Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zarządzanie ludźmi

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie umiejętności powinna miec osoba zarządzająca ludźmi? Jakich cech osobowości Waszym zdaniem nie powinna mieć? Jakie osoby według Was nadawałyby się do zarządzania ludźmi? Z jakimi chcielibyście współpracować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asertywność, pewność siebie, zdecydowanie, branie odpowiedzialności na siebie, zaufanie i wzbudzanie sympatii. Jednocześnie komunikatywność. Miałam kiedyś szefa, który zlecał poszczególne projekty i gdy coś nie wypaliło nie brał za to zupełnie odpowiedzialności. A szef powinien, nawet jeśli to była w całości wina kogoś innego.

No i oko do ludzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wysłowiona, dokładnie. Jakby nie patrzeć, to zwierzchnik odpowiada za swój zespół. Może wyciągnąć konsekwencje w stosunku do pracownika, jeśli ten popełnił błąd, zaniedbał coś, ale i tak za całość, to on jest odpowiedzialny. Dla mnie to jest właśnie sens stanowisk kierowniczych. Nie tylko umiejętność wyznaczania innym zadań, organizacji pracy, doboru ludzi, ale przede wszystkim umiejętności nadzoru ( często dyskretnego) nad pracą i przyjmowania odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umiejetnosc pójscia na kompromis, przyznawania sie do błedów, słuchanie innych i wyciaganie wniosków - wazne, aczkolwiek b rzadkie cechy.

Najgorszy szef dla mnie to taki, który sobie cos umysli, a potem próbuje przeforsować, chociaz sie kupy nie trzyma. Miałam szefa-szkodnika, kompletnie sie nie znał ale narzucał wszystkim swoje rozwiazania, calkowicie prace uniemozliwiał. Skutki swoich decyzji ofc zwalał na pracownika, załozył czarny zeszyt, gdzie zapisywał "pomyłki podwładnych", zeby miec powody do represji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wysłowiona, dokładnie. Jakby nie patrzeć, to zwierzchnik odpowiada za swój zespół. Może wyciągnąć konsekwencje w stosunku do pracownika, jeśli ten popełnił błąd, zaniedbał coś, ale i tak za całość, to on jest odpowiedzialny. Dla mnie to jest właśnie sens stanowisk kierowniczych. Nie tylko umiejętność wyznaczania innym zadań, organizacji pracy, doboru ludzi, ale przede wszystkim umiejętności nadzoru ( często dyskretnego) nad pracą i przyjmowania odpowiedzialności.

To wciaz hierarchiczny system nadzorczy rodem z 19 wieku.

W takiej postaci nie ma on sensu.

Leader (projektu) jest by inegrować pracę wspólpracowników.

Nie by kogokolwiek nadzorować i rozliczać.

A jeśli ktoś się nie wyrabia ze swoją działką, to ma zmienić rozkład zasobów by wszystkie składowe współgrały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie by kogokolwiek nadzorować i rozliczać.
Leader sam jest rozliczany, więc myślę, że ma prawo wymagać od podwładnych określonych wcześniej kwestii i ich z tego rozliczać. Nie mam tutaj na myśli zabijania kreatywności, czy ostrych granic "od - do", ale rzetelnego wykonywania powierzonych zadań. Ktoś może być idealną osobą do powierzonego zadania, powiedzmy "sprawdzoną", ale mieć "luźne" podejście do swoich obowiązków, co w końcu może poskutkować np. niedotrzymaniem terminów. Leader ma prawo wymagać, by dotrzymał terminu, rozliczyć z tego, a w przypadku, gdy podwładny "da ciała", wyciągnąć konsekwencje. Być może wówczas podwładny będzie wiedział, że jednak trzeba się przykładać. Jeśli ktoś się wykaże inicjatywą, widać, że się stara, to trzeba to docenić. Nie mówię tutaj nawet o jakiejś szczególnej nagrodzie, ale bardziej o samych słowach uznania, bo te często znaczą więcej. Wszystko to jednak wiąże się pośrednio z "nadzorem" nad zespołem, orientacją, co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artemizjo - struktury pionowe w pracy masz chyba zafiksowane jak natręctwo. ;)

To tak nie działa. Znaczy może zadziała, gdy rozchodzi się o przerzucanie ziemniaków z kupki na kupkę. Nie zadziała przy produkcji oprogramowania i outsourcingowych usługach IT dla potężnych firm. Zdecydowana większość ludzi w tej branży pracuje bo lubi. Nikt nie potrzebuje nadzorcy, a wielu jest zdolnych zastąpić aktualnego leadera - jesli przykładowo zachoruje jej dziecko. Nie ma potrzeby nikogo rozliczać, ale zdarza się potrzeba rozwiązania problemów. Problemy są rozwiązywane przez współpracę, nie przez współzawodnictwo. Jeśli ktoś ma kłopot z wykonaniem zadania (którego sam się podjął), zgłasza w zespole i dostaje wsparcie. Nikt nikogo nie rozlicza jak długo siedzi w biurze. Nie patrzy jak długo siedzi przy kawie. Nikt nikogo się nie boi. Nikt nie ma parcia na kierownicze stanowisko, bo de facto one nie istnieją. To działa.

Pracujemy w innych światach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NN4V, miałam faktycznie na myśli inne działalności, gdzie ludzie pracują, bo nie mają innego wyboru ;) Ja niestety jeszcze się nie spotkałam z osobami ( w moim doświadczeniu zawodowym), które lubiłyby to, co robią. Faktycznie, jeśli ludzie pracują w tym co lubią i co ich interesuje, to jest to zupełnie inna para kaloszy. Nikt ich wtedy nie musi nadzorować, bo dają z siebie maximum dlatego, że chcą, a nie muszą. Mój powyższy wpis dotyczył zupełnie innego środowiska i na pewno nie potężnych firm, ponieważ ich struktura jest o wiele bardziej złożona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A to nie jest przypadkiem zarządzanie zasobami ludzkimi? Ludźmi jako takimi można kierować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
A to nie jest przypadkiem zarządzanie zasobami ludzkimi? Ludźmi jako takimi można kierować.

Rozchodzi się o to, by przestać kierować ludźmi, a zacząć kierować robotą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A czy to nie jest tożsame?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi