Skocz do zawartości
Nerwica.com
Lilith

Zasoby osobiste

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z ostatnich dyskusji skłoniła mnie do założenia tego tematu. Z tego, co widzę, bardzo wielu Userów nie dostrzega swojego potencjału, zasobów osobistych, którymi dysponuje. Może warto się temu przyjrzeć i jednak ich poszukać, aby móc je wykorzystać? Dostrzegacie swoje zasoby osobiste?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Myślałem nad tym sporo ale jednak nic nie jestem w stanie znaleźć. Nie posiadam nic takiego. Możemy sypać banałami, typu wrażliwość, cierpliwość itd. ale na tym się zakończy. Prawda jest taka, że bez poczucia własnej wartości, pewności siebie i asertywności jesteś zwykłym śmieciem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam niewyczerpany potencjał do marnowania wszystkiego i przepuszczania okazji przez palce. Poza tym nie mam prawa mieć niczego innego bo ze względu na wykształcenie i chorobę jestem jak ptak z podciętymi lotkami i zawsze mi sie nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście nie wiem,jakieś tam zalety są,jednak ich znakomita większość jest nieprzydatna w dzisiejszym świecie,czy czasach.

Jednak to i tak wszystko bez znaczenia jeśli po prostu pozwala się by czas i reszta przeciekały przez palce,jednak bez idei i motywacji/konieczności jedyne co widzę to stagnacja.

Nieważne jaki potencjał człowiek ma itd..jeśli nic z nim nie robi - to wszystko bez znaczenia.

Tak jest i u mnie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i zaczęła się licytacja kto gorszy...

w sumie nie zastanawiałam się nad swoimi zasobami, wolę myśleć w najgorszy sposób o sobie,

może nie "wolę" ale jest to naturalne dla mnie bo jestem masochistką.

moje zasoby osobiste to przede wszystkim:

kreatywność - dzięki niej mam świetną pracę,

pracowitość - dzięki niej tylko naprawdę ciężkie stany w chorobie mnie pozbawiały pracy,

walka o siebie - mimo niesprzyjających okoliczności losu i beznadziei...

dużo tego nie ma ale coś tam udało się wykrzesać...

wad mam tysiąc razy więcej :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Mam just like Follow_

A wad na setki tuzinów by zliczył.

Mimo wszystko posiadanie 'zasobów osobistych' nie ma nic wspólnego z poczuciem zadowolenia z siebie, szczęścia. To się nie wiąże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm masochistką ? ...żyjąc w tym systemie każdy chyba po części jest maso :idea:

mi kiedyś na jakiś durnych badaniach u psychologa wyszła osobowość S/M :?: wtf

...a co do tematu to mnie często opierdalają ,że jak na siebie to nic nie robię XD

moja myśl jest niezależna :why:

...wqrviają mnie lekarze tacy np. bez potencjału w ogóle a leczący ludzi .......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi