Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Początek nauki w wieku sześciu lat

Rekomendowane odpowiedzi

Oceniacie to jako pozytywne czy negatywne? Czy Waszym zdaniem jest to zabieranie dziecku dzieciństwa? Czy myślicie, że rozpoczęcie nauki w wieku sześciu zamiast siedmiu lat coś zmieni w edukacji dziecka? Jak Waszym zdaniem wpłynie to na psychikę dziecka i czy w ogóle będzie miało jakiś wpływ? A może uważacie, że jest to trafiony pomysł i przyniesie pozytywne skutki? Zachęcam do dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejście indywidualne,każde dziecko ma inny rozwój.Są dzieci zdolne i mniej zdolne.Ja byłbym za posyłaniem do szkół,tylko tych 6 latków co są bardzo rozwinięte.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej DOBRY pomysł , przy całej mojej niechęci do PO .

W domu spokój chociaż parę godzin ( jak chłopak w szkole ) . Jak siedział w domu( 5lat ) i robił budy z kocy , stołów , poduszek etc , cały pokój zagracony, zasyfiony żarciem ,,, a potem nie było komu sprzątać tego syfu, bo szybko znikał popołudniami na podwórku drugi rozpiż-dziaj robić i tak co dzień ,,, w dodatku setki pytań to myslałem ( w swoje gorsze dni ) ,że ohu-jeję , uuuuf.

W szkole ma bliskich kolesi ( takich samych urwisów jak On ) , jak nie chodzi do szkoły to do niej tęskni ( ale nie do nauki ) , tylko do zabawy z kolesiami i rozrabiania na przerwach ,,, a w domu się nudzi . Teraz chodzi do 2 klasy ( powinien do 1 w starym systemie ), ale wcześniej jeszcze przumusowa zerówka . Jestem bardzo kontent z tej głupiej PO-wskiej ustawy . Jak się capy z PO pomylą to chociaż coś dobrego im wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w większości krajów Europy naukę zaczyna się w tym wieku także nie widzę w tym przeszkody a tak przynajmniej etap edukacji skończy się rok wcześniej. A co do zabierania dzieciństwa to szkoła( dobra) niekoniecznie musi je zabierać, zresztą dziś chyba w tym pierwszych klasach nie ma za wysokich wymagań a chyba nawet ocen. Jakoś nigdy nie rozumiałem wielkiego sprzeciwu wobec tego, choć właściwie na dobra sprawę to rodzice sami powinni decydować kiedy i czy chcą posłać dziecko do szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość SmutnaTęcza

Szkoda tylko, że nikt nie patrzy na dzieci urodzone pod koniec roku - bo one de facto zaczynają naukę niemal o rok wcześniej... Byłam jednym z takich dzieci, a na dodatek jestem wcześniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W 2027 roku pojawi się problem obowiązku nauki, bo część osób kończących liceum nie będzie jeszcze miała ukończonego 18-go roku życia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Podejście indywidualne,każde dziecko ma inny rozwój.Są dzieci zdolne i mniej zdolne.Ja byłbym za posyłaniem do szkół,tylko tych 6 latków co są bardzo rozwinięte.

uwazam tak samo.

edit - chociaz w sumie nie do końca

nie "bardzo rozwinięte" - wystarczająco dość rozwinięte.

jak dziecko nie ma dojrzałości szkolnej to nie ma co pchać go na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja byłem nie dojrzały do nauki,nawet w wieku 13 lat.W podstawówce chcieli mnie wysłać do specjałki.Osobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi