Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy być tolerancyjnym dla nietolerancji?


billi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu cos mnie zastanawia.

I

Są ludzie, którzy ciągle krytykują innych, wyśmiewają ich ( bo wyglądają lub ubierają się inaczej). Nawet zdażało mi się słuchać jak to jeden kolega cieszy się bo innemu coś w życiu nie wyszło. Jest wielu takich ludzi, którzy po prostu nie wierzą w innych itd. Zdarzają się być powierzchowni.

II

Z drugiej strony istnieją ludzie, którzy wspierają innych, zachęcają do realizacji swoich marzeń oraz cieszą się z sukcesu kolegi/znajomego/kogos z rodziny. Zdarzają się również niepowodzenia, ale wtedy ten typ osoby, raczej ją pochwali za podjęcie działania bez względu na efekt i będzie dopingować dalej.

 

Ja należę to tego drugiego typu ludzi i jestem w miarę tolerancyjny. Zastanawiam się czy w porządku będzie bycie nietolerancyjnym dla osób I?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza grupa zwykle sama nie za wiele sobą reprezentuję i usiłuje się dowartościować kosztem innych. Samemu też mi się zdarza ponaśmiewać z innych ale staram się nie przesadzać i w gruncie rzeczy wiem że to prymitywne. No ale do drugiej grupy tez nie należę bardziej obojętna postawę obieram a sukcesy innych czasem mnie drażnią choć staram się nie poznać tego po sobie.

a co tolerancji to nie uważam się za nadto tolerancyjnego choć wśród tzw prostego ludu; budowlańców, robotników fabrycznych mogę uchodzić za oazę tolerancji bo nie nienawidzę gejów, równouprawnienia kobiet i jestem tolerancyjny na inności np ubraniowe czy poglądowe.

 

Najbardziej to nie toleruje polityki multi kulti i uprzywilejowania mundurowych i urzędników. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×