Skocz do zawartości
Nerwica.com

Głosy


kaczor92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam wrażenie że mam schizofrenie ponieważ wszystkie rzeczy się zgadzają prócz GŁOSÓW w głowie. Chciałbym się dowiedzieć czy Głosy które ma "w głowie" schizofrenik są "słyszalne" czy są one raczej na zasadzie myśli.

Ponieważ mam tak że mówią do mnie moje własne myśli równie złe jak i dobre rzeczy wtedy mam wrażenie jabym to nie ja w tym momencie myślał nie mają one żadnego tonu a jeśli już posiadają to tylko mój własny... Strasznie to denerwuje ponieważ często jest tak że mówią coś czego wcale nie chcę zrobić np. pewnego razu grałem na gitarze i przyszła do mieszkania moja współlokatorka (kobieta mojego ojca) i kazała przestać mi grać ponieważ jest zmęczona ja się nie zgodziłem ona po pewnym czasie zaczęła krzyczeć i okładać mnie rękoma wtedy coś zaczęło mi mówić (na zasadzie myśli tak jak wcześniej pisałem) abym ją zabił musiałem wtedy wyjść z domu ponieważ było to bardzo silne uczucie nigdy nie odważył bym się w ten sposób skrzywdzić żadnej osoby ponieważ jestem raczej pacyfistą choć nie zawsze mogę się powstrzymać od przemocy przez te właśnie natrętne myśli...

 

-- 10 lis 2014, 03:42 --

 

Witam.

Mam wrażenie że mam schizofrenie ponieważ wszystkie rzeczy się zgadzają prócz GŁOSÓW w głowie. Chciałbym się dowiedzieć czy Głosy które ma "w głowie" schizofrenik są "słyszalne" czy są one raczej na zasadzie myśli.

Ponieważ mam tak że mówią do mnie moje własne myśli równie złe jak i dobre rzeczy wtedy mam wrażenie jabym to nie ja w tym momencie myślał nie mają one żadnego tonu a jeśli już posiadają to tylko mój własny... Strasznie to denerwuje ponieważ często jest tak że mówią coś czego wcale nie chcę zrobić np. pewnego razu grałem na gitarze i przyszła do mieszkania moja współlokatorka (kobieta mojego ojca) i kazała przestać mi grać ponieważ jest zmęczona ja się nie zgodziłem ona po pewnym czasie zaczęła krzyczeć i okładać mnie rękoma wtedy coś zaczęło mi mówić (na zasadzie myśli tak jak wcześniej pisałem) abym ją zabił musiałem wtedy wyjść z domu ponieważ było to bardzo silne uczucie nigdy nie odważył bym się w ten sposób skrzywdzić żadnej osoby ponieważ jestem raczej pacyfistą choć nie zawsze mogę się powstrzymać od przemocy przez te właśnie natrętne myśli w tym, stylu zmuszają do działania ...

Nie dzieje się tak tylko w aspekcie przemocy te głosy mają również wiele mądrości

 

-- 10 lis 2014, 03:43 --

 

Witam.

Mam wrażenie że mam schizofrenie ponieważ wszystkie rzeczy się zgadzają prócz GŁOSÓW w głowie. Chciałbym się dowiedzieć czy Głosy które ma "w głowie" schizofrenik są "słyszalne" czy są one raczej na zasadzie myśli.

Ponieważ mam tak że mówią do mnie moje własne myśli równie złe jak i dobre rzeczy wtedy mam wrażenie jabym to nie ja w tym momencie myślał nie mają one żadnego tonu a jeśli już posiadają to tylko mój własny... Strasznie to denerwuje ponieważ często jest tak że mówią coś czego wcale nie chcę zrobić np. pewnego razu grałem na gitarze i przyszła do mieszkania moja współlokatorka (kobieta mojego ojca) i kazała przestać mi grać ponieważ jest zmęczona ja się nie zgodziłem ona po pewnym czasie zaczęła krzyczeć i okładać mnie rękoma wtedy coś zaczęło mi mówić (na zasadzie myśli tak jak wcześniej pisałem) abym ją zabił musiałem wtedy wyjść z domu ponieważ było to bardzo silne uczucie nigdy nie odważył bym się w ten sposób skrzywdzić żadnej osoby ponieważ jestem raczej pacyfistą choć nie zawsze mogę się powstrzymać od przemocy przez te właśnie natrętne myśli...

 

-- 10 lis 2014, 03:42 --

 

Witam.

Mam wrażenie że mam schizofrenie ponieważ wszystkie rzeczy się zgadzają prócz GŁOSÓW w głowie. Chciałbym się dowiedzieć czy Głosy które ma "w głowie" schizofrenik są "słyszalne" czy są one raczej na zasadzie myśli.

Ponieważ mam tak że mówią do mnie moje własne myśli równie złe jak i dobre rzeczy wtedy mam wrażenie jabym to nie ja w tym momencie myślał nie mają one żadnego tonu a jeśli już posiadają to tylko mój własny... Strasznie to denerwuje ponieważ często jest tak że mówią coś czego wcale nie chcę zrobić np. pewnego razu grałem na gitarze i przyszła do mieszkania moja współlokatorka (kobieta mojego ojca) i kazała przestać mi grać ponieważ jest zmęczona ja się nie zgodziłem ona po pewnym czasie zaczęła krzyczeć i okładać mnie rękoma wtedy coś zaczęło mi mówić (na zasadzie myśli tak jak wcześniej pisałem) abym ją zabił musiałem wtedy wyjść z domu ponieważ było to bardzo silne uczucie nigdy nie odważył bym się w ten sposób skrzywdzić żadnej osoby ponieważ jestem raczej pacyfistą choć nie zawsze mogę się powstrzymać od przemocy przez te właśnie natrętne myśli w tym, stylu zmuszają do działania ...

Nie dzieje się tak tylko w aspekcie przemocy te myśli mają również wiele mądrości

 

-- 10 lis 2014, 03:44 --

 

Witam.

Mam wrażenie że mam schizofrenie ponieważ wszystkie rzeczy się zgadzają prócz GŁOSÓW w głowie. Chciałbym się dowiedzieć czy Głosy które ma "w głowie" schizofrenik są "słyszalne" czy są one raczej na zasadzie myśli.

Ponieważ mam tak że mówią do mnie moje własne myśli równie złe jak i dobre rzeczy wtedy mam wrażenie jabym to nie ja w tym momencie myślał nie mają one żadnego tonu a jeśli już posiadają to tylko mój własny... Strasznie to denerwuje ponieważ często jest tak że mówią coś czego wcale nie chcę zrobić np. pewnego razu grałem na gitarze i przyszła do mieszkania moja współlokatorka (kobieta mojego ojca) i kazała przestać mi grać ponieważ jest zmęczona ja się nie zgodziłem ona po pewnym czasie zaczęła krzyczeć i okładać mnie rękoma wtedy coś zaczęło mi mówić (na zasadzie myśli tak jak wcześniej pisałem) abym ją zabił musiałem wtedy wyjść z domu ponieważ było to bardzo silne uczucie nigdy nie odważył bym się w ten sposób skrzywdzić żadnej osoby ponieważ jestem raczej pacyfistą choć nie zawsze mogę się powstrzymać od przemocy przez te właśnie natrętne myśli...

 

-- 10 lis 2014, 03:42 --

 

Witam.

Mam wrażenie że mam schizofrenie ponieważ wszystkie rzeczy się zgadzają prócz GŁOSÓW w głowie. Chciałbym się dowiedzieć czy Głosy które ma "w głowie" schizofrenik są "słyszalne" czy są one raczej na zasadzie myśli.

Ponieważ mam tak że mówią do mnie moje własne myśli równie złe jak i dobre rzeczy wtedy mam wrażenie jabym to nie ja w tym momencie myślał nie mają one żadnego tonu a jeśli już posiadają to tylko mój własny... Strasznie to denerwuje ponieważ często jest tak że mówią coś czego wcale nie chcę zrobić np. pewnego razu grałem na gitarze i przyszła do mieszkania moja współlokatorka (kobieta mojego ojca) i kazała przestać mi grać ponieważ jest zmęczona ja się nie zgodziłem ona po pewnym czasie zaczęła krzyczeć i okładać mnie rękoma wtedy coś zaczęło mi mówić (na zasadzie myśli tak jak wcześniej pisałem) abym ją zabił musiałem wtedy wyjść z domu ponieważ było to bardzo silne uczucie nigdy nie odważył bym się w ten sposób skrzywdzić żadnej osoby ponieważ jestem raczej pacyfistą choć nie zawsze mogę się powstrzymać od przemocy przez te właśnie natrętne myśli w tym, stylu zmuszają do działania ...

Nie dzieje się tak tylko w aspekcie przemocy te myśli mają również wiele mądrości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie byłem z tym u psychiatry ponieważ mieszkam za granicą (w brukseli) nie mam pieniędzy, nie znam języka francuskiego, jestem bezrobotny. I nie, nie był to pierwszy raz mam również tak że zobaczę jakąś negatywną osobę te właśnie NIE MOJE myśli mówią "odejdź od niego" jeśli tego nie zrobię zawsze na tym tracę. Choć te myśli były ze mną od dawna dopiero niedawno kiedy straciłem salkę przez policję a właściwie sąsiadów w której mogłem grać na perkusji, gitarze się rozwijać myśli zaczęły mi mówić negatywne rzeczy zacząłem znowu miewać myśli samobójcze znowu odczówam wielką samotność mam wrażenie że cały mój świat się zawalił wszystyko co trzymało mnie przy życiu w tym jakże okropnym świecie to była właśnie muzyka teraz to straciłem i nie mam pojęcia co robić dalej dziś pragnę tylko śmierci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaczor92 Mnie to bardziej wygląda na depresje w chwili obecnej, a natrętne myśli sprzeczne z Twoim systemem wartości mogą być jednym z objawów nerwicy natręctw. Oczywiście, że nie można jednoznacznie wykluczyć jakichś poważniejszych zaburzeń psychiatrycznych, ale taką diagnozę może wydać jedynie lekarz, a i oni mają z tym czasem problem :roll: Nikt na forum nie podejmie się próby diagnozowania Ciebie, bo nie mamy do tego uprawień. Oczywiście możesz tu liczyć na wsparcie, zrozumienie, możesz sobie poczytać o podobnych problemach, nie czuć się samotny. Uważam, że bez wizyty u psychiatry ( i to, im prędzej, tym lepiej ) się nie obejdzie :bezradny: Naprawdę nie masz żadnych możliwości, żeby w tej Belgii dostać się na wizytę do psychiatry albo chociaż lekarza pierwszego kontaktu, który pokierowałby Cię dalej ? Takiego stanu nie można bagatelizować, zwł jeżeli trwa dłużej i towarzyszą mu myśli samobójcze :!: Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, lecz " Charakterystycznym objawem choroby jest także kilkukrotne wracanie się do domu, by sprawdzić np. czy został wyłączony prąd, gaz itd."

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/nerwica-natrectw-objawy-i-leczenie_38382.html

ja nigdy tego nie robie

i jak zwykle nie przedstawiłem tematu od początku

Kiedy się skupię widzę aury ludzi i przedmiotów tworzę neologizmy posiadam telepatie potrafie odczytywać myśli ludzi z "obrazków" co jest czasem ciężkie miewam wizje to napewno jest nerwica natręctw ? zapewne tak posłucham twej dobrej rady :) dziękuję

 

-- 10 lis 2014, 14:09 --

 

wcześniej napisałem że wszystko się zgadza co do schizofrenii bez powodu bym tego nie pisał tylko te myśli mnie najbardziej denerwują przez nie nie mogę normalnie żyć często zachowuję się strasznie krzyczę do ojca obrażam go bezpodstawnie tego się boję

 

-- 10 lis 2014, 14:21 --

 

czuję się tak jakbym był opętany jakby coś mówiło przeze mnie ponieważ to nie są MOJE słowa ja tak nie chcę ! nie jestem złym człowiekiem a ostatnio często wychodzę na jakiegoś bydlaka !

 

-- 10 lis 2014, 15:12 --

 

ale nic... nie chcę już żadnej odpowiedzi będę pochłaniał się w sztuce medytacji dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, lecz " Charakterystycznym objawem choroby jest także kilkukrotne wracanie się do domu, by sprawdzić np. czy został wyłączony prąd, gaz itd."

Kiedy się skupię widzę aury ludzi i przedmiotów tworzę neologizmy posiadam telepatie potrafie odczytywać myśli ludzi z "obrazków" co jest czasem ciężkie miewam wizje to napewno jest nerwica natręctw ? zapewne tak posłucham twej dobrej rady :) dziękuję

To mi już bardziej na mistycyzm wygląda :shock: Też bym się bała :zonk:

 

A tak poważnie, to nie każdy w nerwicy natręctw sprawdza po kilkanaście razy, czy wyłączył prąd, gaz, zakręcił kurki, pozamykał okna itp. Ludzie mają różne jazdy.

 

Mam wrażenie, jakbyś to ostanie napisał z nutą cynizmu. Może się mylę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×