Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągnięcie kasy z NFZ


Gość monooso

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jestem osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Urzędzie Pracy czyli de facto posiadającą ubezpieczenie zdrowotne i gdybym chciał skorzystać z usług psychiatry/psychologa/psychoterapeuty lub zrobić podstawowe badania u lekarza rodzinnego właśnie na koszt państwa to czy muszę wcześniej brać jakieś papiery z UP potwierdzające to, że mam status osoby bezrobotnej? Jak to w ogóle wygląda? Czy oni mają już wszystko on-line i nic nie muszę nigdzie nosić? No bo nie wiem czy muszę mieć jakieś papiery aby leczyć się za darmo czy nie.

 

Aha i drugie mniej ważne pytanie, co się stanie jeżeli w trakcie leczenia stracę status osoby bezrobotnej (czyli jednocześnie ubezpieczenie zdrowotne) i nie poinformuję o tym lekarza? Czy później jak to wyjdzie to będę musiał płacić z własnej kasy?

 

Nie tu gdzie trzeba temat założyłem. Niech ktoś przeniesie w odpowiednie miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest ewus wiec dajesz tylko dowod jak sie rejestrujesz u lekarza i w kompie sie wyswietlasz na zielono jesli ubezpieczony jestes a na czerwono jesli nie. Wiec po prostu jak stracisz ubezpieczenie to od razu bedzie to wiadomo bo bedziesz w "ewusiu" czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, Zus ma burdel bo jak mialam swiadczenie rehabilitacyjne to potrafilam sie czasami tez na czerwono zaswiecic , teraz od kiedy mam ubezpieczenie zalatwione przez Mops ani razu nie mialamz tym klopotu.

Jak sie na czerwono swiecilam to wypelnialam tylko oswiadczenie ze jestem ubezpieczona i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×