Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niezdecydowanie bierze sie z charakteru?


live

Rekomendowane odpowiedzi

live, cechy osobowości stanowią tak naprawdę wypadkową czynników biologicznych, rozwoju, wychowania, wpływów środowiskowych, społecznych i kulturalnych. Zatem Twoja ograniczona zdolność podejmowania decyzji, niezdecydowanie może wynikać zarówno z charakteru (uwarunkowań biologicznych), jak i z wychowania, np. tego, jakie komunikaty słyszałeś od rodziców, czy wspierali Twoją samodzielność i autonomię, zostawiali Ci przestrzeń, byś próbował sam podejmować decyzje i przyjmować konsekwencje swoich wyborów, czy raczej Cię ograniczali i narzucali swoje zdanie. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru studiów! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o rodziców, to to prawda, ze zawsze mi wszystko narzucali, nie miałem prawa mieć własnego zdania itd. Przeważnie krytykowali moje pomysły, nie czułem żadnej swobody. Przykłądowo od małego chciałem trenować, sztuki walki, cwiczyć siłowo, albo grać w jakimś klubie piłkarskim, to nic z tych rzeczy nie robiłem, bo dla nich to były głupoty. Nawet taka pierdoła jak zakup drążka do podcągani za 30zł była dla mojeo ojca ciężka do przęknicia, oczywiscie nie chodzi tu o to ze miałby mi fundowac, bo sam mam swoją kase, ale i tak bym sobie tego nie kupił, bo czuje jakbym mail jakąś blokade. SIostry mi kupiły pod choinke i to sie złoscil, ze po co wydawac pieniadze na takie głupoty

 

Ogolnie to nie podjeme decyzjo co do studiów bo nie potrafie, nie mam takiej opcji w mózgu, ostatecznie cos wybiore, bo cos musze, ale jaks swiadoma decyzja to nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×