Skocz do zawartości
Nerwica.com

źródlo waszej depresji-udalo sie wam je poznac?


stefania

Rekomendowane odpowiedzi

I czy w ogole mozna to zidentyfikowac i ubrac w sliwa?

Czy domyslaliscie sie wlasnie tego? Czy was zaskoczylo?

Doszlisci dzueki psychoterapii czy sami?

Czy nazwanie rzeczy po imieniu dali wam prostsza i krotsza droge do zdrowienia?

 

-- 12 lis 2014, 16:04 --

 

Przepraszam, mialo byc zdodlo waszej NERWICY!

JAK TO MOZNA ZMIENIC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oczywiste ,że źródłem nerwicy jest lęk. Przed czym jest ten lęk chyba każda osoba to wie. U mnie jest to lęk przed stresującymi sytuacjami, dużą ilością osób, dusznymi pomieszczeniami. Zwalczyć można go na różne sposoby ale zawsze liczy się to z wizytą u lekarza. Chyba że chodzi ci o żródło skąd wziął się lęk właśnie przed tymi sytuacjami. Ja wiem ,że przez wczesniejsze problemy z moim zdrowiem (omdlenia). Lekceważyłem ja a sama myśl o możliwości omdlenia skończyła się nerwicą. :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie i sprecyzowanie zrodla czy jest poczatkiem drogi czy juz swego rodzaju sukcesem?

Zdecydowanie początkiem, stefaniu :idea:

 

No i skoro ja sie czegos tak boje to przeciez nie latwo nagle przestac :-(

Dokładnie. Ja wiem czego się boję od dziecka i nadal się tego boję tak samo. To jest silniejsze ode mnie. Innych rzeczy się nie boję :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dluzej czytam te forum, im wiecej watkow otwieram tym dochodze do sedna i zrodla mojej wlasnej nerwicy. Dziwne, bo myslalam ze to zupelnie cos innego. Ale powoli zaczynam sobie umiejscawiac moment kiedy to wszystko sie zaczelo. I czego tak naprawde sie boje. Takie sprecyzowanie a nie krazenie gdzies po orbicie sprawia, ze nerwica zaczyna nabierac jakiegos sensu. W sensie, wiem dlaczego, skad i moge nawet zrozumiec. Tylko teaz jak pokonac ten lek. Wydaje mi sie on nie do przeskoczenia :/

 

-- 12 lis 2014, 23:06 --

 

No i skoro wiem ze nie dam rady sie go pozbyc, jak mam pozbyc sie nerwicy?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ,przeszłości zmienić się nie da, ani czasu zatrzymać ,nie można też niektórych chorób uleczyć ,ale można wiele problemów rozwiązać albo złagodzić ,można sobie życie inaczej poukładać .Osobiście nie wierzę w wystąpienie objawów nerwicy bez jakiejkolwiek przyczyny , chyba że ktoś nie potrafi ich dostrzec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×