Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Gotowość do macierzyństwa

Rekomendowane odpowiedzi

Temat kieruję zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Jak myślicie, kiedy przychodzi potrzeba posiadania potomstwa? Jeśli już macie dzieci, to co o tym zadecydowało? Czy długo zastanawialiście się nad tym, czy zostać rodzicem? Kiedy Waszym zdaniem nie jest się gotowym do macierzyństwa?

Oczywiście, nie można tego jednoznacznie określić i w większości jest to kwestia indywidualna, aczkolwiek jestem ciekawa ogólnych uwag, które macie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Na pewno w pierwszej kolejności ważna jest stabilizacja zawodowa i finansowa, następnie dojrzałość emocjonalna no i odpowiedni człowiek, z którym miało by się założyć rodzine. Gotowość to już jest kwestia indywidualna. Jedni są gotowi na dziecko w wieku 20 lat, a inni mając 30 nawet nie myślą o tym bo nie ma zwyczajnie tej stabilizacji. Jeżeli u nas w kraju przykładowo becikowego nie wystarcza choćby na wyprawkę dla dziecka, w żłobkach nie ma miejsc, ludzie nie mają stałej pracy i w miare normalnych zarobków to nie ma się co dziwić, że coraz mniej osób myśli o zakładaniu rodzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed rokiem 1989 nikt nie myślał o gotowości na macierzyństwo rodziło się i tyle :mrgreen: ani psychiczna ani materialna gotowość nie była potrzebna tak jak dziś gdzie najpierw trzeba się dorobić a później ewentualnie dziecko, dobrze że są chociaż wpadki i nieletnie ciąże to jeszcze trochę ratują nasz ultra niski wskaźnik dzietności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektórzy nie wyobrażają sobie, by mogli mieć dzieci. Jak myślicie, czy to może być podyktowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Niektórzy nie wyobrażają sobie, by mogli mieć dzieci. Jak myślicie, czy to może być podyktowane?

Rozsądkiem,samooceną,brakiem stabilności finansowej,zaburzeniami,niechęcią do dzieci .

Zwłaszcza tu można natknąć się na pogląd że ludzie nie chcą dzieci z powodu właśnie wyżej podanych,czy strachu powielenia schematu i zrycia beretu nowym ludziom na tym świecie.

Osobiście sam nie chcę nigdy mieć .

Ale nie dziwi mnie stanowisko że ludzie nie chcą dziecek mieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak dziecka,nie zawsze oznacza nie mam pieniędzy.Czasem ci co mają kupę kasy dzieci nie mają.

Przykłady :Wojewódzki,Prezes,Andrus,Andrzej Zieliński,Zakościelny,Adamczyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U kobiety to chyba proste, bo jest coś takiego jak instynkt macierzyński, który nie wiem jak u innych ale u mnie odzywa się systematycznie co 3, 4 lata odkąd skończyłam 16 lat. Gdyby nie fakt, że dziecko potrzebuje też ojca, a kobieta mężczyzny, a rodzina miłości...wszystko byłoby takie radosne :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
U kobiety to chyba proste, bo jest coś takiego jak instynkt macierzyński,
Spotkałam facetów, co tez go maja i bardzo pragną sie rozmnozyć. Ja go nie posiadam a jestem kobieta. Powody jak te wymienione przez kolege Arhola :
Rozsądkiem,samooceną,brakiem stabilności finansowej,zaburzeniami,niechęcią do dzieci .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bittersweet, Ja nie spotkalam ani jednego faceta, który posiada taki instynkt. Zresztą mi nie chodzi o fakt rozmnożenia się tylko o pragnienie bycia kobietą - matką - żoną, czy w tym przypadku z ktorym nigdy się nie spotkałam mężczyzną - ojcem - mężem. Ja mam szalenie konserwatywne poglądy i potrzeby, podwójnie szalone i tradycyjne jeśli chodzi o rodzine.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lenka30, dziwne dziwne, najczesciej spotykałam macierzynsko nastawionych monogamicznych facetów, nie mogłam zrozumiec czemu inne kobiety narzekaja, ze trudno o takich. Najwyraźniej każdy dostaje to, czego nie potrzebuje ;)

Mozesz napisac coś wiecej o swoich oczekiwaniach wobec płci meskiej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja gdybym był normalny, miał przyzwoita pracę, odpowiednia partnerkę to może i bym pomyślał o dziecku a tak w mojej sytuacji trudno o to gdy sam właściwie jestem dzieckiem.

Ale dosyć często spotykam się ze zdaniem facetów odnośnie mnie czemu nie chcę mieć potomstwa, zostawić coś po sobie, nazwisko itd że to niby obowiązek prawdziwego faceta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samoswiadomoscia. Kiedys nikt sie nie zastanawial jak bardzo jest porabany...nawet nie mial tego swiadomosci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

samoswiadomoscia. Kiedys nikt sie nie zastanawial jak bardzo jest porabany...nawet nie mial tego swiadomosci

Jeszcze dziś starsze pokolenie wiąże seks z macierzyństwem, pamiętam jak moi rodzice dziwili się że 16-18 latki z sobą chodzą że niby takie dzieci a już dzieci będą mieli.

A w kulturach pierwotnych brak potomka był przedmiotem wielkiego ostracyzmu społecznego bo to podstawowy obowiązek człowieka tak uważano i do dziś cześć społeczeństwa tak uważa. Człowiek jednak nie jest tylko zwierzęciem któremu instynkt karze się reprodukować w możliwie jak największej ilości oczywiście pomijam muzułmanów bo oni w dużej mierze właśnie tacy są zwłaszcza ci ekstremalni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Lenka30, dziwne dziwne, najczesciej spotykałam macierzynsko nastawionych monogamicznych facetów, nie mogłam zrozumiec czemu inne kobiety narzekaja, ze trudno o takich. Najwyraźniej każdy dostaje to, czego nie potrzebuje ;)

Mozesz napisac coś wiecej o swoich oczekiwaniach wobec płci meskiej ?

Ja już nie mam żadnych oczekiwań, teraz to ja jestem stara i jak dla mnie to faceci mogą być nawet babami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja już nie mam żadnych oczekiwań, teraz to ja jestem stara i jak dla mnie to faceci mogą być nawet babami.
haha, niezaleznie jak stara jestes dla goscia 10 lat starszego bedziesz świeże miesko atrakcyjne, wiec temat jest zawsze aktualny jesli zechcesz :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

A ja chce miec dziecko, oczywiscie ze sie lecze i co z tego. Chyba sie lepiej leczyc niz np jak moja jedna kolezanka dostala depresji w ciazy a do niej lekarz po co pani leki itd, urodzila i dostala takiego ataku ze zaraz po porodzie trafila na oddzial psychiatryczny. Bo oczywiscie po co brac leki, posluchala lekarza ginekologa. W ogole sa ludzie, ktorzy nie powinni miec dzieci tak jak np matka Madzi, bo mimo ze zdrowa ???? na pierwszy rzut oka, to wyszlo pozniej co z niej za potwor. Sa rozni ludzie, ojcowie tez sa rozni, ktorzy katuja swoje dzieci itd. Dlatego przede wszystkim wazna jest milsoc dla dziecka, jak to bedzie to i sie reszta ulozy. A jak ludzie maja dzieci na odwal -bo wpadli, bo im zycie sie nie uklada i nie umieja/nie chca tego naprostowac bo sobie nie radza/a tez nie chca i sobie pordzic i wyzywaja sie na dzieciach to lepiej niech nie maja. Dziecko to obowiazek do konca zycia, a nie zabawka ze jak sie znudzi, zacznie marudzic to sie ja wyrzuci. To sie nazywa odpowiedzialne macierzynstwo/wychowanie/rodzicielstwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na dzień dzisiejszy dzieci nie i rodzina nie. Bo musiałabym w ciazy odstawić antydepresanty a to jest niemożliwe, bo bez nich to jestem jak warzywo. Ale chciałabym oczywiście mieć dziecko, ale czas pokaże jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

depresja24h, a ja zamierzam byc w ciazy na atydepresantach. Jak odstawisz paro to na fluo spokojnie mozesz byc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio rozmawiałam ze swoją psychiatrą, bo też jestem na antydepresantach, a chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko. Bez problemu lekarka znalazła leki, które mogę brać w przed ciążą i w razie potrzeby w ciąży.

Pierwsza córka była bardzo wyczekana, długo się staraliśmy i w tym czasie dojrzewaliśmy do tego z czym moze się  wiązać macierzyństwo. Zadecydowało o tym stabilna sytuacja, pewność pracy, dom, wiek, porozumienie między mężem a mną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O nie wiedziałam, że jest taki wątek, może zamieszczę też swoje pytnie tutaj:

czytałam gdzieś indziej w internecie, że kobieta leczyła się parę lat temu na depresję i teraz nie może adoptować dziecka. Czy to prawda?

Byłam kiedyś diagnozowana przez psychiatrę pod kątem zaburzeń lękowych i PTSD, obecnie uczęszczam prywatnie na psychoterapię PB, na której pracuję nad zaburzeniami lękowymi. Poza tym funkcjonuję całkowicie normalnie, nie mam nałogów, pracuję. Czy to może mi w przyszłości uniemożliwić adopcję dziecka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macierzyństwo jest nieetyczne i nieekologiczne, dodatkowo bardzo egoistyczne. Cutujac klasyka: ,,wg. mnie aborcja powinna być obowiązkowa".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.04.2019 o 20:47, milena.ana napisał:

Macierzyństwo jest nieetyczne i nieekologiczne, dodatkowo bardzo egoistyczne. Cutujac klasyka: ,,wg. mnie aborcja powinna być obowiązkowa".

Dlaczego tak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi