Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak stać się hipsterem?


Gość SinnerInHeaven

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie jak stać się hipsterem? Czy wystarczy jeździć na ostrym kole, słuchać happysadu, nosić taką specyficzną fryzurkę i okulary czy trzeba zrobić jeszcze coś. Coś co nada temu wszystkiemu sens. Coś co sprawi że poczujemy ten hipsterski klimacik całym sobą. Jakieś pomysły? Sugestie? Ja zwykle zapraszam do gorącej dyskusji na ten temat bez trolowania bez spinki na luzie jak zwykle. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SinnerInHeaven, cześć.

 

Mi się w hipsterach podoba to, że nie idą z prądem. Szukają tego co nie jest mainstreamowe. Jestem trochę hipsterem, bo pasjonuję się muzyką lat 80.

 

Chciałbym wiedzieć więcej na ten temat. Wypowiadajcie się.

 

[videoyoutube=YYaE9PJRp9A][/videoyoutube] Może już widziałeś ten film o bikiniarzach. Ktoś w komentarzach napisał, że byli to tacy hipsterzy pierwszych lat PRL. Ale to tylko jeden komentarz. Tak czy inaczej filmik o subkulturze, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg socjologów hipsterstwo nie jest żadną subkulturą, bo wszystkie subkultury sprzeciwiały się czemuś, walczyły o coś, miały ideę, ciuch czy muza były tylko zewnętrzną manifestacją. Hipsterstwo wygląda raczej na rodzaj lansu- zobacz jaki jestem inny, mainstream to shit, bez pomysłu na alternatywę i bez nowej idei. Taka chęc wyróżnienia się, zwrócenia na siebie uwagi - odmiana egocentryzmu naszych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie jak stać się hipsterem? Czy wystarczy jeździć na ostrym kole, słuchać happysadu, nosić taką specyficzną fryzurkę i okulary czy trzeba zrobić jeszcze coś. Coś co nada temu wszystkiemu sens. Coś co sprawi że poczujemy ten hipsterski klimacik całym sobą. Jakieś pomysły? Sugestie? Ja zwykle zapraszam do gorącej dyskusji na ten temat bez trolowania bez spinki na luzie jak zwykle. Pozdrawiam serdecznie.

 

Jest jeszcze jeden ważny element.

Należy nosic wełnianą czapkę, również w pomieszczeniach a także latem. W miarę możliwości wyglądającą jak stara, sprana i rozciągnięta skarpeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg socjologów hipsterstwo nie jest żadną subkulturą, bo wszystkie subkultury sprzeciwiały się czemuś, walczyły o coś, miały ideę, ciuch czy muza były tylko zewnętrzną manifestacją. Hipsterstwo wygląda raczej na rodzaj lansu- zobacz jaki jestem inny, mainstream to shit, bez pomysłu na alternatywę i bez nowej idei. Taka chęc wyróżnienia się, zwrócenia na siebie uwagi - odmiana egocentryzmu naszych czasów.

:uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg socjologów hipsterstwo nie jest żadną subkulturą, bo wszystkie subkultury sprzeciwiały się czemuś, walczyły o coś, miały ideę, ciuch czy muza były tylko zewnętrzną manifestacją. Hipsterstwo wygląda raczej na rodzaj lansu- zobacz jaki jestem inny, mainstream to shit, bez pomysłu na alternatywę i bez nowej idei. Taka chęc wyróżnienia się, zwrócenia na siebie uwagi - odmiana egocentryzmu naszych czasów.

 

!!!

 

Zapanowała moda na indywidualizm, taki paradoks, hipsterzy są teraz mainstreamowi. Prawdziwym indywidualistą jest ktoś, kto nic nie zmienia.

 

A ja mam dres, dres z białom łyżwom i grubom czopke...

[videoyoutube=dZQykAIZYh4][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jest chyba jedyne forum na którym sam moderator jest trolem. Ale dziękuje za wszystkie rady były bardzo pomocne, szczególnie z tą czapką nie pomyślałem o tym założę sobie skarpetę na głowę i będę modny kozaczek i w ogóle. I jeszcze może jakieś rureczki do tego żeby się opinały co o tym myślicie? Ha ha hipsterzy teraz to kozaki nie jakieś leszcze za dwa dolary co im starzy każą nosić jakieś ciuchy po babci co to ma być pokaz mody jakiś? Ha ha pozdro dla kumatych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycieramy papierem ściernym, nie toaletowym

Fuck mainstream.

:brawo: niezłe

-- 15 lis 2014, 14:50 --

Wg socjologów hipsterstwo nie jest żadną subkulturą, bo wszystkie subkultury sprzeciwiały się czemuś, walczyły o coś, miały ideę, ciuch czy muza były tylko zewnętrzną manifestacją. Hipsterstwo wygląda raczej na rodzaj lansu- zobacz jaki jestem inny, mainstream to shit, bez pomysłu na alternatywę i bez nowej idei. Taka chęc wyróżnienia się, zwrócenia na siebie uwagi - odmiana egocentryzmu naszych czasów.

Ciekawe, inność jako wartość sama w sobie, zamknięcie na to, co jest, bez pomysłu na coś lepszego :silence:

-- 15 lis 2014, 14:53 --

Jest jeszcze jeden ważny element. Należy nosic wełnianą czapkę, również w pomieszczeniach a także latem. W miarę możliwości wyglądającą jak stara, sprana i rozciągnięta skarpeta.

:shock: jakie to proste stać się hipsterem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×