Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prośba o diagnozę


nerwek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post. Chciałbym prosić o zdiagnozowanie czy mam "jakiś" typ nerwicy, jeśli tak to co to jest...

 

Przykłady:

1. Ogólnie łatwo się denerwuję, nawet z błahych powodów,

2. Mam kłopoty z ciśnieniem i biorę tabletki na nadciśnienie będąc też pod stałą opieką kardiologa. Ciśnienie zawsze skacze mi kiedy się denerwuję.

3. Zauważyłem, że kiedy jadę pociągiem, lub autem (jako kierowca) skacze mi ciśnienie, tętno serca znacznie przyśpiesza.

4. Kiedy w pracy mam jakieś spotkanie, pomimo iż jestem na nim w roli słuchacza, skacze mi ciśnienie i od razu mam bardzo duże wypieki na buzi. Czuję jak krew dopływa mi do mózgu i robię się czerwony i otępiały. Kiedy uczestniczę w spotkaniu (nie jestem bierny czyli jest prowadzone ze mną dyskusja) to jeszcze gorzej - tak mam od zawsze)

5. Kiedy dopada mnie jakaś infekcja, jestem przeziębiony, skacze mi ciśnienie. Ostatnio w minioną środę miałem dziwny atak. Polegał na tym, że czułem się słabo w wyniku przeziębienia, skoczyło mi ciśnienie, przyśpieszył bardzo puls, i poczułem nagłe drętwienie całych rąk począwszy od pleców skończywszy na koniuszkach palców, oraz mrowienie od pleców aż za uszy - kardiolog stwierdziła że to nie było związane z nadciśnieniem więc z czym? <- tak kwestia najbardziej chyba mnie póki co interesuje. Bardzo się przestraszyłem tego mrowienia - myślałem że już schodzę ... To mrowienie nastąpiło po tym jak coraz bardziej się przejmowałem, bałem tym że mam wysokie ciśnienie ...

6. Nie jestem raczej spokojną osobą. Siedząc lubię np. podrygiwać nogą,

7. Nie potrafię kontrolować nerwów i stanów opisanych powyżej. próbuję w danym momencie o tym nie myśleć, brać głębokie oddechy, uspokoić się i serce, ale nie pomaga,

8. Ciśnienie momentalnie skacze mi również jeśli chodzi o medyczną ingerencję w moje ciało (np wykonanie gastroskopii) lub wizytę u lekarza np. internisty.

9. Odczuwam takie jakby uderzenie krwi do mózgu nawet przed mierzeniem ciśnienia w domu. Wtedy mega się koncentruję i chyba nie potrafię do końca rozluźnić,

10. ogólnie jestem strachliwy. Jak idę ulicą i nagle ktoś zatrąbi na inny samochód, ja od razu podskakuję, a rozglądając się po innych ... tego nie zauważam.

11. To jest też ciekawe .... np jak zasypiam w łóżku to od czasu do czasu mam takie uczucie że we mnie bije coś 2 razy szybciej niż samo serce. Przykładam sobie wtedy palce do szyi aby zmierzyć puls i ten jest ok, natomiast w cele tak jakby coś 2 razy szybciej bije .. nie wiem co to jest. Zwykle mam to na etapie zasypiania lub przebudzenia w środku nocy.

 

Ma ktoś tak jak ja? Dodam że za 1-msc kończę 30 lat.

 

Proszę o informację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie będzie Cię diagnozował przez internet, pójdź z tym do lekarza.

Dokladnie tak jak pisze Łapa .

Od siebie dodam ,że bardzo głeboko wchodzisz i wręcz wyłapujesz nawet najmniejsze objawy róznych reakcji ciała .

Nie mówie ,że Twoje ciało jest zdrowe i dobrze funkcjonuje , ale takie skupianie sie wciąż na tym "że mi cisnienie skoczy raz , dwa razy dziennie w swoistych sytuacjach" to juz u Ciebie( w Twoim rozumieniu ) wygląda grożnie, uchodzi mi na jakąs hipochondrię ( moge sie pewnie mylić ), jeszcze bardziej na nerwice narządową ,,, ew. masz jakieś choroby somatyczne , które trzeba leczyć . Dlatego idź czym prędzej do lekarza , niech zrobi Ci jakieś dokładne badania , a potem wysłuchasz jego opini , diagnozy .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwek84, Jeśli odczuwasz lęk w sytuacjach, w których teoretycznie nie powinieneś go odczuwać i przeszkadza Ci to w normalnym funkcjonowaniu, to prawdopodobnie cierpisz z powodu zaburzeń lękowych. Leczeniem tego typu zaburzeń zajmuje się psycholog/psychoterapeuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są typowe objawy dla nerwicy lękowej,czujesz się żle panikujesz robisz pomiary ciśnienia itp,skąd ja to znam.Polewcam wizyte u psychiatry i psychologa.Wszystko będzie dobrze :)

 

-- 22 paź 2014, 08:49 --

 

Twoje skaczące ciśnienie czy wysoki puls nie jest związany z chorobami kardiologicznymi,to czysta nerwica lękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×