Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co mam zrobic??


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.

Mam wielki problem i nie wiem jak go rozwiązać. Napisałam bym od razu o co chodzi ale to właśnie jest problem bo się komplikuje wszystko.

 

Więc tak. Mój tata był bardzo opiekuńczy, dlatego tez nie było mi wolno nigdzie wychodzić a jak kończyłam lekcje to musiałam zaraz wracać do domu, a jak nie to był zły na mnie. Zbyt dobrego kontaktu z moją mamą nie mam, odkąd pamiętam zawsze była w pracy. Teraz kiedy zmarł tata. Postanowiłam coś zmienić, a mianowicie postanowiłam spotykać się z ludźmi, ale nie wyszło mi to za bardzo. Dlatego też postanowiłam poszukać wirtualnych znajomych. No i się udało. Poznałam bardzo fajnego chłopaka, tylko minus jest taki że on mieszka na drugim końcu Polski. Chciałabym się do niego wybrać w odwiedziny, tylko nie wiem jak mam porozmawiać z mamą żeby mi pozwoliła pojechać. Oraz w jaki sposób pozbyć się z głowy tego wrażenia że jak wyjdę gdzieś to się mama obrazi na mnie. To mi pozostało właśnie po tacie.

Teraz ciągle się martwię co powie mama na moje pomysły.

Ktoś mi powiedział, że mama za mnie życie nie przeżyje i mam się w końcu zająć sobą i własnym życiem. Tylko nie wiem jak ma to zrobić, bo się boję że ona mnie znienawidzi że opuszczam dom rodzinny bo chce nauczyć się normalnego życia.

 

Pomóżcie bo naprawdę nie wiem co mam zrobić. Nie chce stracić rodziny ale chciałbym mieć wlasną rodzinę. Nie mam pojęcia co mam zrobić i jak zrobić żeby każdy był zadowolony. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj nieodgadniona26!

 

Ile masz lat? Co robisz na co dzień? Uczysz się, studiujesz, pracujesz? Widziałaś chociaż raz chłopaka, z którym zamierzasz się spotkać, np. podczas rozmowy przez kamerkę? Jeżeli jesteś osobą dorosłą, pełnoletnią, niezależną, nie musisz pytać o zgodę mamy, by wyjechać w celu odwiedzenia kogoś. Z drugiej strony pomyśl też o zagrożeniach, jakie wiążą się z tym wyjazdem na drugi koniec Polski. Czy ufasz temu chłopakowi poznanemu w Internecie? Masz gwarancję, że pisał/mówił o sobie prawdę? Że za monitorem komputera nie siedział przypadkiem zupełnie inny człowiek? Rozumiem, że z tym wyjazdem wiążesz wielkie nadzieje, ale równie dobrze może to okazać się wielką klapą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat. Studiuje. W ciągu tygodnia mieszkam w akademiku a na weekendy wracam do domu gdzie jest mama i siostra. Ja mu ufam. Co z tego że jestem dorosła, jak nie potrafię wyzbyć się tego, że jak zrobię coś źle to mama będzie na mnie zła. Chce do niego pojechać, ale nie chcę ciągnąć ze sobą bagaży strachu i niepewności co zrobi moja mama jak wrócę z takiego wyjazdu. Co będzie wtedy o mnie myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie przysłowiowej pępowiny nie zawsze jest proste. Sama musisz sobie uświadomić, że to Twoje życie, Twoje decyzje. Twoja mama albo je zaakceptuje albo nie (jeśli nie to nie będzie to koniec świata). Nie rób niczego z czym będziesz naprawdę źle się czuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×