Skocz do zawartości
Nerwica.com

naturalne leczenie BPD


małpka bubu

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś coś słyszał, ktoś coś wie? chcę odstawic konwencjonalny syf i przejśc na medycynę naturalną, co jest zgodne z moim antypsychiatrycznym światopoglądem...

 

no nie wiem.

może praca nad sobą + wsparcie bliskich + terapia + tryptofan + magnez + jakieś techniki relaksacyjne + dziurawiec i szyszki chmielu na noc.

 

ale osobiscie nie wierzę w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałam o magnezie, kwasach omega 3 i melatoninie. Plus jeszcze chyba witaminki B12. No i sport.

 

 

Ach, zapomniałabym, znalezione w odchłaniach Internetu:

 

Zacznijmy od tego że osobowości nie da się "wyleczyć", to jest to jaki jesteś. Niektóre leki mogą jedynie pomóc jakoś funkcjonować (to co zjesz nie zmieni tego jaki jesteś!). Opiszę tu parę sposobów jak polepszyć swój stan psychiczny:

 

1. Nawrócić się – Bóg, eucharystia, modlitwa, codzienne chodzenie do kościoła, przede wszystkim spowiedź, to miód na udręczoną duszę, pomaga się wyciszyć, uciszyć demony które cię dręczą (tak! Wszystkie negatywne uczucia, tego typu zaburzenia mogą pochodzić od złego. Zastanów się w jakich kręgach ludzi się obracasz, jakiej muzyki słuchasz itd). W złych chwilach pomaga modlitwa-egzorcyzm do Św. Michała Archanioła. Zainteresuj się mszami o uzdrowienie Ojca Józefa Witko. Miłość i dobro jakiego doświadczysz na tych mszach jest nieporównywalne z niczym na tym świecie. Cierpienie ma sens przemyśl to - jeśli jesteś ułomny Bóg chce żebyś był blisko Niego, a swoje cierpienie możesz oddawać za innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy temat. przyznam, że mam bpd a nigdy nie brałam syntetycznych syfów.

 

na pewno magnez, witaminy z grupy B, dobre tłuszcze, psychoterapia, duuużo ruchu, sportu i wysiłku fizycznego, praca twórcza, np. poprzez malowanie, pisanie itd., prowadzenie dziennika/pamiętnika uczuć, jak najmniej siedzenia przy kompie i tv, zadbanie o dobry sen (wczesne chodzenie spać i ranne wstawanie), słuchanie relaksującej muzyki, odpowiednia dieta (rezygnacja z używek typu fajki, kawa, cola, napoje energetyczne - dodają napięcia - oraz ograniczenie słodyczy, jedzenie sporej ilości tłuszczu oraz białka a ograniczenie węglowodanów, zwłaszcza prostych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że osobowości nie da się "wyleczyć", to jest to jaki jesteś. Niektóre leki mogą jedynie pomóc jakoś funkcjonować (to co zjesz nie zmieni tego jaki jesteś!). :Cierpienie ma sens przemyśl to - jeśli jesteś ułomny Bóg chce żebyś był blisko Niego, a swoje cierpienie możesz oddawać za innych.

 

Też mam zaburzenia osobowości i gdybym coś takiego usłyszała od jakiegoś specjalisty, to poszłabym się zabić.

Ja jednak usłyszałam od specjalisty że mam szanse zmienic swoją osobowość na zdrową.

Prawda jest taka że nie da się zmienić swojej prawdziwej natury, natomiast to co jest zaburzone da się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×