty też bym nie poszła ale z tego co czytałam na forum to wielu chorym terapia z psychologiem dużo pomogla, po prostu może są llepsi i gorsi, generalnie z tego co ja się orientuje to profesjonalną terapię może prowadzić psychoterapeuta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze bylem w poniedzialek u swojego psychologa i jeszcze w poniedzialek rano czulem sie zle a po rozmowie czulem sie bardzo dobrze az do dzisaj rana znow odczuwam lek nieuzasadniony :( nie wiem od czego to jest.prosze o kilka slow otuchy jak ktos moze napisac pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze bylem w poniedzialek u swojego psychologa i jeszcze w poniedzialek rano czulem sie zle a po rozmowie czulem sie bardzo dobrze az do dzisaj rana znow odczuwam lek nieuzasadniony :( nie wiem od czego to jest.prosze o kilka slow otuchy jak ktos moze napisac pozdrawiam

 

zapisz się do psychiatry co by Ci jakieś leki przepisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×