Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przestać żreć słodycze !!!


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczelam.sie zastanawiac co to jest serek homo....

u mnie tak wszyscy mówią na serki homogenizowane. Ja ta nazwę znam od lat 80-tycvh a wtedy słowo homosekualizm nie istniało w przestrzeni publicznej. Za komuny to był szczyt luksusu dla dziecka na śniadanie zjeść bułki z homo. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, Na poczatek zastąp cukier ksylitolem, W smaku nie poczujesz róznicy , a jest on dokładnym przeciwieństwem cukru , Można na nim piec i robic wszystko co ze zwykłego cukru oprócz ciasta drożdżowego.

 

Wiolcia Ja ksylitol od dawna mam w chałupie i wiem, że jest zdrowy, ale nadaje się co najwyżej do posłodzenia kompotu :( A ja uwielbiam wszystkie kupne ciastka i ciasteczka :why: Poza tym mam dodatkowo ten problem, że jestem na bezglutenie ( przynajmniej w teorii ), w każdym razie chleba zwykłego nie jadam, z ciastkami ... nie zawsze wychodzi :bezradny: Bo bezglutenowe są cholernie drogie i dostępnie przeważnie tylko w sklepach ze zdrową żywnością :( Poza tym, kiepski w nich wybór.

 

Dobrze, że chociaż coli i lodów nie lubię :?

 

-- 07 lis 2014, 21:59 --

 

Ja też jestem uzależniony od słodyczy, zresztą większość ludzi z tzw cywilizacji zachodu jest od niego uzależniona a koncerny czerpią na tym zyski. Zobaczcie ile miejsca w sklepach zajmują słodycze, do tego słodkie napoje itp a przecież ludziom to do do życia nie jest potrzebne, wręcz szkodliwe jest wcale nie zdziwię się jak za parędziesiąt lat na słodyczach będą takie napisy jak na papierosach bo są w końcu równie szkodliwe ale co zrobić jak się człowiek uzależni a terapii i leków na to nie ma i wola za silna nie jest.

Dokładnie carlosbueno :pirate: Mądrze gadasz :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość abstrakcyjna

*Wiola*, Gdzie kupujesz ksylitol? Czytałam ostatnio o nim. Sama nie słodzę herbaty ani kawy, ale wszelkie słodycze uwielbiam. Ale przynajmniej nie tyję, bo inaczej pewnie bym była gruba. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odzwyczajałam sie od słodkiego stopniowo, siegałam po coraz mniej słodsze słodycze, mniej slodziłam napoje itd. po jakims czasie przecietne słodkosci ze sklepu czy czekolada mleczna wydaly sie słodkie nie do zniesienia, nie smakuja mi.

Do tego informacja jak szkodliwe sa cukry, stanowia pozywke do grzybów zasiedlajacych nasz organizm i powoduja ich rozrost :? łaknienie na słodkie moze byc własnie sprowokowane przez nie, domagaja sie pozywienia, to dokarmianie grzybicy. Od coli skutecznie odstręczyła mnie informacja, ze litr tego napoju zawiera 36 kostek cukru, fujka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopniowanie trucizn następuje w tej kolejności :

1) alkohol

2) cukier

3 ) biała , oczyszczona mąka .

Wszystkie dają energetycznego kopa energii , ale jest to ułuda , bo im większy kop ,tym mocniejsze odbicie w drugą stronę .

Cukier to hu-stwo . Pozakywali na Discowery ludzi sprzed epoki cukru ( na przykład czaszki ze średniowiecza ) i porównywali je z tymi , które juz na cukrze mocno jechali . Różnica była kolosalna . Właściwie w dawnych czasach próchnica była wyjątkowym przypadkiem , dziś

( nie wspominając juz o cukrzycy ) to nagminne . Komu smakuje , niech żre . Tylko potem niech nie płacze , jak już się posunie w latach i ciężko będzie o energię bez batona czekoladowego . Je-bać Cukier , truciznę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, zadedykuję ci piosenkę z albumu, który sobie dość ceniłem. Mówiłeś, że od śmierci bardziej boisz się życia.

 

[videoyoutube=AR-IpteEnrw][/videoyoutube]

 

Odnośnie słodyczy to ostatnio jem mniej, bo wolałbym schudnąć. Piję tylko herbatę z dwiema łyżeczkami cukru na szklankę. Czasem Coca-Colę. Z cukrem cola jest lepsza niż ze słodzikiem. Nie obliczam tych piramid żywienia, bo nie mam głowy do tego. Z resztą gdyby wystarczyło się zdrowo odżywiać, by żyć długo i szczęśliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×