Skocz do zawartości
Nerwica.com

Znerwicowana 40-latka ;-)


Gość Heikko

Rekomendowane odpowiedzi

Było tak: dorastanie w rodzinie dysfunkcyjnej (ciągły lęk itp.).

Wyrosłam na kogoś, kto nadal się boi, chociaż od kilkunastu lat mam własne, dorosłe życie (przez pewien czas z uzależnionym partnerem, co mnie dodatkowo osłabiło).

Długo nosiłam spokojną maskę, aż w końcu padłam i nie mogę wstać.

Za dużo we mnie lęku i smutku :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. :) No to trafiłaś na odpowiednie forum. Chodzisz na terapię?

 

Chodzę, terapia na razie daje tyle, że przyjmuję do wiadomości, że jestem chora i staję się trochę bardziej krytyczna wobec swojego sposobu interpretowania świata...

 

-- 19 paź 2014, 21:00 --

 

Depresja i nerwica pachnie na kilometr. Leki + terapia i nabierzesz wiatru w zagle.

 

Można mieć obie choroby na raz ? :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heikko, cześć. Witam kogoś kto jest ode mnie 16 lat starszy i bardziej doświadczony. :)

 

Nie odnoszę się do wieku, bo jestem niegrzeczny. To ma duże znaczenie. Teraz komputery, telewizja mieszają w głowach. Ty pewnie się wychowałaś w świecie bez hałasu. Halasem mogły być kłótnie w domu, a nie wieża Denon, czy zestaw 5.1. Ja kiedy miałem kłótnie rodziców w domu uciekałem w świat cyfrowy. Nie robiłem tego świadomie, ale podejrzewam że przemoc w grach służy pewnemu choremu mechanizmowi rozładowania napięcia. Zaleta taka, że nikomu żywemu nie dzieje się krzywda. Wada to uzależnienie od maszyny i nieskuteczność metody. Lepsze to niż agresja na zwierzętach.

 

Nie wiem jak doradzić tobie w sprawie twoich lęków. Terapia może pomóc. Z tym, że może to wytrącić z równowagi. Człowiek bardzo chce stanąć na nogi i często jest skłonny do rozpaczliwych kroków. Daj znać jak idzie terapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×