Skocz do zawartości
Nerwica.com

niewiadomy lęk


janina777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawia mnie od dłuższego czasu pewna myśl.. Nerwica lekowa zazwyczaj powstaje poprzez jakaś traumę z dziecinstwa.. Mam silna nerwice lekowa, ale w dzieciństwie nie wydarzyło sie u mnie NIC traumatycznego, twierdze wręcz, ze moje dzieciństwo było bardzo udane, pamietam tylko ze będąc naprawdę mała dziewczynka przed snem biegałam do łazienki czasem nawet ponad 20 razy, bo twierdziłam, ze nie zasne, jeśli będzie chciało mi sie sikać.. Tak naprawdę nie chciało mi sie ani troche, ale MUSIAŁAM chodzić do tej łazienki.. Kolejny przykład.. Kiedy rodzice wyszli do sklepu na 10 minut lub nawet mniej, ja siadałem na łożku i bałam sie nawet ruszyć ręka.. Czekałam aż wrócą w DOSŁOWNYM bezruchu, czemu? Nie wiem, po prostu tak bardzo sie bałam.. Kolejny przykład.. Miałam własny pokój ALE NIGDY, NAPRAWDĘ NIGDY nie weszłam do niego sama bo sie bałam.. Był to pokojnieuywany,nigdy w nim nie spałam.. Terazmam 18 lat i bardzo silne lęki, boje sie sama spać, sama nie zasnę.. Skąd to sie u mnie wzięło? Odkąd pamietam bałam sie, a nigdy nie miałam powodu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica lekowa zazwyczaj powstaje poprzez jakaś traumę z dziecinstwa
Gdzie tak słyszałaś? Z tego co ja wiem to z jednej strony mogą występować pewne predyspozycje w psychice (wrażliwość, lękliwość), a z drugiej strony problemy, które nie zostały w dzieciństwie, ale dalej pracują (nie koniecznie jakieś traumy). Bywa że jakieś ciężkie doświadczenia zostają wyparte ze świadomości i albo się ich nie pamięta, albo wydaje się że nic się nie czuje. Chociaż to jest tylko teoria i nie jest tak że każda chora osoba musi do niej pasować. Można np. wybrać terapię poznawczo-behawioralną, gdzie raczej nie grzebie się w przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam silną nerwice lękową ale nie jest to związane z jakąś traumą z dzieciństwa.

 

-- 16 paź 2014, 12:32 --

 

Na to składają się setki czynników,jak reagowaliśmy na stresujące sytuacje,jaka była nasza psychika kiedyś.Ja od kiedy pamiętam zawsze miałem słabą psychike,wszystkim za bardzo się przejmowałem,cichutki nie potrafiący się odnależć w otoczeniu i teraz masz babo placek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica lekowa zazwyczaj powstaje poprzez jakaś traumę z dziecinstwa.. Mam silna nerwice lekowa, ale w dzieciństwie nie wydarzyło sie u mnie NIC traumatycznego, twierdze wręcz, ze moje dzieciństwo było bardzo udane, pamietam tylko ze będąc naprawdę mała dziewczynka przed snem biegałam do łazienki czasem nawet ponad 20 razy, bo twierdziłam, ze nie zasne, jeśli będzie chciało mi sie sikać.. Tak naprawdę nie chciało mi sie ani troche, ale MUSIAŁAM chodzić do tej łazienki.. Kolejny przykład.. Kiedy rodzice wyszli do sklepu na 10 minut lub nawet mniej, ja siadałem na łożku i bałam sie nawet ruszyć ręka.. Czekałam aż wrócą w DOSŁOWNYM bezruchu, czemu? Nie wiem, po prostu tak bardzo sie bałam.. Kolejny przykład.. Miałam własny pokój ALE NIGDY, NAPRAWDĘ NIGDY nie weszłam do niego sama bo sie bałam.. Był to pokojnieuywany,nigdy w nim nie spałam.. Terazmam 18 lat i bardzo silne lęki, boje sie sama spać, sama nie zasnę.. Skąd to sie u mnie wzięło? Odkąd pamietam bałam sie, a nigdy nie miałam powodu..

 

janina777, Traumy z dzieciństwa możesz nie pamiętać. Moja nerwica lękowa ma swoje korzenie w okresie niemowlęctwa.

Może w dzieciństwie przeżyłaś silny uraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×