Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Znaczenie światopoglądu i ideologii dla człowieka.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jakie znaczenie ma światopogląd i ideologie dla jednostki i całego społeczeństwa? Jak dalece kształtują życie szarego człowieka? Do czego mogą być wykorzystywane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duże.

Światopogląd przejęty głównie od społeczeństwa, przez wychowanie w danej kulturze, będzie miał ogromny wpływ na społeczeństwo, który przeniknie na jednostkę.

Światopogląd wykreowany przez świadomy proces poszukiwania 'własnej drogi' może zmniejszyć wpływ tego pierwszego na jednostkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie należy,narzucać nikomu swego światopoglądu.A widzę,że dziś trwa akcja nawracania na siłę.

No, masz rację. Nawracanie w mediach na gender-lewice sięga dzisiaj zenitu. :roll:

Myślę jednak, że twardy Naród się nie da. Komuniści, próbowali przez 50 lat i polegli :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie ma duży. Moje problemy z nastrojem zaczęły się właśnie od zawirowań światopoglądowych. Zagubiłem się życiowo i do dzisiaj szukam własnej drogi. Żyć w ustalonym światopoglądzie to jak życie w domu Muminków, bezpiecznie, mama Muminka zrobi obiadek, tatuś opowie historię z gazety czy pamiętnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No, masz rację. Nawracanie w mediach na gender-lewice sięga dzisiaj zenitu.
Ja jakoś tego nie odczuwam, już bardziej widzę wszędzie w mediach choć chyba mniej niż kiedyś nasz wspaniały kler i święte społeczeństwo.

A ja mam tak nietypowy światopogląd że do żadnego nie pasuje, czasami jestem niczym lewak a czasem niczym rasista :mrgreen:

Ale bądźmy szczerzy 80% społeczeństwa nie wyznaję żadnej ideologii, nie ma o niej zielonego pojęcia mogą równie dobrze głosować na PiS, PO czy SLD ( a z reguły na nikogo nie głosują) byle było papu i rozrywka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mogą równie dobrze głosować na PiS, PO czy SLD ( a z reguły na nikogo nie głosują) byle było papu i rozrywka.

Kiedyś pamiętam jak wybierano AWS, SLD później PiS no i PO na 1 kadencję społeczeństwo było wręcz głodne wszelakich reform nawet skrajnych we wszystkich dziedzinach życia społecznego. Za brak tych reform ukarano bardzo surowo i SLD i AWS.

Tusk jednak swoim "administrowaniem" i PRem zmienił to. Pojawiła się polityka tzw. "ciepłej wody w kranie", czyli polityka do słownie nic nie robienia przez rząd i tylko bieżącego zarządzania bez radykalnych reform o które gospodarka aż się prosi tj. np. całkowita zmiana ordynacji podatkowej i reforma finansów publicznych. Nie. Okazuje się, że można 7 lat nic nie robić a nawet podwyższać podatki i wydłuzać wiek emerytalny i nadal mieć coś koło 30% poparcia. No ale to akurat jest zasługa już rządowych mediów. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Za brak tych reform ukarano bardzo surowo i SLD i AWS.
Z tego co pamiętam to SLD upadło przez afery m.in Rywina ale też inne aż nawet tv się od nich odwróciła mimo że wcześniej mocno wspierała. A za czasów AWS to były ciągłe kłótnie bo to było wyjątkowo mało spójne ugrupowanie i wszyscy mieli ich dość no i gospodarka wtedy dno osiągnęła bo mieliśmy wtedy wzrost na poziomie 0,5-1 procenta a kraje sąsiednie 5-10 %.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie należy,narzucać nikomu swego światopoglądu.A widzę,że dziś trwa akcja nawracania na siłę.

No, masz rację. Nawracanie w mediach na gender-lewice sięga dzisiaj zenitu. :roll:

Myślę jednak, że twardy Naród się nie da. Komuniści, próbowali przez 50 lat i polegli :mrgreen:

Ja bardziej wybieram gender lewice,niż prawicę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bardziej wybieram gender lewice,niż prawicę.

Od gender lewicy gorsze a przynajmniej bardziej kosztowne jest nauczanie dzieci w przedszkolach i szkołach religii i to za pieniądze podatników. 2 lekcje religii w tygodniu teraz są żadna ideologia nie ma takiego wpływu jak ta katolicka a katoszołomy ciągle krzyczą że są prześladowani i marginalizowani. Słuchając Terlikowskiego i jemu podobnych ma się wrażenie że wiara w Polsce jest prześladowana niczym za czasów komuny i to tej radzieckiej czy chińskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

monk.2000,

Żyć w ustalonym światopoglądzie to jak życie w domu Muminków, bezpiecznie

to nie taka prosta sprawa, wszystko zależy jaki ktoś ma ustalony światopogląd, niektórzy mają poglądy ustalone bardzo sztywno a jednak borykają się z różnymi konkurencyjnymi teoriami - wielokrotnie się spotykałem jak ludzie starają się chronić swoje przekonania np. przed teorią ewolucji, zagłuszając wątpliwości w różnych kółkach pocieszenia, gdzie neguje się naukę.

-- 11 paź 2014, 21:57 --

monk.2000, a z ciekawości, bo wspomniałeś o zawirowaniach światopoglądowych, to konkretnie jakich kwestii nie możesz rozstrzygnąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie mam w Polsce prześladowania katolików,prędzej to antyklerykalni są prześladowani.

Nie tyle antyklerykalni co niewierzący i nie prześladowani co niedostrzegani w tym niby całkowicie katolickim społeczeństwie gdzie nie ochrzczenie i posłanie na komunię dzieci to społeczno- towarzyskie samobójstwo. Piszę z perspektywy prowincjonalno- wiejskiej bo może w wielkich miastach wśród wykształconych jest inaczej. Bo tak tu widzę że o dyskryminacji Katolików to mówią tylko wielkomiastowi o co najmniej średniej pozycji społecznej tam może rzeczywiście się nabijają z wierzących-praktykujacych . :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od gender lewicy gorsze a przynajmniej bardziej kosztowne jest nauczanie dzieci w przedszkolach i szkołach religii i to za pieniądze podatników. 2 lekcje religii w tygodniu teraz są żadna ideologia nie ma takiego wpływu jak ta katolicka a katoszołomy ciągle krzyczą że są prześladowani i marginalizowani. Słuchając Terlikowskiego i jemu podobnych ma się wrażenie że wiara w Polsce jest prześladowana niczym za czasów komuny i to tej radzieckiej czy chińskiej.

Aha czyli katolicy to katoszołomy. Dzięki. Fajnie wiedzieć.

A jeśli chodzi o prześladowanie wiary to coś w tym jest. Komuniści chcieli kiedyś zlikwidować kościół fizycznie. Poprzez zamykanie świątyń, zabijanie kapłanów, prześladowanie i duchownych i wiernych. No i....i nie udało się. W Czechach się u dało, a u nas nie bo wiara w Narodzie jest zbytnio zakorzeniona.

Dzisiejsza "nowa lewica" opracowała nowy sposób. Walka z kościołem i duchowieństwem na jednym froncie oraz nowa strategia czyli powolne zmienianie mentalności społecznej przez media i kulturę oraz wrzutki światopoglądowe.

Pytanie tylko dzisiaj jest takie: co Kościół komu złego zrobił? Komu zaszkodził? Komu zrobił krzywdę?

Nikomu. Dzisiaj Kościół jest takim chłopcem do bicia. Jak sie nudzi to zawsze można dokopać Kościołowi.

To taki mobbing, bulling tak jak kiedyś w szkole był że starsi silniejsi chłopcy znaleźli se młodszego kolegę i dla zabawy biją go bo im to sprawia frajdę.

Kościół się bije z tego względu po prostu jaki jest. Otwarcie on mówi, że aborcja to morderstwo tak samo jak eutanazja z resztą. Związki homoseksualne to nienormalność i sodomia itp. No to żeby mu zrobi na złość stawia się pedalską tęczę na placu zbawiciela.

Zapomina się jedynie o tym, że Kościół istnieje już 2000 lat i jeszcze nikt z nim nie wygrał. Stalin próbował, Hitler próbował, Gomułka próbował i im się nie udało. Wmawianie ludziom powszechnie, że wszyscy duchowni to pedofile to, jak mówi historia propaganda zapoczątkowana po raz pierwszy przez nikogo innego jak nie Hitlera. Dzisiaj próbuje te postać naśladować Gender lewica europejska wmawiając ludziom: ksiądz=pedofil.

Historia jednak mówi otwarcie: z Kościołem nikt nie wygrał i raczej nie wygra bo Kościół to ludzie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Mnie wkurza fanatyzm - wszelki, niezależnie czy z lewa czy z prawa. Ludzie sobie zakładają klapki na oczy i nie widzą nic wokół, poza swoją ideą. Najlepiej być tolerancyjnym - w końcu Rzeczpospolita swego czasu słynęła z tolerancji. Chociaż oczywiście nie można wszystkiego tolerować to jasne. Kolejna sprawa to potępienie ideologii z gruntu złych - typu faszyzm, czy komunizm - ale nie potępianie ludzi. Ludzie mogą być omotani taką ideologią i nierzadko nie wiedzą co czynią

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Aha czyli katolicy to katoszołomy.
nie wszyscy ale ci którzy uważają że katolicyzm w Polsce jest prześladowany i tępiony choć nie ma na to żadnych dowodów. Owszem pewne formy katolicyzmu w wydaniu Rydzyka, Pawłowicz itp są powszechnie obśmiewane ale nie cały katolicyzm i trudno to nazwać prześladowaniem raczej miękki czarny PR.

A jeśli chodzi o prześladowanie wiary to coś w tym jest. Komuniści chcieli kiedyś zlikwidować kościół fizycznie. Poprzez zamykanie świątyń, zabijanie kapłanów, prześladowanie i duchownych i wiernych. No i....i nie udało się. W Czechach się u dało, a u nas nie bo wiara w Narodzie jest zbytnio zakorzeniona.

Widać na historii Czech się nie znasz jeszcze przed komuną ten kraj był mocno zeświecczony a świeckość była przejawem patriotyzmu tak jak u nas katolickosć pod zaborami protestanckich Prus i prawosławnej Rosji. Czechy to w przeciwieństwie do Polski od wieków nowoczesny, mieszczański naród i już dawno porzucili w swej masie wiarę taką jaką mamy w Polsce, na Słowacji wygląda to inaczej i bliżej nam.

Natomiast w jednej sprawie zgodzę się z katolikami Chrześcijaństwo można jawnie krytykować a taki islam nie i to mi się nie podoba choć ta druga religia jest 100 razy gorsza. Wielu lewaków łączy nienawiść do Chrześcijaństwa z uwielbieniem do inności islamu i to jest nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy ktoś ma w wielu dziedzinach poglądy i ideologie mocno odstające od "modnych", jest często atakowany bądź wyśmiewany w różnych dyskusjach poglądowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Światopogląd jest niczym, zerem, jest subiektywnością i nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości. Jest zniekształceniem umysłu, nałożeniem na rzeczywistość własnej interpretacji, choć słowo własnej jest nie prawdziwe, zazwyczaj jest to zaczerpnięty od innych i przyjęty jako własny pogląd na świat, gdyż składa się wyłącznie z tego czego dowiedzieliśmy się od innych, co najwyżej może być wariacją tychże poglądów. Tym bardziej światopogląd może się zmienić w miarę naszego rozwoju i nabywanej wiedzy, zrozumienia i punktu widzenia. Nigdy nie jest stały zawsze się zmienia i ewoluuje, więc utożsamianie się z jakimkolwiek jest błędem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi