Skocz do zawartości
Nerwica.com

potrzebny haker - pilne!!!


małpka bubu

Rekomendowane odpowiedzi

jestem zmuszona działać na granicy etyki, nawet przekraczając ją...

szukam kogoś, kto włamie się na pewien profil na facebooku i ustali IP z którego pisze pewna osoba...

pisze mi, że chce popełnić samobójstwo, mam 74 dni, jednak z doświadczenia wiem, że poważniejszy kryzys a może to nastąpić wcześniej... policja w razie czego zanim znajdzie IP to trochę potrwa, a mając chociażby to zadziałają szybciej... wychodzę ze skóry rozmawiając z nią, nie chce podać swojego numeru ani czegokolwiek czego mogłabym się chwycić. Wiem tylko tyle, że mieszka w Zielonej Górze niedaleko parafii baptystów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy samo IP Ci coś da, no ale...

Mam taki pomysł. Podrzuć tej osobie jakiś filmik na youtube czy cokolwiek innego w formie linka z neta. Zanim jednak podeślesz link, skróć go na tej stronie: http://tinylink.pl

Po zarejestrowaniu się, można mieć linki ze statystykami - tzn. strona będzie zapisywać adresy IP osób, które kliknęły nasz zrobiony adres. Jeśli link zostanie otwarty, na stronie sprawdzisz, z jakiego adresu to nastąpiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres IP nie wiele Ci da. Co chcesz do tej osoby jechać? Dokładny adres jest w stanie ustalić jego usługodawca internetowy, który przydziela adresy IP do zarejestrowanych klientów. Taki adres może uzyskać tylko policja na wniosek prokuratora, wtedy ISP udzieli takiej informacji. Haker raz że musiałby sie włamać do Facebooka, to dwa także do ISP. A w mieszkaniu osoby ustalonej może mieszkać kilka osób, jak jej nie znasz to nawet nie wiesz z kim piszesz. Poza tym użytkownik może korzystać z internetu mobilnego, kryć się za TORem i zabawa się mocno komplikuje. Lepiej problem zgłoś administracji Facebooka oraz idź z tym na policję i zachowaj wszystkie logi rozmów jako dowód, najlepiej zabierz je ze sobą na policję. Policji jak będzie się chciało to szybko ustalą pobyt tej osoby, ale czy prawnie mogą coś zrobić to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×