Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skakanka


PannaNatalia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,od kilku dni skaczę na skakance,póki co tylko po 10min bo mam straszne zakwasy w łydkach. Czy ktoś z forumowiczów skakał? Po jakim czasie widać efekty? Ile dziennie skakaliście? Chodzi mi przede wszystkim o poprawienie kondycji i zagubienie 2-3kg. Wybrałam skakankę ponieważ nie mam czasu na siłownię,nie mam też kasy na jakieś wymyślne urządzenia do ćwiczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNatalia hej :D

 

Dawno Cię nie widziałam na forum ... Wszystko u Ciebie w porządku ? Co tam na Podlasiu słychać ;) ?

 

Co do skakania, to nie ma co przesadzać, zwł. gdy się skacze na twardym podłożu ( typu podłoga ), bo od tego po jakimś czasie kręgi siadają i nie jest za fajnie :? Zalecany umiar, jak we wszystkim :D No, chyba, że w lecie na trawce, to co innego :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skaczę codziennie ponieważ robię "The 30 days jump rope challenge". Jest to dobry sposób na zmotywowanie się do skakania :) Ciężko powiedzieć mi o efektach, bo dopiero zaczęłam, ale myślę, że skoro skaczesz po 10 minut dziennie to niedługo zobaczysz efekty. Zakwasy świadczą o tym, że skakanie nie idzie na marne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha-cześć kochana miło,że pamiętasz o mnie :) U mnie jako tako się toczy życie. W dzień jest ok ale wieczorami koszmar,znowu sobie nie radzę z lękami-to wszystko dlatego,że boję się święta zmarłych..nie wiem jak przeżyję te dni,ciągle się dołuję...

 

A co do skakania postanowiłam ćwiczyć żeby zająć czymś ten mój głupi łeb a przy okazji trochę poprawić kondycję.

 

-- 29 paź 2014, 17:12 --

 

Ginny-na czym polega to wyzwanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PannaNatalia - Jest to wyzwanie które polega na skakaniu codziennie z wyjątkiem jednego dnia w tygodniu. Najpierw zaczyna się od 100 skoków i potem zwiększa się ich ilość o 50. Po jakimś czasie jest przeplatanka tzn. raz robimy 50 skoków więcej, a raz 100.

Są różne wersje tego wyzwania. Są Polskie i Angielskie, takie które określają ilość skoków lub ilość minut poświęconych na skakanie. Ja korzystam z tego planu ( przepraszam jeśli nie można wrzucać linków).

 

http://3.bp.blogspot.com/-7GXugbCu-G4/Ut1S-i74XxI/AAAAAAAACeg/7GC2swznRxA/s1600/wyzwanie+skakankowe+30-dniowe.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×