Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bieganie-Kto ,ile,jaki cel ?


JużTuByłem

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten wątek ,bo może jest tu więcej biegaczy którzy się podzielą swoimi małymi sukcesami ;) W dodatku będę informował jak mi idzie i cały czas zdawał relacje ze swoich treningów nawet jak tu nikt nie będzie zaglądał 8)

Zawsze lubiłem biegać ze względu na multum pozytywów ,ale wymienie te które przeważyły ,że się wkręciłem: zanik lęku,lepsze myślenie i oderwanie umysłu od ciągłego niepotrzebnego zadręczania mózgu natręctwami.Po dłuższym odcinku pojawia się dobry nastrój ,a kto go bardziej docenia jak nie my nerwicowcy ? :smile: Paradoksalnie zamiast być zmęczonym ,więcej się chce ,czuje się siłę,motywację do działania.Mój lekarz mówi ,że to jest najlepszy naturalny antydepresant gdyż z chemicznego punktu widzenia mamy w organizmie dużo endorfin i serotonina idzie w górę.Można to łatwo odczuć :great: .Dla lękowców jest ,to zbawienie jesli niemogą sobie pozwolić na uspokajacze ,które ryją beret.

Osobiście bardzo mi pomaga zapomnieć o uzaleznieniu od benzo i innych gorszych niefajnych używek ;)

Dla tych którzy pierwszy raz zaczynają przygodę radzę nie katować się jakoś przesadnie ,aby czasem tym sposobem zniechęcić się do biegania.Pamiętajmy ,że to ma być relaks ,oderwanie od spraw codziennych :smile:

Czasami na początku przygody z tym sportem może pojawić się lenistwo ,ale wtedy trzeba się zmusić.Gwarantuje ,ze po paru miesiącach nie będziecie musieli się zmuszać,bo wejdzie wam, to w krew :smile: Na samą myśl ,że musicie rozstać się na tydzień z bieganiem będzie was brała mała ku.rwica.Troszeczkę uzależnicie się od tego ,ale to dobrze :smile:

Ja od dawna miałem krótkie przygody z tym sportem jednak zawsze po 2-3 miesiącach się kończyły ze względu na używki,melanże i ćpuński tryb życia.Teraz jednak postawiłem sobie konkretny cel,a dokładnie wiosenny półmaraton i małymi kroczkami zbliżam się do

21 km.

Narazie moim rekordem jest 9 km które wczoraj przebiegłem :smile: Biegam co 2 dzień.Sobota i niedziela przerwa chyba ,że mam ochotę na lekki joging.Często mam ochotę na więcej ,ale nie katuje się ze względu na kolana i możliwość kontuzji które już miałem.Biegać trzeba z mózgiem ,bo łatwo o ból kolana ,stopy itd. także nie rzucajcie się na głęboką wodę szczególnie zwracam się z tym do osób z dużym lękiem,którzy czują że muszą jeszcze chociaż przebiegli wystarczającą odległość i organizm mówi ,że wystarczy...Sam tym sposobem doigrałem się i musiałem zaprzestać treningów ,a następnie popadając przez to w używki.Spokojnie na duże odległości przyjdzie czas.

Sprzęt:

Ze względu na dużą pronację stopy(stopa idzie do wewnątrz),wagę,nawierzchnię po której pykamy wybrałem Nike Lunarglide 3 lub 4 stabilizujące.Polecam starannie wybierać buty gdyż one są bardzo ważne ,a szkoda wywalić kupe kasy w błoto...Ja znalazłem w Katowicach sklep w którym jest bieżnia i na dole kamerka przebiegłem się na niej trochę ,a pozniej typ odtworzył w spowolnionym tempie ruch moich stóp , okazało się ,że mam pronację.Doradził ,pomógł co do butów i dowiedziałem się w dodatku paru rzeczy nie związanych z butami :)

Zaniedługo będe musiał kupić jakieś przebranko ,bo coraz zimniej się robi :smile: Narazie biegam w spodenkach venuma i bluzą.Jednak przy chłodniejszych temp.łatwo o przeziębienie w takich ubiorze.

 

p.s zauważyłem ,że mało osób na forum uprawia sport co mnie dziwi 8) Ja zawsze miałem zajawkę na siłownie,sztuki walki itd. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz próbowałam swoich sił z The Night Runners w parku chorzowskim (spotkania co tydzień, trasa około 5 km, po biegu rozciąganie) i poległam. Póki co wolę ćwiczenia na sali gimnastycznej. Trochę potrwa, zanim będę w formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za duży dystans na początek ? Dość dużo szczególnie dla kobiety :)Ćwiczenia na sali gimastycznej,a dokładnie ?

Park chorzowski ,to super sprawa :0 Genialna trasa tylko szkoda ,że po kostce się biega ,co trochę stawy naraża na kontuzje.

Ja za mało uwagi przywiązuje do rozciągania.Czas to zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, tylko w trakcie biegu miałam schizy, że się zaraz złożę w pół i miałam wrażenie ciężkich nóg oraz biegu w miejscu (mimo posuwania się naprzód). Ogólne wrażenie było takie, że bieganie może mnie zabić :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących polecam ten trening ;)http://bieganie.pl/?cat=19&id=547&show=1 :)Tak jak candy nawet dobrze ,że przeplatałaś z maszerowaniem ;)

 

Pluszowa wkręciłaś sobie przez stres takie wrażenie ;) Norma, każdy ma jakieś schizy związane z chorobą.

No w okolicy planetarium :smile: Teraz trochę nie pamiętam jak tam jest ,bo dawno nie byłem ,a odnowili ładnie park :mrgreen:

Nie ,kostkę omijam szerokim łukiem :) Głownie po asfalcie i ścieżkach polnych ;)Czasami jak mi się chce,to robię kółka wokół naszego boiska na mięciutkiej trawie ,chociaż szybko się nudzi lepiej się biega od startu do konkretnej mety.

 

Ostatnio mniej siedzę przed kompem ,bo mnie pozniej plecy bolą ,a podczas biegania daje to w kość.Jutro może 10 km walnę ;)

 

Messiah na siłce też ćwiczę ,ale lajtowo i bardzo rekreacyjnie ,robie seri i powtórzeń ile mi się podoba,nie zapisuje ciężarów,partie na które mam ochotę i generalnie dla zabawy :smile: Seksu niema ,chociaż nie powiem brakuje go :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to lubię sobie pobiegać...ale gdzieś w naturze...w dziczy...tylko trzeba uważać...na dzikuski rzecz jasna...niektóre są bardzo napalone...szybkie...zwinne zdolne Cię dogonić mój drogi przyjacielu...także miej oczy dokoła głowy i się zabezpiecz przed wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchar^^^Przebiegłem dziś tylko 5 km i mnie plecy w górnej części zaczęły boleć także zrezygnowałem.Do tego cały czas traci mi się sygnał w endomondo już mnie ,to do furi doprowadza ,bo pozniej niewiem ile przebiegłem.Zna ktoś inny program ?

Dziś miałem mniejsza ochotę do biegania niż dwa dni temu ,także trochę się musiałem zmusić do tego ,ale pozniej lepiej :mrgreen: gdyby nie plecy wiem zebym się nie opierd.alał i dobił do 10 km. teraz

mam jeszcze dietę także myślę ,że do końca roku ubędzie mi 5 kg co sprawi ,że pozegnam się na zawsze z bólem pleców.Już jest dość dobrze po schudnięciu 6 kg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj piątaka przebiegłem ale dlatego że nie miałem czasu na więcej.

Pozdrawiam wszystkich biegaczy :)

Skąd pomysł, że utrata 5 kg zlikwiduje ból pleców?

Skąd by nie był, jest błędny.

Zachęcające wprowadzenie do biegania... tylko jak odmierzać 30 sekund, cztery minuty i tak na zmianę?
Są aplikacje na telefon, ale najprostszą metodą jest biegać w kółko :) Tylko trzeba sobie odległość odmierzyć raz. Masz boiska w okolicy domu?

 

-- 01 lis 2014, 00:10 --

 

JużTuByłem, też moim marzeniem jest półmaraton. Na razie co bym nie robił nie potrafię przebić magicznej bariery 15,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluszowa

powyższy post wygląda jakbyś go pisał, biegnąc. Skąd pomysł, że utrata 5 kg zlikwiduje ból pleców?

Czemu tak wygląda ? :roll:

Schudłem 6 kg i jest o niebo lepiej ,do tego bieganie wzmacnia mięśnia prostownika ,a ja mam je od zawsze słabe.W dodatku sam lekarz tak mi poradził.A ból zaczął się kiedy miałem nadwagę.Także stąd ten pomysł.(mowa o dolnym odcinku pleców)Z górną częścią mam rzadko kiedy problem,teraz zaczęło boleć ,ale możliwe ,że przez złą postawę podczas biegania.

 

Pieprz Masz jakiś trening konkretny czy na luzie sobie biegasz ?Jak Ci się chce ,to też wpisuj swoje postępy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz Masz jakiś trening konkretny czy na luzie sobie biegasz

Biegam sobie na luzie. :)

 

Jak Ci się chce ,to też wpisuj swoje postępy

Najpierw musiałbym wrócić do formy nie ma się czym chwalić. Obecnie biegam między 5 a 8 km dziennie, a powinienem co najmniej 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym biegać, ale boję się schudnąć, więc musiałabym wymyślić coś fajnego do zjedzenia po treningu, a zresztą kiedyś w szale bulimicznym poleciałam biegać bez żadnego rozgrzania, coś mi strzeliło w kolanie i później ze 3 miesiące mnie bolało. Od tamtej pory, gdy dłużej postoję (a w weekendy stoję po 8 godzin, pracuję w fastfoodzie), to mam problem ze zgięciem kolana, sztywne jest. Więc póki co nie będę biegać niestety. Swoją drogą, przyjemniej mi się zapierdzielało na bieżni zawsze, na pochyleniu 1,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprz Ja się motywuję również tym tematem :mrgreen: Tak publicznie dać plamy :mrgreen:

Dziennie nie powinno się biegać ze względu na stawy,regeneracje mięśni.

 

carlosbueno Dobry czas !

 

 

antananarywa

Na pochyleniu odciąża się plecy,kolana i generalnie zdrowiej jest.Jak na bieżni biegałem ,to też z pochyleniem dość dużym.Zresztą lubię górki ;) Po bieganiu wzrasta apetyt,także z tym nie powinno być problemu,ale zawsze lepiej zapytać lekarza.

Musiałabyś zrobić prześwietlenie i do ortopedy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno Dobry czas !

 

bardzo dobry, karlos mógłby być sportowcem gdyby nie był leniwym fatalisą.

leniwy fatalista pasuje do mnie w 100%.

A odnośnie biegania to mój ojciec chyba przesadzał kiedyś z bieganiem i teraz płaci za to zrujnowanym zdrowiem( stawy) a może jakby nie biegał było jeszcze gorzej, kto wie.

A ja tam od biegania wolę rower można większe dystanse pokonać i nie chudnie się po tym tak chyba bo ja jak przestałem biegać to w rok 20 kg przytyłem bo wcześniej to kościotrup byłem straszący ludzi chudotą( ważyłem 67-68 kg przy 192 cm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×