Skocz do zawartości
Nerwica.com

Deja Vu - coś czego niebyło?


killa_amok

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pytanie dotyczące świadomości czy tez podświadomosci.

Czasami mam wrażenie w jakiejs konkretnej sytuacji, ze taka sytuacja miała miejsce w przeszłosci, tak nagle wydaje mi sie ze to cos juz kiedys sie wydarzyło. Jednak tak naprawde nigdy tego niebyło.

 

co to za uczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno ma to związek z aktywnością prawego płata skroniowego, a to dość ciekawy obszar mózgu.

 

Psychologicznie to jest czasami rozpatrywane jako rozpoznanie sytuacji bez przypomnienia sobie tego skąd się to zna, ale zajrzę jeszcze pod podany link do wikipedii :smile:

 

ja miałem kiedyś wrażenie, że działo się coś co mi się śniło wcześniej, z tym, że ten sen przypominał mi się właśnie wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zawsze wrażenie, że to już było wcześniej.. w moim śnie.. hmm sama nie wiem czy jest takie coś możliwe.. zapewne nie.. ale w chwili takiego odczucia człowiek tak bardzo wierzy w swe odczucia, że trudno rozgraniczyć czy to wiarygodne czy nie.. w każdym razie fajne uczucie te deja vu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie fajne uczucie te deja vu

a mnie się nie podoba. Ja to się nawet go boję. pojawia się nagle i nagle znika i jest dla mnie nie do pojęcia. I zawsze jak sie pojawia to równocześnie pojawia się myśl że stanie się coś złego - tak to u mnie funkcjonuje. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że ja przejmuję od Ciebie deja vu.. ja to lubie

bierz ;) z chęcią się pozbędę :smile:

 

ale czy doświadczając deja vu to stalo sie coś zlego kiedykolwiek?

no nie stało się - ale w tej sekundzie jak mnie to "zjawisko" dopada (zanim zdążę pomyśleć logicznie) to akurat zdążę się wystraszyć :? . Tak sie czuję nieswojo. :? Nigdy czegoś takiego nie miałam dopiero jak mnie choróbsko dopadło na dobre. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Pisze do was ponieważ mam problem i nie wiem co z nim zrobić - nie wiem nawet czy kwalifikuje się do depresji...czy może czegoś innego.

Mam 18 lat , jestem uczniem 3 klasy licealnej, chłopak z dobrym poczuciem chumoru , dobrze się czuje wśród ludzi ... mimo to w moim życuy nie mam zbyt wielu przyjaciół , a tych co mam chcą wpędzić mnie w narkomanie. Od września dzieje sie ze mną coś dziwnego pamiętam pierwszy raz jak wyszedłem na kurs prawa jazdy , schodząc po schodach złapało mnie coś w rodzaju deja vu, kojarzyły mi się jakieś losowe zdarzenia które wogóle nie miały miejsca i kompletnie nie były ze sobą powiązane (chociaż wydawało mi się że są), towarzyszyło temu pulsowanie jak by nitki przeciągniętej od środka mojego mózgu przez klatke piersiową aż do miednicy.

W tym miesiącu te napady deja vu wzrosły w znacznym stopniu , jeden kolega miał okazje zobaczyć co sie ze mną dzieje , miałem taki napad przez ok 20 sek , mówił że zapatrzony byłem w jeden punkt i płytko oddychałem. Przez ten czas kojarzyły mi sie jakby jakieś sny które usiłowałem połączyć z rzeczywistością , żeby było zabawniej nic nie pamiętam po jego zakończeniu.

Przez ostatni tydzień kładąc sie spać , zaczynam bez powodu płakać , płacze pare minut i zasypiam ....

Do tego nękają mnie też od czasu do czasu myśli samobójcze.

Zaczyna mnie to powoli przerażać

bardzo was prosze o jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś w rodzaju deja vu, kojarzyły mi się jakieś losowe zdarzenia które wogóle nie miały miejsca i kompletnie nie były ze sobą powiązane
mam podobnie jednak bez tego uczucia,które towarzyszyło ci póżniej.Leczę sięna depresje z lękiem :evil: Jak najszybciej idz do lekarza bo mogą się dołączyćinne objawy :evil:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Ja swego czasu miałem takie uczucie że coś co robię lub miejsce w którym jestem widziałem już gdzieś wcześniej.....choć doskonale zdawałem sobie sprawę z tego że dzieje się to dopiero po raz pierwszy.

Nie towarzyszyły mi przy tym żadne lęki, wydawało mi się to wręcz smieszne... Teraz nie mam takich stanów często. Występują tylko sporadycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piękne za odpowiedź

nerwica to to raczej nie jest ...

 

poczytałem troche o tym wszystkim i obawiam się że cierpie chyba na derealizacje.

definicja tego pojęcia najbardziej oddaje to co czuję

...

nie wiem czy iść do psychologa ... boję się jakoś ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpie chyba na derealizacje
to jest jeden z objawów nerwicy,depresji.

 

nie wiem czy iść do psychologa ... boję się jakoś ;p
a czego :roll: on wyjaśni co tobie dolega .Ja leczę się u psychiatry .Też bałam się pierwszy raz iść w obawie przed diagnozą,że może być to schizofrenia :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×